Jump to content
Dogomania

Katowice CACIB 2009 = Nominacja CRUFT'S 2010 !!!!


Codik&Toffik

Recommended Posts

No właśnie to zobaczyłam na stronie tvn i jestem ciekawa co organizatorzy teraz odpowiedza. Dalej bedą ściemniać że jest wszystko w porządku?

Jakoś mi się nie widzi żeby wystawa..o Crufts była organizowana nie daj boże na dworze w marcu:lol: nawet w jakiś namiocikach nie do pomyślenia, na tej skromnej salce sportowej i zimnym lodowisku? Może jeszcze Toi Toi-e postawią? To była by już żenada:)


mam nadzieje ze organizatorzy ogłoszą prawdę przed końcem terminu zgłoszeń, żeby coniektórzy mieli możliwośc wycofania swoich psów żeby nie brać udziału w jakimś cyrku oprawie mrozu:)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Zgłaszam co rok swoje psy na tą wystawę,ponieważ ma swoją renomę i zawsze miło ją wspomninam(no może poza głupią ochroną obiektu i utrudnianiem przejścia z klatkami itp,poza faktem iż psy z piątku nie mogły wejść w sobotę i miały marznąć w autach:<)
Ale jeżeli organizatorzy nie podają dokładnego stanu co do hal uważam,że to nie fair.Płacimy pieniądze które powinny zapewnić nam i naszym psom komfortowe warunki.Skoro polskie wystawy mają dorównać wystawom w Europie to dlaczego ciągle wystawcy,którzy płacą są traktowani jakby w dzikich krajach.To organizatorzy są dla Nas a nie my dla nich,i skoro się podejmują organizacji takiej imprezy to info o stanie hal i ewentulanych niedogodnosciach powinno byc umieszczone na stronie Oddziału.Bo wtedy każdy ma prawo decydować czy zgłasza psa i jakoś to będzie a nie przyjechać na miejsce i się rozczarować.
Ale jak to w Polsce bywa po zamknięciu zgłoszeń pojawi się(albo i nie) info o zmianach,tak aby nikt nie mógł zrezygnować:>

Link to comment
Share on other sites

Zgłaszać się żuczki, zgłaszać, pieniążki na oddział słać:evil_lol: za co wypożyczą namiociki i Toi Toi-e ;) Jechać już na nią nie musicie bylebyście zasilili budżet.


[SIZE=1]Ja przepraszam ale mnie głupawka wzięła na tą całą sytuację.:roll:[/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

ja dzisiaj dzwonilam do Katowic,do organizatorow.Pytalam sie jak to bedzie z ta Wystawa,bo jechac 1000 km w niepewne to troche glupio:evil_lol:
Pani mowila,ze maja jakies Hale przy Spodku zapewnione. Ca to sa za Hale ? Ja chce wystawic Pomeraniana i wystawianie w mozliwym deszczu to troche bez sensu :placz:
czy ktos moze mi troche wiecej powiedziec,koniec meldowania juz niedaleko .
Z gory dziekuje

Magi

Link to comment
Share on other sites

tam nie ma zadnych hal!!!!!!
jest tylko lodowiski i malutka salka gimnastyczna.
No nieprofejonalne podejscie to maja opanowane.
Ja zglosilam psa bo mam ciekawa sedzine ale skoro nie wiadomo czy bede miala dach nad glowa w marcu to chyba zrezygnuje.bo płacic 120 zł żeby się cisnąc w takich warunkach.W tym samym czasie jest wystawa na Łotwie więc może lepiej tam pojechac.

Link to comment
Share on other sites

Pzrepraszam,że w drugim poście,ale może i to wytłumaczycie o co w tym chodzi?
"Przypominamy, że [FONT=Tahoma][B]I termin[/B] przyjmowania zgłoszeń na
XIV Międzynarodową Wystawę Psów Rasowych Katowice 2009
upływa [B]16.01.2008[/B].
Zgłoszenia nadesłane do tego terminu są objęte [B]obniżoną opłatą[/B]. "[/FONT]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Pieseczkowo']Bo ja to rozumiem,że chyba w zwiazku cos goraco sie zrobilo i szukaja chętnych do zglaszania.ja tam bym chętnie pojechala,bo i sędzine jakos zniose(nie znana mi niestety,a moze okazac sie fajna osoba),ale niestety strasznie martwie sie iejscem organizacji wystawy.[/quote]

W ubiegłym roku również był I i II termin zgłoszeń i było ich, o ile dobrze pamiętam, ponad 3700.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ravk']W ubiegłym roku również był I i II termin zgłoszeń i było ich, o ile dobrze pamiętam, ponad 3700.[/quote]


no tak ale był spodek a nie namiot i salka z danej epoki, ludzie połakomili sie takze na tytuł nominacji na Crufts, gdzie po wystawie tak stwierdzili ze jest on im mało potrzebny i nic tak nie daje.. szczegolnie w niektorych rasach:roll:
W środę może bede mieć jakieś "glebsze" info narazie to sobie odpuszczam.

Link to comment
Share on other sites

tak były II terminy,i jak co roku duża ilość zgłoszeń.Bo wystawa ma swoją renomę i duże grono zagranicznych sędziów.
Ale nie może być tak ,że skoro hala jest zamknięta udaje się,że jakoś to będzie.Wystawcy chca po prostu wiedzieć gdzie będa ringi na wystawie o takiej randze.
Ale skoro Oddział nie zajął stanowiska to po zamknięciu zgłoszeń będzie nie fair jeżeli okaże się,że przyjdzie nam za własne pieniądze marznąć lub wystawiać w tłoku w rzekomych halach pod Spodkiem(tak informują Panie w Oddziale )

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Pieseczkowo']A mozecie powiedziec jakie są hale pod spodkiem?I czy ten drugi termin tez kosztuje 120zł,a nie jakies 180czy150zł?[/quote]


jakie hale??!!!

jest mała salka gimnastyczna w ktorej sa moze z 2 małe ringi i lodowisko gdzie temperatura nie jest za wysoka jak i czasami nie nizsza niz na dworze:roll: i... TYLE!!:roll::roll::roll::cool1:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='pentu']tak były II terminy,i jak co roku duża ilość zgłoszeń.[B]Bo wystawa ma swoją renomę i duże grono zagranicznych sędziów.[/B]
Ale nie może być tak ,że skoro hala jest zamknięta udaje się,że jakoś to będzie.Wystawcy chca po prostu wiedzieć gdzie będa ringi na wystawie o takiej randze.
Ale skoro Oddział nie zajął stanowiska to po zamknięciu zgłoszeń będzie nie fair jeżeli okaże się,że przyjdzie nam za własne pieniądze marznąć lub wystawiać w tłoku w rzekomych halach pod Spodkiem(tak informują Panie w Oddziale )[/quote]

Zwłaszcza wyżły węgierskie sędziuje Polski sędzia i do tego ten sam co dwa lata temu:roflt:

Link to comment
Share on other sites

Oczywiście, ze POWINNI przenieść wystawe na teren targów w Sosnowcu.
Ale oddział Katowice do SOSNOWCA? Toż to nie wypada:diabloti:...

No ale poczujecie ta adrenalinke w drodze na wystawe, gdy mijając okoliczne osiedlowe parkingi bedzicie nerwowo szukac numerku waszego ringu.
Podzielą salke gimnastyczna na 40 ringów i bedzie akurat :) Albo stwórzmy jakis nowy nurt w wystawach, np "ocena tylko w statyce", ewentualnie przed Spodkiem na chodniku bedzie mozliwosc brania udziału w konkurencji "ocena mechaniki przednich i tylnich łap". Best in show dla nielicznych, którzy nie zostaną zabrani przez pogotownie z powodu odmrożeń. Ale ile nagród mozna na przyszły rok zachować! Ha, coz za oszczednosc :loveu:

Ale przynajmniej moze bedzie mnie publiki (beda nas podziwiac z okolicznych balkonów), z drugiej strony bedzie mniej osób do ogrzewania powietrza na lodowisku :shake: No i jak tu dogodzić takim wybredym wystawcom???


A calkiem powaznie to oddzial nie ma zadnego oficjalnego stanowiska z tego co wiem. Maja jakies hale i juz! Ja równiez nie mam pojecia o zadnych "HALACH" przy spodku (a mieszkalam tu cale zycie :diabloti:) :( Moze planuja szybko cos wybudowac?

A jeśli chodzi o zagraniczna obsade sedziowska, to setery angielskie od conajmniej 2005 sa oceniane przez sedziów z Polski :)

Link to comment
Share on other sites

Z dotychczasowych wypowiedzi organizatorów wynika, że "o co tyle hałasu, przecież nic się nie dzieje, wszystko jest OK, wystawa będzie w Spodku albo w tajemniczych halach obok Spodka" ...

Uważam, że ktoś z oddziału powinien w końcu konkretnie odpowiedzieć na pytania zawarte w tym wątku...:razz: Przecież większość "rasowo-wystawowych" for jest śledzona przez osoby organizujące wystawę więc nie ma co chować głowy w piasek...
Myślę, że coś nie zagrało na linii Spodek-ZKwP O/Katowice... albo Oddział liczył na cud - na opóźnienie remontu- albo zwyczajnie kpi z wystawców:shake: Chyba na dziesięć dni przed końcem terminu zgłoszeń z mniejszą opłatą mamy prawo w miare dokładnie znać miejsce wystawy. To znaczna różnica wystawiać na płycie głównej Spodka, na lodowisku, na sali gimnastycznej czy na betonie pod prowizorycznym zadaszeniem...
---
A może pora pomysleć o letniej katowickiej wystawie- choćby na terenie parku WPKiW...8-)

Link to comment
Share on other sites

Są jeszcze tereny na Bytkowie, gdzie odbywała się słynna z tragicznych zdarzeń wystawa gołębi - teren na wystawę psów jak znalazł, obok park, można wyjść z psem, miejsc parkingowych sporo - same plusy, a że to już Chorzów - no cóż oddział Chorzów też robi wystawy tak naprawdę w Świętochłowicach i Świerklańcu i jakoś nikt im za to zasług nie ujmuje - są to fantastyczne i bardzo lubaine przez nas wszystkich wystawy związku [B]chorzowskiego[/B] i już.
Ale jak pisała Flashka - na pewno bliższych informacji dowiemy się w środę więc tymczasem powstrzymajmy nerwy...

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]A calkiem powaznie to oddzial nie ma zadnego oficjalnego stanowiska z tego co wiem. Maja jakies hale i juz! Ja równiez nie mam pojecia o zadnych "HALACH" przy spodku (a mieszkalam tu cale zycie :diabloti:) :-( Moze planuja szybko cos wybudowac?
[/QUOTE]

przecież Polak potrafi :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...