Jump to content
Dogomania

pomzocie znalezc odpowiednia karme dla alergika


blaira

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

[quote name='Delph']Ale różową Acanę próbowaliście? Bo każda działa inaczej. A może Lukullus? Psiakom bardzo smakuje: [url]http://www.zooplus.pl/shop/psy/karma_dla_psa_sucha/lukullus_karma/158184[/url][/QUOTE]

Właśnie różową próbowaliśmy, przez jakiś czas była dobra,a później nagle przestała :(.Nie wiem czy na coś się uczulił czy oni zmienili składniki.W Lukullusie widzę masę żółtkową ( nie pamiętam czy on jest na białko czy na żółtko), ewentualnie moglibyśmy spróbować choć troszkę dziwne rzeczy wchodzą w skład ;P

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Boogie']to olej z pestek winogron tez uczula?[/QUOTE]

winogrona tak, właściwie teraz to wszystko może uczulać, takie jedzenie :(
Np. mój drugi piesio nie toleruje niektórych konserwantów, jest uczulony na pyłki traw, był na kurz (ale udało nam sie go odczulić)
teraz ma jakieś krostki też prawdopodobnie uczuleniowe ale nie wiadomo od czego.Zwariować idzie.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Witam włascicieli psów alergikow.Borykam sie z tym probleme juz 4 lata.I od jakis 3 miesiecy znowu bo nowo kupiony członek rodziny ( Terrier ) tez okazał sie alergikiem.Nawet Jagniecina nie dała rady.Ale na jednej z wystaw kupiłam mu karme sucha na 100 % rybie.Jest to Gemma di Mare - puppy large breed.Ta karma jest od niedawna na rynku.Generalnie dla moje psa jest ok.Znikneło drapanie i swedzenie;)))).Wypróznianie na medal.Cenowo jest to droga karma bo za 15 kg zapłaciłam ok 300 zł.Ale mysle ze warto.Tzn moje psy sa tego warte.;))).Dla zainteresowanych podam strone [url]www.worldpets.pl[/url]

Link to comment
Share on other sites

blaira- z tego co piszą to koebers nie ma jaj i nic z kurczaka , a tak poza ty to acana pacyfika,orijen6ryb, totw pacific stream , fish4dogs o ile nie pomineli tego w składzie:D



WATACHA- wiesz nie sadze zeby pies był uczulony na tyle składników , uwierz mi ale czesto zdarzaja sie pomyłki np wet stwierdza nawet po badaniach ze pies ma uczulenie na kurczaka heh i kaze go odstawic z diety a nie do konca tak jest ..
czasem bywa tak i z ludzmi przez 5 lat jesz np truskawki i nic ci nie jest a tego lata nagle "masz na nie uczulenie" wiec mówisz sobie nie bede ich jesc, natomiast kupujac je z innego zródła badz w nastepnym sezonie znów nic ci po nich nie jest , a wiec o co chodzi? o to ze nie masz uczulenia na same truskawki lecz moze na to "cos" co rolnicy opryskują swoje dorobki , efekt moze byc długotrwały bo to sie zatrzymuje w glebie , wiec tak samo moze byc u psa , ja czesto ludzi przestrzegam zeby nie mówili "mój pies ma uczulenie na...." bo najpierw moze trzabyłoby sprawdzic diete eliminującą , mozna zaczac dawac psu jakies jedzonko bez zadnej rzeczy która psa"uczula" a potem pojedynczo wprowadzac skłądniki niby"uczulające" i zobaczyc kiedy cos wydzie , a jesli wyjdzie to dopiero dokładnie sie nad tym zastanowic i robic rózne badania pod róznymi kątami zeby niepotrzebnie nie wydawac pieniedzy na karme jakąś specjalistyczna za X zł

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

z mojego doświadczenia wiem że bardzo szybko lek wet mówia ze pies jest alergiczny na karmę i w 1 przypadku na 10 tak jest ale moim zdaniem za mało sie szuka tzw czynnika alergicznego bo nie tylko karma ale i środowisko; dywany , pasty do podłóg itp gdy ja mam problem radzę się kolegi weta, który kazdy problem rozwala na atomy 98 % sukcesu
moge ci dać adres na sklep który praktycznie na zamówienie jest wstanie ściągnąć prawie wszystko
moje gg 20412005

Link to comment
Share on other sites

Exclusion ma jedno źródło białka- konina, królik, kaczka, wieprzowina, jeleń- i to mięso jest łączone albo z ryżem, albo z ziemniakami. Jest suche i mokre (puszki 400 gr).
Nowe holistyki- Blue, Pro Nature, Healthy Paws- podobnie skonstruowane. HP- tylko królik i brązowy ryż, Blue- jagnię, ryby, brązowy ryż, Pro N.- kaczka, indyk, łosoś i też brązowy ryż, żurawina, ziemniaki albo pomarańcze (!)
A będzie tego więcej, bo alergii coraz więcej. I dotyczy nie tylko skórnych, ale też pokarmowych.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 3 months later...

Ja mam owczarka alergika i karm wypróbowałam mnóstwo. Pies nie miał badań więc metodą prób i błędów stwierdziliśmy że jest uczulony najbardziej na mięso kurczaka, pszenicę, kukurydzę.

Najlepsze doświadczenia mam z karmą 1st Choice Sensitive Skin, karmą Trovet z jagnięciną lub królikiem a ostatnio testujemy First Class HA+ na bazie łososia - i jest OK.
Z przykrością muszę stwierdzić że po bardzo polecanych karmach Royala (Hypoallergenic m.in) - kupiłam choć do royala nie mam zaufania - pies się drapał jak cholera :).
Ostatnio rozmawiałam z lekarzem na ten temat , ponieważ żadna karma tak naprawdę 100% nie spełniła oczekiwań - tzn przez miesiąc, dwa jest ok a później pies znowu zaczyna mieć objawy alergii.
Pani doktor mówiła że jest niestety taka możliwość że pies uczula się jedząc stale daną karmę na jakieś składniki i że być może jestesmy skazani na ciągłe zmiany karm.
Myślę coraz częściej o przejściu na gotowane jedzenie ale przy obecnych cenach mięsa na które psiak nie jest uczulony dostaję zawrotu głowy :P

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[quote name='Moris']Ja mam owczarka alergika i karm wypróbowałam mnóstwo. Pies nie miał badań więc metodą prób i błędów stwierdziliśmy że jest uczulony najbardziej na mięso kurczaka, pszenicę, kukurydzę.

Najlepsze doświadczenia mam z karmą 1st Choice Sensitive Skin, karmą Trovet z jagnięciną lub królikiem a ostatnio testujemy First Class HA+ na bazie łososia - i jest OK.
Z przykrością muszę stwierdzić że po bardzo polecanych karmach Royala (Hypoallergenic m.in) - kupiłam choć do royala nie mam zaufania - pies się drapał jak cholera :).
Ostatnio rozmawiałam z lekarzem na ten temat , ponieważ żadna karma tak naprawdę 100% nie spełniła oczekiwań - tzn przez miesiąc, dwa jest ok a później pies znowu zaczyna mieć objawy alergii.
Pani doktor mówiła że jest niestety taka możliwość że pies uczula się jedząc stale daną karmę na jakieś składniki i że być może jestesmy skazani na ciągłe zmiany karm.
Myślę coraz częściej o przejściu na gotowane jedzenie ale przy obecnych cenach mięsa na które psiak nie jest uczulony dostaję zawrotu głowy :P[/QUOTE]
Czy próbowana była Bozita [B]Robur Sensitive[/B]? Lub [B]Techni-Cal Hypoalergenic[/B]?
Jak zauważyliście uczulenie może być powodowane z powodu kurczaka jak i zbóż ale takźe innych składników.
Można też spróbować Proplan z łososiem.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...