Jump to content
Dogomania

Dopadła nas choroba Cushinga


kasia_r

Recommended Posts

To byłoby bosko, gdyby faktycznie były o połowę tańsze. Viggo jest po serii Vetorylu, ale musimy przerwać leczenie właśnie z powodu kosztów- dzienna dawka dla Futrzaka to 240 mg, w chwili obecnej nie stać mnie na to, więc przechodzimy na ketokonazol, żeby nie został bez pomocy, ale to tymczasowe. Badania kolejne potwierdzają że to nadnercza szwankują- już niewiem czy to lepiej czy gorzej, bo wet powiedziała mi że w przypadku przysadkowego Cushinga jest szansa na leczenie seriami, że nawet rok pies się czuje dobrze, potem 3 tyg terapii i znów długa przerwa. Sama się popytam, ale również czekam na jakieś info.

Link to comment
Share on other sites

Tunia lepiej podawać mniejszą dawkę a stale niż robić taką huśtawkę w organizmie. Ja moją Pepę trzymam na niskiej dawce bo na wyższych sie źle czuje i widzę już po dwóch dniach niepodawania leku, że zaczyna świrować na jedzenie i więcej pije; kurcze problemy z kasą na leki są okrutne i niesprawiedliwe :( a jak czytam, że w o wiele bogatszych krajach te same leki mają taniej, ze karmy dla psów majątańsze to szlag mnie trafia... gdzie tu sprawiedliwość?

Link to comment
Share on other sites

Nasza wet wyjaśniła nam działanie tego zepołu i co się dzieje po jakich lekach. Na Vigga nie działa mniejsza dawka, jak dostawał 120, znów zaczął sikać i rzucać się na jedzenie i picie, dopiero jak dostawał 240 pomału zaczęło to ustępować- sikał tylko przez 30 sek a nie 5 min. Malawaszka, to nie ja wybieram rodzaj leczenia, ja tylko podejmuję ostateczną decyzję. Na tą chwilę nic innego zrobić nie mogę- leczenie ketokonazolem kosztuje miesięcznie 100, zawsze można ten lek odstawić i wrócić do vetorylu, na co liczę od połowy sierpnia. Podawanie małych dawek vetorylu w przypadku Viggsona nic nie da, bo lek ten ma zniszczyć korę nadnerczy na tyle, żeby nie mogła wytwarzać sterydów na takim poziomie, na jakim to jest dotychczas. Jeżeli nie reaguje na mniejsze dawki- to nic nie daje- poza osłabianiem wątroby i nerek. Ketokonazol nie leczy w tym układzie, bo nie niszczy nadnerczy, to lek na grzybicę, ale jego działaniem ubocznym jest upośledzenie wydzielania sterydów, więc rezultat będzie taki sam jak po vetorylu, z tym że wraz z odstawieniem leku nie ma możliwości by zespół Cushinga nie wrócił- tak mi to wyjaśniła wet, i na razie nie mam podstaw jej nie wierzyć, w końcu ktoś poważnie podszedł do zdrowia Viggsona.Firmy farmaceutyczne i pseudoweterynarze to jest horror. Husky mojego brata miał teraz babesię, jedynym ratunkiem było podanie jej EPO, za które chcieli 1600. Powiedziałam o tym mojej wet, ona akurat miała 2 porcje i oddała to dla Nuki za darmo, także głowa do góry, są jeszcze uczciwi i kochający zwierzęta ludzie chcący pomóc. dlatego jej ufam. a te lekarstwa to masakra, nie wierzę w to że koszty produkcji itp sprawiają że muszą one tyle kosztować, tym bardziej że w przypadku naszych przyjaciół nie tylko podnoszą komfort zycia ale często je ratują.

Link to comment
Share on other sites

ja broń boże nie chce udawać mądrzejszą od Twojej wetki, tylko dzielę sietym czego ja się dowiedziałam przez te dwa lata odkąd leczę moją Pepę na to dziadostwo - taki mechanizm działania leku o jakim piszesz, że ma niszczyć korę nadnerczy, to nie vetoryl tylko mitotan - lek starszej generacji na Cusinga, Vetoryl nie niszczy kory - blokuje wydzielanie kortyzolu, a odstawiony przestaje działać i choroba wraca; natomiast mitotan tak - on niszczył korę nadnerczy i kuracja była krótsza - radykalna

Link to comment
Share on other sites

moze masz rację, pogadam jeszcze z wetem, ale to i tak nie zmienia mojej sytuacji na tą chwilę. nie chcęsię rozwodzić nie na temat, ale w chwili obecnej nie mam tej kasy- więc nie mam lekarstwa :(( Mam nadzieję że szybko to się zmieni, i znów będę mogła podawać Viggowi vetoryl... na razie wygląda jak kot egipski ;) grunt że przez cały czas miał apetyt, i humor mu sie poprawił, znów się bawi i wypatruje kotów do pogonienia jak kiedyś :)

Link to comment
Share on other sites

Hej. A powiedzcie mi skąd wiadomo czy dawka leku jest za mała, bo jeśli jest za duża to wiadomo występują skutki uboczne jak wymioty, biegunki itd... Moj Gizio bierze juz 13 dzien Vetoryl 30mg choć waży 13 kg i z ulotki wynika ze powinien dostawać większą dawkę, ale wet od początku przepisał taką. I tak się zastanawiam bo niby wypija mniej wody przed leczeniem bylo to ok 7-8 kubków teraz jest w granicach 5, sika tez krócej choć czasami zdazy mu się jeszcze postać dłużej, no ale co do apetytu to jest taki duzy jak był i tak wlasnie myśle czy ta dawka jest odpowiednia. Konsultowałam to ostatnio z wetem (przy okazji jak bylam z drugim psiakiem którego leczymy) i powiedział ze nie wypija juz tak duzo a sierść powinna się poprawić tak w granicach 2 miesięcy. A ja się cały czas zastanawiam co z tym jego apetytem przecież to tez objaw tej choroby i po podaniu leku powinno się to jakoś unormowac. I juz zgłupiałam bo nie wiem czy podawanie tej dawki rzeczywiście coś daje czy nie :/
A co do kosztów Vetorylu to rzeczywiście patrzyłam na ceny w Anglii są znacznie niższe, i niby ma kto kupić bo mnóstwo znajomych tam jest ale skąd recepta, czy wet w Anglii wypisze ją tak komuś na piękne oczy?? No w każdym razie trzeba coś pokombinować bo koszty leku w Polsce są przytłaczające :)

Link to comment
Share on other sites

Moja Dianka wazy 12 kg i wet przypisala 60 mg....wiec nie wiem czy moja dawka jest za duza, czy Twoja za mala. Poki co daje jej 3 dzien i dzisiaj jakby powoli widze efekty...bardziej ruchliwa sie zrobila i jakby troszke mniej pije....nie wiem, moze mi sie tylko wydaje. Mam nadzieje, ze nie..
Vetoryl za granica na pewno da sie kupic. Jakos innym sie udalo, wiec dac sie da. Wydaje mi sie, ze trzeba na dobrego weta trafic, ktory zrozumie sytuacje i wystawi recepte. Ciezko takiego znalezc, ale warto poszukac.

Link to comment
Share on other sites

co do dawki to ulitki sobie, a życie sobie - każdy organizm inaczej toleruje lek - moja Pepa początkowo ważyła 15 kg i wet przepisał 60 mg - mało jej to nie zabiło bo zupełnie jeść przestała, szybko zmniejszyłam dawkę i dobrałam taką, na jakiej ona się dobrze czuje, apetyt jest pod kontrolą - jeśli pies dalej rzuca się na żarcie jak w amoku to można by zwiększyć dawkę - najtaniej wychodzi kupowanie 60 mg i dzielenie proszku

Link to comment
Share on other sites

Mój Bonuś zaczynał leczenie od Mitotanu. Ale z tym lekiem jest jeszcze trudniej i jest jeszcze drozszy. To jest lek ludzki i nie ma go jak kupić normalnie w aptece. A skończyło si e na tym, że Bonus stał się anorektykiem i ledwie co udało nam sie go wyciągnąć z dołka. Bo nie dość, że Cusching to jeszcze anoreksja :shake:
A co do dawki to naprawdę jest calk[I]iem indywidualna sprawa. Bonus ważył 5 kg a musi dostawać 30 mg Vetorylu :-( :crazyeye:
[/I]

Link to comment
Share on other sites

Dzisiaj dowiedziałam się że to prawda że leki są znacznie tańsze. Nie znam tylko cen. Ale nie we wszystkich krajach uznają polskie recepty. Np we Francj, Holandii tak, w Niemczech też nie będzie problemu, ale w Anglii uznają tylko recepty wystawione przez lekarza ichniego a szkoda, bo tam leki są na maxa refundowane i nie ma takich narzutów firm farmaceutycznych.... Tylko ja akurat miałabym możliwość sprowadzania z Anglii, nie mam nikogo tam gdzie honorują polskie recepty....

Link to comment
Share on other sites

Kurcze - mój siostrzeniec jest akurat w Holandii, ale co z tego jak za 3 dni ma już wracać do Polski. Nawet nie wiem, czy udałoby mi się z nim skontaktować do tego czasu, bo jest jakiś nieskory do kontaktów ze starszyzną, a poza tym nawet by juz recepty nie zdążyły do niego dojsc

Link to comment
Share on other sites

a powiedzcie mi...czy w trakcie tej choroby mozna ograniczac jedzenie i picie pieskowi?? np. ja teraz wyjezdzam na wakacje i dianka zostanie sama z mama i nie wiem czy bedzie umiala wytrzymac tak dlugo bez wyjscia na spacer jak mama bedzie w pracy...

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 3 months later...

u mojej adoptowanej 7 letniej jamniczki podejrzewają chorobę coushinga. Iga ma powiększona wątrobę i serce, wokół płuc ma wodę, pomimo leczenia zarówno serca jak i długotrwałego leczenia płuc. Igaunia jest gruba, pomimo że dostaje tyle samo jeść co moja druga jamniczka. Ale ma sliczną sierść a piszecie, że powinny być wyłysienia??? Jakie są rokowania Iguni?
Ona jest bardzo wolniutka, szybko się męczy, chodzi wolniutkim dyrdaczkiem i bardzo dużo pije. Co robić? Podobno leczenie to koszty minimum 300 złotych miesięcznie, czy coś możecie na ten temat napisać?

Link to comment
Share on other sites

poczytaj wątek - wszystko jest opisywane, a koszty leczenia takiego małego psa to nie 300 zł/mies chyba że vet chce z ciebie zedrzeć za vetoryl tak dużo, przy dobrze ustawionym leczeniu pies może długo zyć - mojej Pepie się bardzo poprawiło i teraz nie widać po niej, ze jest chora, vetoryl bierze już 2 lata

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

[quote name='bmj']W niedzielę odeszła moja Toffi...
Mam dwa listki (bez dwóch tabletek) vetorylu 60 mg oraz trzy kapsułki po 30 mg - oddam komuś potrzebującemu. Proszę o kontakt.[/QUOTE]
Witam bardzo porzebuje vetyrol dla mojego 9 letniego pudelka Snoopiego,cierpi na chorobe cushinga,powinen rozpocząć jak najszybciej leczenie,niestety nie stać mnie w tej chwili na ten dla niego ratujący życie lek.BARDZO PROSZĘ wręcz BŁAGAM o odzew jeżeli ogłoszenie nadal jest aktualne.Mój email: [EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL]

Link to comment
Share on other sites

Bardzo potrzebuje vetoryl dla mojego 9 letniego pudelka Snoopiego,cierpi na chorobe cushinga,powinien jak najszybciej rozpocząć leczenie,niestety nie stać mnie w tej chwili na ten ratujący dla Niego życie lek.Nie mogę patrzeć jak mój ukochany piesek powoli umiera dlatego PROSZĘ wręcz BŁAGAM o odzew jeżeli ogłoszenie nadal jest aktualne.Mój email: [EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...