Jump to content
Dogomania

acana lamb&rice


Marta !!!

Recommended Posts

Witajcie.

Jestem na etapie poszukiwania karmy dla mojego boksia.. Rozważam dość powaznie własnie Acanę (wersje Premium, Premium Delux, Adult Large Breed lub Lamb & Rice)

Przeglądałam ostatnie watki ale o tej karmie prawie nic tu nie ma dlatego zdecydowałam się założyc nowy topic..

Chciałabym sie dowiedziec jak słuzyła ona waszym psom, czy nie występowały po niej "gazy" (bo to się niestety mojemu Grafowi czesto po suchym zdarza.. ;) ) , czy psy chętnie ją jedzą no i co jeszcze tylko uznacie za stosowne.. :)

Aha.. Może wiecie gdzie najtaniej mozna tę karmę kupić.. Interesuja mnie worki 20 kg. Znam ceny głównego dystrybutora ale moze gdzieś jest lepsze źrodło.. Jak takowe znacie to powiedzcie.. :)

Czekam na wasze opinie.. :)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 113
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

No co ci mam Martus mowic. Acana jest super hiper fajna karma. Moja jadla co prawda tylko Juniora ale obie bylysmy zachwycone (tzn ja troche mniej jak tzreba bylo zaplacic za zarcie ;) ) Futro lsniace, kupy piekne, zadnego pierdzenia, pies jadl bardzo chetnie. Karma na miesku, z duza iloscia skadnikow mineralnych i witaminek, z dodatkami na stawy... Tez sie zastanawiam czy nie kupic dla rudzielca Acany jak jej sie znudzi Bento i skonczy zakupiona na zapas Nutre.

Link to comment
Share on other sites

No ja własnie też bardzo serio myslę nad tą karmą.. Słyszałam same dobre opinie no a gdyby udalo mi się dostać te worki 20 kg to cena średnio 10 zł za kg lub nawet mniej przy wersji Premium jest do zniesienia.. Choć nie bez żalu.. ;)

W każdym razie jak mam dać 150 zł za 15 kg czegoś średniej klasy to chyba wolę sie wykosztowac raz ciut więcej a mieć 20 kg czegoś naprawde super.. :)

Jest tez opcja tego tańszego ANF.. Ale moze by tak mieszać ANF zwykły z energetyczną Acaną na przykład co?

Hmm.. Musze to rozwazyć.. :)

Link to comment
Share on other sites

Do Pani Gosi miałam uderzać tak czy owak żeby pokazać Grafa.. Od ostatniego razu jak go widziała minęło sporo czasu dlatego chciałam by obejrzała go raz jeszcze i powiedziała mi co o nim myśli.. :)

Przy okazji spytam o karmę..

A 20 kg mają też w Gordonie na Wildzie.. Cena około 200 zł (dokładnie sprzedawczyni nie wiedziała bo nie miała pełnego cennieka czy jakoś tak)

W razie czego jest to drugie wyjście.. :)

Link to comment
Share on other sites

A to chyba od niedawna maja, bo jak jakis czas temu pytalam tam o Acane to pani patrzyla na mnie jak na UFO, ze co ja chce??? 20 kg worki powinny kosztowac 210 zl (premium adult jest tansza - cos kolo 180) ale teoretycznie to oni takich nie moga w calosci sprzedawac nie hodowcom - tylko otwierac i na wage ludziom sprzedawac. A pani Gosia ci sprzeda w calosci :)

Mysle ze 20 kg bez problemu ci takze sprzeda PaYook - tylko on gdzies mieszka poza Poznaniem.

Link to comment
Share on other sites

Maczka ale z miesa dopuszczonego do spozycia przez ludzi a nie maczka z ogonow, kopyt, skor i innych gowien. Ta maczka to nic innego jak przetworzone mieso. Do tego nie ma glutenu pszenicznego, ktory czesto powoduje alergie.

Jeszcze nie slyszalam zeby jakiemus psu Acana nie smakowala i nie sluzyla. Marta ze spokojem popytaj pani Gosi - u nas wszytskie osoby z PT kupowaly Acane a mysle ze w innych grupach bylo podobnie wiec ona ma przeglad roznych ras jedzacych ta karme i wiele moze powiedziec.

Link to comment
Share on other sites

Wiecie co? Po tym co usłyszałam zaczęłam sobie wczoraj w domu przeglądać ulotki innych karm (a mam ich olbrzymiastą ilość) i chyba we wszystkich jest jakaś maczka.. I co z tym fantem zrobić?

Ja tam jestem na 99% zdecydowana.. Faktycznie nie słyszałam jeszcze złej opiniii na temat tej karmy..

Chciałam się jednak przez ten topic upewnić na 100%

Czy ktoś z was moze dowiedzieć się tak na 100% jak to jest z tą mączką w Acanie??? Byłabym spokojniejsza kupując ja.. :)

Link to comment
Share on other sites

Witam wszystkich

Moja rottka też jest karmiona acaną od szczeniaka , w tej chwili dostaje acanę dla psów starszych z uwagi na wykonaną sterylizację .

Ja kupuję we Wrocławiu i też worek 20 kg . Ponizęj podaje adres e-mail z ich oferty o produktach i cenach acany :D

link usunięty przez moderatora

Link to comment
Share on other sites

Martus - w tych lepszych karmach pisza czesto, ze sa robione se swiezego miesa. OK ale to mieso musza w jakis sposob przetworzyc - ususzyc, zmielic czy co tam im jeszcze do glowy przyjdzie :D zeby potem z tego zrobic psie chrupki. Maczka z miesa jest wiec ok. Ma ja np Acana, Nutra, Bento Kronen, Belkando - ale sa to maczki robione z miesa dopuszczonego do spozycia przez ludzi.

Sa tez karmy z maczka kostna, ktora juz jest raczej niefajna. Takie karmy to np Charlie. Taki tani syf.

Potem sa jeszcze maczki kukurydziene, rybne - ale to juz mniej istotne.

Acana ma wiele zalet - jak juz pisalam nie ma czesto uczulajacego glutenu pszenicznego (we wszystkich wersjach - natomiast wiekszosc karm nie ma glutenu tylko w wersji z owca), glutenu kukurydzianego, wypelniaczem jest ryz a nie soja, ma chondroityne i glukozamine na stawy prawie we wszytskich wersjach karmy, omege 3 i 6, biotyne no i takie podstwowoe juz historie ze nie ma sztucznych konserwantow, dodatkow smakowych i barwnikow.

Tak poza konkursem - wiesz, ze wlasnie z Grappa bylismy w grupie na szkoleniu ;) Swoja droga jak pierwszy raz zobaczylam Grappe i Shreka (Shrek przyjezdzal indywidualnie na cwiczenia z pozorantem przed moja grupa w tygodniu) to sie zastanawialam co to za rasa i dopiero pozniej skumalam, ze to sa boksery ale z ogonami :oops:

Link to comment
Share on other sites

Dziękuję dzurga za dokladne wyjaśnienie mi co i jak.. :)

Jestem prawie przekonana.. Coprawda te 200 zł za 20 kg to spory wydatek na jeden raz ale własciwie to tak jakbym kupowala 15 kg za 150 więc się opłaca.. :)

Narazie muszę zkarmić Hillsa dla szczeniaków a potem chyba wezmę właśnie Acanę wersję Premium Delux co by malego podtuczyć.. ;)

Muszę się tylko dowiedzieć gdzie kupię tę 20 najtaniej.. :) Opcje są dwie a moze 3 :

-Gordon

-Pani Gosia

-no i być moze strona główna Acany o ile zechcą sprzedać mi 20 kg bo tam jest adnotacja że to dla hodowców tylko.. :(

Zobaczymy.. :)

Link to comment
Share on other sites

Marta

Jak juz pisałam tez kupuję acanę i to firmie acany we Wrocławiu .

Jak do tej pory nikt mnie nie pytał czy mam hodowlę czy też nie .

Nikt jak do tej pory nie odmówił mi sprzedaży karmy ,nawet spytałam czy mogą mi wysłać pocztą czy tez innym sposobem i nie ma problemu .

Za przesyłkę owszem są dodatkowe opłaty. :wink:

Dziurga dzięki za wyjaśnienie co do acany. :D

Link to comment
Share on other sites

No to idealnie... :) :) :) Zagadam z Panią Małgosią bo i tak będę sie do niej wybierała.. A jak nie to zamówię bezpośrednio od głównego importera.. Niech przywiozą do domu i już...

Jeśli faktycznie z tymi 20 nie ma problemu a dostawa jest gratis to wogóle nie ma sie nad czym zastanawiac.. :)

Najpierw jednak mam te niecałe 18 kg Hillsa do skarmienia wiec jeszcze jest czas.. :)

Dzurga a ty od kogo brałas Acanę? Od Pani Gosi?

Link to comment
Share on other sites

Dzurga

Belcando nie zawiera maczki z kurczaka. Zawiera suszone mieso drobiowe, ktore od świezego miesa rózni sie tym , ze jest z niego usuniety tluszcz i woda stanowiace 75% świezego miesa.

Mączka z kurczaka nie jest równoznaczna ze zmielonym miesem z kurczaka. Jednak ostatnio robi sie wszystko azeby nie używac slowa" mączka" Przykladem jest Nutra Nuggets . Na stronie glównego importera jest wyraznie napisane" maczka z kurczaka", a np. w sklepach internetowych " mielone mieso z kurczaka".

To, że mieso musi zostac najpierw zmielone to oczywiste, co nie oznacza , że jest maczką miesną.

Link to comment
Share on other sites

Wg mnie maczka miesna to jest wlasnie przetworzone mieso. Najpierw to mieso jest suszone a potem mielone na maczke. I maczka z miesa zdecydowanie jest czyms lepszym od maczki kostnej. W Belkando jest ladnie napisane, ze nie zawiera maczki z odpadow zwierzecych - czyli wlasnie tego gowna z kosci, kopyt i innych takich dziwnych rzeczy i ze wszystkie miesne skladniki karmy pochodza od zwierzat przeznaczonych do spozycia prez ludzi. Czy napisza ze karma jest robiona ze swiezego miesa czy napisza ze z maczki miesnej to dla mnie to jest poniekad jedno i to samo bo mieso w psich chrupkach jest po prostu przetworzone. I maczka z miesa jest jak najbardziej ok, natomiast goownem jest maczka z odpadow.

Z tego co sam piszesz robi sie wszystko zeby nie uzywac slowa maczka bo sobie ludzie nakrecili jakas schize ze maczka to cos zlego i juz sie dopatruja nawet patologii widzac w skladzie maczke kukurydziana np. A tak naprawde ta niedobra maczka to wlasznie maczka odpadowa (kopyta, skory ogony, kosci).

Poza tym porownywanie Belcando i Acany jest wg mnie bez sensu bo to sa zupelnie innej klasy karmy. Niby jedno i drugie to super premium ale... Belcando w czescie karm w ogole nie ma kwasow tluszczowych a jak juz ma to tylko Omege 3. Acana ma i 3 i 6. Belcando nie ma chondroityny i glukozaminy na stawy. Zawiera czesto powodujaca uczulenia pszenice... Oczywiscie Belcando jest rowniez dobra karma ale z polki nizszej niz Acana.

Marta - Acane bralam od Pani Gosi - akurat do domu mi nie przywozila tylko sobie odebralam na szkoleniu - po prostu zadzwonilam powiedzialam co i na kiedy potrzebuje i na PT juz na mnie czekal 20 kg worek. A do chaty targac go musial Marcin :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...