Jump to content
Dogomania

BARF dla seniorów


Kaia

Recommended Posts

Zainteresowała mnie dieta BARF. Mam obecnie ok. 10-letniego owczarka niemieckiego. Jestem skłonna do przejścia na ta diete ale wyczytałam że ok. 60% pokarmu w tej diecie (u psa dorosłego) to mieso z kośćmi! A z tego co wiem to psom powyżej 6 roku życia powinno sie podawać mniej kości gdyż nadmiar składników mnineralnych zawartych w kościach powoduje wapnienie naczyń krwionośnych i przyspiesza zmiany zwiazane z okresem starości. Sama już nie wiem co o tym sądzić :-?

Link to comment
Share on other sites

:D Nareszcie ktos serio zainteresowany naturalnym jedzeniem dla psiakow. W tym forum jest napisane przezemnie dokladne tygodniowe menue( ustalone przez dietetyka1! (dla 30kg pieska) ,poszukaj jak nie znadziesz to daj znac, a z tymi koscmi to bzdura , sa psy ktore prawie w ogole nie jedza kosci, moja nie moze jesc np. ryzow, kasz, makaronow, czyli tych wszystkich wypelniaczy co sa w suche karmie w ilosciach prawie 80%, dostaje tylko surowe mieso i surowe zmiksowane jarzyny, plus inne dodatki i witaminy.

Pozdrawiam isa :fadein: :fadein:

Link to comment
Share on other sites

Bardzo dziekuje wam za odpowiedzi. mam nadzieje że ta dieta poprawi kondycję mojej suczki. ona bardzo lubi surowe mieso, tylko jakos do warzywek edę musiała ja zmusiś. ale spox, poradze sobie. Pozdrawiem all.

Link to comment
Share on other sites

Ja mam młodego psiaka ok. 2 lat.

Rano dostaje 2-3 skrzydełka ewentualnie szyjki i korpusy.

Po południu zmielone warzywa i owoce, tudzież podroby mięso itp.

Miele to w mikserze wszystko razem + troszkę witamin.

A kości ?

Zmielić w maszynce do mięsa? :hmmmm:

Trzeba spróbować.

Link to comment
Share on other sites

A kości ?

Zmielić w maszynce do mięsa? :hmmmm:

Trzeba spróbować.

:o :o :o

Czy Ty wiesz, jak jest zbudowana maszynka do mięsa i jak działa?

Nie warto próbować :wink:

Jeśli masz ręczną, to się uchetasz bez żadnego rezultau, jeśli masz elektryczną, to ją spalisz.

Pytanie jest nadal aktualne - jak zmielić kości?

Link to comment
Share on other sites

Zależy o jakich kościach myslimy.

Skrzydełka, szyjka np.gęsia , korpus drobiowy - myslę , że bez większego problemu mozna zmielić w maszynce do mięsa.

Chyba że chodzi o kości wołowe,.... to wtedy zostaje jakiś przemysłowy młynek. :roll:

Link to comment
Share on other sites

Zależy o jakich kościach myslimy.

Skrzydełka, szyjka np.gęsia , korpus drobiowy - myslę , że bez większego problemu mozna zmielić w maszynce do mięsa.

Chyba że chodzi o kości wołowe,.... to wtedy zostaje jakiś przemysłowy młynek. :roll:

Ano właśnie. Z drobiowymi można sobie poradzić domowymi sposobami, ale inne - to jest kłopot. Czy więc dieta BARF (nie mówię tu tylko o seniorach) może się opierać na kościach wyłącznie z drobiu? Kości (z mięsem) mają stanowić 60-80% pożywienia, a mojemu psu nie wolno podawać kości do gryzienia. Czy drobiowe wystarczą?

Link to comment
Share on other sites

  • 4 years later...

Ja 9-letnią sunię ze zdrowym układem pokarmowym i zębami karmię praktycznie tak jak dorosłego psa. O Barfie konktretnie dla seniorów trudno coś znaleźć, ale wychodzę z założenia, że dopóki pies jest zdrowy, nie będę kombinować, mielić, itp. Dostaje głownie kości drobiowe, ale mniej więcej 1-2 razy w tygodniu też kostki wieprzowe ze schabu lub mostek wołowy. Warzywa z podrobami i olejem tez dostaje tak co 5-6 dni. Sporo kefiru, co jakiś czas biały ser, jogurt.

Link to comment
Share on other sites

Co prawda moja nastolatka nie jest na 100% barfie, ze względów logistycznych, ale jak jadła barfowo to tak, jak zdrowy dorosły pies. Jak ją wyciągałam z nerkowych problemów to był 100% barf, sporo kości, mięso, troszkę warzyw. Ja uważam, że jeśli tylko pies jest zdrowy, to nie trzeba nic zmieniać w porównaniu do diety psa dorosłego. Jak ma zaparcia, to pofigluj z ilością kości, zmniejsz kości, zwiększ mięso. Jak ma z nerkami to zmiejszaj podroby, zbadaj czy to zmienia wyniki, zwiększ dobrej jakości mięsko, i obserwuj. Tyle z mojej strony. Moja laseczka zasowa wszystko jak leci, i suche i surowe i gotowane, żyje i ma się dobrze. No, teraz ma wirtualne dzieci, ale to szczegół.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...