Jump to content
Dogomania

Dopadła nas choroba Cushinga


kasia_r

Recommended Posts

ALP to ALKP inaczej. Natomiast ALT to u Ciebie AIAT. Inne nazwy tego samego . Wątrobowe masz ok, a tylko ten ALP wysoki a on przy Cushingu taki jest czesto. Kreatyninę i mocznik badałaś?
U mnie drugiego dnia były raz wymioty, a tak to ok...lecz małą dawkę miała tylko 5 mg.
Nie znam się na badaniach kortyzol/kreatynina.

Link to comment
Share on other sites

mocznik 160 a kreatynina 1994,1 nie wiem czy to dużo. ja sama dam jej 5 mg na pewno nie 30, chyba by to maleństwo pękło. Ona jest Yorkiem i to z tych małych. Teraz bym wolała żeby była większa.  a jak wy dzielicie te tabletki , czy na oko czy jakąś wagę jubilerska trzeba kupić nie wiem jak sie do tego zabrać. 

Link to comment
Share on other sites

Wystarczy przejrzeć kilka postów wstecz i poczytać.. zebrałem dużo informacji z tego wątku i wrzuciłem tutaj:

http://www.dogomania.com/forum/topic/19362-dopad%C5%82a-nas-choroba-cushinga/page-89#entry16216235

 

Więc jeszcze raz.. też mam Yorka, ale dużego, bo ponad 6 kg i wg ulotki powinien dostawać 30 mg, a dostaje obecnie tylko po 5 mg.

Zacząłem mu dawać od 10 mg, ale dostał takiej biegunki, że trzymało go aż 4 dni.

 

Zarówno Vetoryl jak i lek osłonowy dzielę sam, tak jak kokę na filmach "na oko", obecnie aż na 6 działek, bo z 30-ek robię 5-ki..

Opiałem wszystko w powyższym podanym liku.

Link to comment
Share on other sites

Przeczytaam wszystko no i ne wiem , wygląda na to że każdy pies inaczej reaguje. Nie wiem czy róbowałaś na wątrobę hepatil jak moj sunia miała rok temu wątrobę w złym stanie  to nie wiedziałam że ma tego cushinga i wet inny dał mi en hepatil 2 razy dziennie po 1/4 tabletki i do dziś dostaje a nie znam sie na wynikach ale chyba teraz ma dobre zapytaj swojego weta o hepatil. No wyniosłam sunię na dwór i się już załatwiła sama jak zwykle i nawet chciała pochodzić , trochę jej się udało ale potem usiadła, dobre i to ale już wiem że to na pewno nie jest postęp choroby  bo wraca do normy. Dziwne że psy tak bardzo różnie reagują na leki.

Link to comment
Share on other sites

Themagda Ty chyba żartujesz z tymi wynikami mocznika i kreatyniny!?
Przecież pies ma mocznicę i zaraz zejdzie. Przeciez pies wymaga w tej chwili intensywnego leczenia i kroplówek i tych dożylnych a potem podskornych!!, Nerki u psa nie pracują!!!
Nie wiem co Ty masz za weterynarza, ale jak nie pójdziesz dzisiaj do innego to pies lada chwila zemrze! W głowie mi się to nie mieśći, ze widząc krytyczne wyniki nerek nie udziela pomocy suczce.
Weź ten wynik badania z mocznikiem i kreatyniną i zaraz do innej lecznicy idź. Nie dziwię się teraz dlaczego Pusia jest słaba, będzie gorzej jeśli nie dostanie zaraz pomocy weterynaryjnej.
Przy takich wynikach Vetorylem ją dobijesz, jeśli dasz!

Link to comment
Share on other sites

To nie można patrzeć wg ulotki tylko wg psa,my zaczynaliśmy od 30mg aż do 2,5 mg po czasie i to musieliśmy odstawić, bo i 2,5 było zaq dużo, a sunia ważyła około 10 kg.
Oczywiście sami nie decydowaliśmy o tym tylko wet. Często miała robione wyniki.

Mariusz pp odstawiliscie ze względu na coraz gorsze wyniki krwi czy ze względu na biegunki ten Vetoryl?
Link to comment
Share on other sites

Własnie skonsultowałam i jest spoko to w innych jednostkach podane  kreatynina 1994,1 to będzie tylko 1,9  drugi wet mnie uspokoił. a też te dawki vetorylu to on jej chce dać nie 30 bo źle zrozumiałam a 3 mg bo ona jest malusieńka i jeszcze potem zjechac na mniej. Powiedział że źle zrobiłam zamawiajac 30 mg bo będzie trudniej podzielić niz 10 mg. Uspokoiłam się trochę. Sunia lepiej już. Ja się od tego jej cushinga to robię strasznie zakrecona.

Link to comment
Share on other sites

1.9 to za wysoka kreatynina też. Norma do 1.7 , ale skoro mocznik 160 jest też normą dla Twojego weta, skoro zakres jest 20-50 mg/dl albo w innych jednostkach 3.30-8.30 mmol/l to gratuluję. Chyba, ze źle spisałaś wynik ten mocznik 160.
Ja Vetoryl 60 mg dzielony miałam w aptece na 12 kapsułek po 5 mg.

Link to comment
Share on other sites

Jeszcze problem żeby ona zechciała połknąć kapsułkę. wiem że wszystko zje jak włożę jej w pasztetową ale nie daję jej tego często bo to okropny syf , daję tylko jak problem z lekami że nie chce łyknąć.Zamówiłam te najmniejsze nr 5 Tam gdzie daliście linka. Juz się nie mogę doczekać jak jej sie zacznie polepszac no choć troszeczkę.

Link to comment
Share on other sites

Apteki trzeba poszukać i pochodzić trochę. Jeśli dobrze spisałaś mocznik, że 160 to od Vetorylu nic się nie polepszy.
Mocznica jest śmiertelna, gdy nie jest leczona. Kroplówki obowiazkowo od dziś, jeśli chcesz mieć psa żywego. Lecz najpierw sprawdż dokładnie ten wynik 160-mocznik??

Link to comment
Share on other sites

Mariusz pp odstawiliscie ze względu na coraz gorsze wyniki krwi czy ze względu na biegunki ten Vetoryl?

Odstawiliśmy, bo nieraz tak psiaki mają jak jest to Cushing nadnerczy.Dawaliśmy vetoryl przez kilka miesięcy zmniejszając bo wyniki  krwi wskazywały ,że dawka za duża a i sunia była bardzo ospała.I nawet 2,5 mg było za dużo i sunia funkcjonowała już bez vetorylu.Przez kilka miesięcy brania tabletek unormowało się .

Link to comment
Share on other sites

My również wczoraj dostaliśmy potwierdzenie diagnozy. I teraz na gwałt szukam Vetyrolu 30 mg. Podobno mamy zacząć od tej dawki (Flora to York 5kg). Chciałabym zacząć leczenie jak najszybciej, a niestety sprowadzenie leku trwa wiecej niż chwilę. Stąd moje pytanie czy ktoś z Was mógłby nam odsprzedać tabletki w 30mg lub z mniejszą dawką leku. W grę wchodzi opakowanie jak i kilka sztuk tabletek (które pozwoliłyby na spokojne sprowadzenie leku). Jeśli ktoś miałby taką możliwość to będę wdzięczna za kontakt - [email protected].

Przeczytalam też, że część z Was dzieli większe dawki. Ja pewnie trochę będę się tego bała. Dlatego chciałam zapytać czy ktoś z Was zna aptekę w Warszawie, która podejmuje się praktyk dzielenia tego leku?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...