Jump to content
Dogomania

pomzocie znalezc odpowiednia karme dla alergika


blaira

Recommended Posts

witajcie jak juz niektorzy wiedza wlasnie dowiedzialam sie przed ok 2h ze moja niunia jest alergiczka na kurczaka i zoltko z jajka czy znacie jakies karrmy ktore nie zawieraja obu tych skladnikow ,przerazilam sie bo nawet eukanuba lamb&rice zawiera jajko ,a i dodam ze szukam duzych opakowan 15,20 kg i nie za drogo i jeszcze poszukuje karmy typu musli wiem ze mecze ale mam nadzieje ze ktos z was mi pomoze bede wdzieczna bardzo :D

Link to comment
Share on other sites

hmmm....kazdy z nas boryka sie z jakimis problemami.. :wink:

moze poczytaj cos o karmach WETERYNARYJNYCH tam tez maja jakas karme dla ALERGIKOW...Royal Canin/Waltham waga cena

sprzedaży

Obesity 14 kg

6 kg 210 zł

105 zł

Weight Control 14 kg 210 zł

Hypoalergenic 14 kg

7 kg 275 zł

164 zł

Sensitivity Control 14 kg

6 kg 210 zł

105 zł

Intestinal 14 kg

7,5 kg 210 zł

135 zł

Digestive Low Fat 14 kg

5 kg 210 zł

92 zł

Hepatic 14 kg

7 kg 220 zł

130 zł

Renal 14 kg

7 kg 220 zł

130 zł

Mobility Support 14 kg

7 kg 220 zł

130 zł

Urinary 14 kg 215 zł

Early Cardiac 14 kg 220 zł

Hill's waga cena

sprzedaży

Canine b/d 5 kg

14 kg 117 zł

290 zł

Canine c/d 5 kg

14 kg 105 zł

265zł

Canine d/d 5 kg

14 kg 123 zł

305 zł

Canine i/d 5 kg

14 kg 117 zł

290 zł

Canine h/d 5 kg 117 zł

Canine k/d 5 kg

14 kg 117 zł

290 zł

Canine l/d 5 kg

14 kg 123 zł

305 zł

Canine p/d 5 kg

14 kg 117 zł

290 zł

Canine p/d Large Breed 5 kg

14 kg 117 zł

290 zł

Canine r/d 5 kg

14 kg 117 zł

290 zł

Canine t/d 10 kg 215 zł

Canine u/d 5 kg

14 kg 123 zł

305 zł

Canine w/d 5 kg

14 kg 105 zł

265 zł

Canine z/d 7,5 kg 215 zł

Canine z/d Ultra 3 kg

7,5 kg 120 zł

250 zł

Eukanuba waga cena

sprzedaży

Dermatosis FP Formula Dog 10 kg

5 kg 190 zł

105 zł

Intestinal Formula Dog 10 kg

5 kg 190 zł

105 zł

Glucose Control Formula Dog 5 kg 125 zł

Renal Phase I Formula Dog 5 kg 140 zł

Renal Phase II Formula Dog 5 kg 140 zł

Restricted Calorie Dog 5 kg 95 zł

Senior plus Formula Dog 5 kg 115

to sa te karmy....moze napisz maila do tej firmy...doradza ci najlepiej! :wink: spytasz sie swojego weta czy moze ta karme jesc i masz po problemie...

Link to comment
Share on other sites

Kup moze najpierw mniejsze opakowanie, bo przy tak szybkiej zmianie diety zapewne wystapia jakies dolegliwosci zoladkowe, choc niekoniecznie :)

A moze jakas karma z ryba? Polecam purine pro plan, tu jej sklad:

ADULT Salmon & Rice

SKŁADNIKI: łosoś (20%), ryż (15%), mączka kukurydziana, gluten kukurydziany, mąka pszenna, mączka z tuńczyka, tłuszcz zwierzęcy konserwowany witaminą E, pulpa buraczana, drożdże, drobiowy dodatek smakowy, fosforan wapnia, chlorek potasu, sól, węglan wapnia, chlorek choliny, dodatki mineralne. Witamina A - 21000 Ul/kg, Witamina D3 - 1800UI/kg, Witamina E (alfa - tokoferol) - 220 mg/kg; miedź (pięciowodorek siarczano - miedziowy) - 8, 8 mg/kg

TYPOWA ANALIZA:

Proteiny 27,0%; Oleje i tłuszcze 17,0%; Włókno 1,7%; Popiół 7,0%; Wapń 1,2%; Fosfor 0,9%; Wilgotność 8,0%

W tej typu lamb& rice jest maczka drobiowa - moja sunia jest tez uczulona na drob, je taka karme i jest ok, wiec moze tak mala ilosc nie ma wplywu na nia?

Link to comment
Share on other sites

dziekuje wam :-)

zastanawiam sie nad chicopee lamb& rice ale nie wiem gdzie ja w wawie mozna dostac ,moze ktos wie??

i jeszcze na boschem tylko ni wiem jaka jest cena sensitive i nie wiem czy zawiera kurczaka hmmm :-? nigdzie tego w necie nie mge znalezc

Link to comment
Share on other sites

dziekuje wam :-)

zastanawiam sie nad chicopee lamb& rice ale nie wiem gdzie ja w wawie mozna dostac ,moze ktos wie??

i jeszcze na boschem tylko ni wiem jaka jest cena sensitive i nie wiem czy zawiera kurczaka hmmm :-? nigdzie tego w necie nie mge znalezc

Wysle cio na priva namiary na sklep interntowy gdzie maja chicoope. moja sunia ja je wlasnei lamb&rice i jest OK (ale ona nie jest uczulona). musze nadmienic ze nigdy nie jadla zadnej suchej a t wcina nawet bez ulepszaczy. Koszt 15 kg byl ostatnio cos okolo 160. Sklep ma siedzibe w Szczecinie ale moze wysylaja przesylki do domu, albo oni beda wiedziec gdzei mozesz dostac w wawie ta karme. Napisz do nich maila a na 100% ci odpisza co i jak z dostawa albo innymi dystrybutorami.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 years later...

Witam.Mam psa alergika który jest uczulony na drób, jajka, ziemniaki, drożdże, kukurydzę, prawie wszystkie zboża (oprócz pszenicy).Czy ktoś zna jakąś suchą karmę która nie zawiera tych składników? Jeśli takowa w ogóle istnieje.
Z góry dziękuję za pomoc i zainteresowanie.Cena nie ma większego znaczenia.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='andromeda']Moze cos z diet weterynaryjnych Royal Canin. Moj podobno tez ma alergie ( chociaz dokładnie nie wadomo na co) Karmiłam go ta karma i wrocił do rownowagi moze warto sprawdzic.[/QUOTE]



Próbowaliśmy.Niestety nic z tego z tego.Kiedyś znaleźliśmy karmę w której prawdopodobnie nie było tych składników, gdzieś sobie nawet zapisaliśmy, ale teraz nie możemy znaleźć.Były tam trochę dziwne rzeczy jak na karme dla psa typu algi itp.Ale wydaje mi się że jak jest szansa to warto próbować.Próbowaliśmy już eukanuby, hillsy, akacny, ariony, britty, puriny, również te weterynaryjne.W każdym był przynajmniej jeden składnik :( .Chyba że któraś z tych firm wypuściła jakąś nową karme.
Dziękuję za zainteresowanie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='andromeda']Obecnie mojemu podaje Nutra Nugget z jagniecina i jak narazie jest dobrze!! mam wrazenie ze drape sie mniej ( tak normalnie ) ze składu wychodzi ze jest tam tłuszcz drobiowy, ale nie ma przenicy itp tylko ryż.

moze cos z karm Husse sie sprawdzi np. Valp lamm&Ris[/QUOTE]


tłuszcz drobiowy odpada, a Valp lamm&Ris sprawdziliśmy, są drożdże :(

Link to comment
Share on other sites

[quote name='andromeda']A taka karma [SIZE=3][B]Wolfsblut Alaska Salmon lub to Wolfsblut Range Lamb 15kg (jagnięcina, ryż, owoce)[/B] [/SIZE][/QUOTE]


Tu znaleźliśmy ziemniaki, marchew, jajka.A zapomniałam że na winogrona też jest uczulony :(

Link to comment
Share on other sites

[quote name='andromeda']A probowałas sama gotowac? bo znalezienie odpowedniej karmy moze byc trudne :([/QUOTE]


Cały czas mu gotujemy, ale myślałam że może ktoś zna jednak jakąś karmę.Fajnie by było, bo czasami np. przy wyjazdach w mniej cywilizowane miejsca to jest wygodniejsze.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

polecam jedną z karm, która bardzo sie sprawdziła u kilku znanych mi psów.

Widzę, że ma jedne źródło białka i nie ma jajek. To kanadyjska linia karm 1st Choice , karmiliśmy nimi długo naszego psa ( Adultem Large) i sprawdzała sie rewelacyjnie, [B]wszystkie składniki w karmach są klasy jak dla ludzi[/B], [B]daja zawsze ponad kilo mięsa na kilo karmy[/B] - moim zdaniem jeden z najlepszych produktów na rynku.

[B][U]Karme którą proponuje to 1st Choice Dog Hypoalergenic:[/U][/B]

Skład (poniżej dokładny można znaleźć na stronie) to [B]mączka z zmięsa kaczki [/B]w ilości 25% - czyli [B]w karmie mamy go ponad kilogram !!![/B] , [B]bez alergizujących zbóż[/B] , [B]tłuszcz neutralny - olej roślinny[/B] , [B]komplet kwasów OMEGA 3-6-9[/B]

opis karmy tu: [URL]http://www.1stchoice.com.pl/karmy/karma_specjalistyczna,8/dorosle_psy,11/dorosle_psy,18.html[/URL]

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Może Husse Lax & Ris. Z tego co widzę ma tylko drożdże browarniane, ale myślę że warto spróbować. Karma bezglutenowa, nie ma w niej białka zwierzęcego. Zamów sobie próbke, w Wawie widzę że jest dystrybucja.

A tak poza tym na jakiej podstawie stwierdziłaś uczulenie na te wszystkie produkty?

Link to comment
Share on other sites

Acana Lamb&Apple ? Z doświadczenia wiem, że psy z alergiami i bardzo wrażliwe świetnie się na niej trzymają. Ale nie wiem jak stoicie z owsem, jest w składzie zamiast pszenicy (bo teoretycznie jest mniej uczulający, ale nie wiem jak u was).
Skład: Dehydratyzowane mięso nowozelandzkich jagniąt, owies z Alberty, groszek, olej słonecznikowy, świeże mięso z jagniąt, jabłka, naturalny aromat jagnięciny, siemię lniane, lucerna, dynia, zielona rzepa, żurawina, świdośliwa olcholistna, morskie wodorosty (morszczyn pęcherzykowaty, algi czerwone), korzeń łopianu, korzeń prawoślazu, jagody jałowca, czarna porzeczka, kozieradka, nasiona kopru, dzięgiel litwor korzeń, rokitnik zwyczajny, korzeń cykorii, pokrzywa, liść czerwonej maliny, ostropest, liść mięty pieprzowej, kwiat nagietka, rumianku, rozmaryn + witaminy i minerały

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...