Jump to content
Dogomania

Dopadła nas choroba Cushinga


kasia_r

Recommended Posts

Nicolette- czy te recepty są jakieś specjalne, czy to zwykła recepta od weta, jaką można zrealizować u nas ?
Gdzieś widziałam,że jest wzór recepty (po angielsku), więc nie wiem o co poprosić u weta- bo on chyba nie miał takiego przypadku, a nie chcę przepłacać, skoro już ma to być leczenie długotrwałe.

Dziś od innej wetki z kliniki usłyszelismy, że Miniek ma przysadkowego Cushinga, a ja wyczytałam na stronie amerykańskiej apteki weterynaryjnej,że jest na ten rodzaj coś co nazywa sięSelegilina i jest lepsza od vetorylu...
Zbieram te informacje i dam je domowemu wetowi-jako materiał do przeanalizowania.
Natrafiłam na inne specyfiki na Cushinga i dlatego z takim uporem chce wiedzieć , jaka to jest postać choróbska, bo na przysadkową są inne leki

Link to comment
Share on other sites

Witam.

U mojego psiaka również zdiagnozowano ZC, jeszcze nie dokonano szczegółowych badań, ale chciałbym się zapytać na ile skuteczne jest leczenie tej choroby, o ile może przedłużyć życie psu ?. Wet mówił że mieli już takiego pacjenta z ZC i że udało im się przedłużyć mu życie o 1 rok. I na koniec jedno ważne pytanie, jak kosztowne jest tego typu leczenie ?. Nawiasem mówiąc ludzie o dużej wrażliwości nie powinni mieć psów, bo gdy się straci swojego przyjaciela to ciężko jest dojść do siebie. Miałem w sumie już sześć psów, na chwile obecną pozostały mi cztery psiaki, jeden z nich zaginął gdzieś i po kilku miesięcznych poszukiwaniach nie udało mi się go odnaleźć, drugiego kilka dni temu znalazłem martwego - prawdopodobnie został zagryziony przez innego psa. trzeci mój psiak zmaga się z jaską i jest już niewidomy, jest to niesamowity egzemplarz, zmagał się już z przeróżnymi chorobami, miał kilka operacji aż na koniec dopadła go jaskra, ma również problemy z sercem dlatego musi codziennie przyjmować leki na jaskrę oraz na serce. Można powiedzieć że prowadzę dom opieki nad zwierzętami :P, na początku miałem tylko dwa psy, a reszta psiaków przyplątała się pod mój dom i przygarnąłem je. Co rok przychodził coraz to nowy psiak, nie miałem serca odwozić ich do schroniska, gdyż wiem jakie tam panują warunki. Gdy decydowałem się że wezmę jakiegoś psa to zawsze z myślą że uda się go oddać w ręce dobrej osoby, ale tak wyszło że wszystkie zostały... teraz została ich czwórka, a obawiam się że w niedługim czasie pozostanie tylko trójka moich pociech. Mam nadzieje że będę miał jeszcze na tyle siły i pieniędzy aby podjąć się kolejnego wyzwania jakim jest ZC.

Pozdrawiam serdecznie.

Link to comment
Share on other sites

[COLOR=#0000ff]@Danka0...pisałam wcześniej co ma być na recepcie...zwykła recepta od lekarza leczącego pieska ze wszystkimi pieczątkami, nazwisko i imię Twoje, adres, imię, data urodzenia lub wiek pieska, waga pieska, dokładna wyraźnie napisana nazwa leku i dawka np. 30 mg. I napisane że ma Zespół Cushinga. Receptę możesz wysłać w załączniku mailem po zamówieniu na PDN lekarstwa i otrzymaniu potwierdzenia, że zamówienie przyjęto i należy dostarczyć receptę. Otrzymasz Kopię zamówienia. Jeśli chcesz, to podaj mi na priv adres e-mail a wyślę Ci kopię recepty i faktury jaką ja dostałam. Trzymam to jeszcze w komputerze na wszelki wypadek.
Co do przysadkowej odmiany...może mieć obie i obie leczy się Vetorylem, który jest bardziej bezpieczny i skuteczny. Jeśli nie ma guza przysadki mózgowej, to Vetoryl pomoże. Na podstawie wyników badań nie można jednoznacznie stwierdzić, że to jest taka czy inna odmiana. Nawet test hamowania też nie jest gwarancją. Moja miała obie odmiany a stwierdziliśmy to po atakach padaczki i zachowaniu. Nadnerczową opanowaliśmy, ale na guza przysadki ratunku nie było.
Rozmawiałam dzisiaj z jej lekarką i wszystko jeszcze raz mi dokładnie wytłumaczyła.
[/COLOR][COLOR=#0000ff][/COLOR]

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

[COLOR=#0000ff]@Benekkol...jeśli ma odmianę kory nadnerczy, to leczenie jest skuteczne. W przypadku przysadkowej bez guza też. O ile może przedłużyć życie...to zależy od dobrania odpowiedniej dawki leku, wieku i stanu zdrowia pieska. Moja mogła pożyć dłużej nawet 2 lata, bo była w dobrej kondycji, miała wszystko zdrowe oprócz wątroby a mieliśmy ją leczoną i pod kontrolą. Miała guza przysadki mózgowej, który [/COLOR][COLOR=#0000ff]szybko się powiększał. Leczenie jest dość drogie i trwa do końca życia psa, bo jeśli przestanie się podawać lek, choroba wraca. Najtaniej jest sprowadzać z Anglii i po przeliczeniu na PLN opakowanie 30 mg kosztuje plus minus 132 zł na miesiąc, opakowanie 60 mg około 162 zł. To zależy od wagi psa i dawki jaką mu się będzie podawać. Zawsze około 8 rano podczas posiłku, bo wtedy jest największe stężenie kortyzonu.

Pozdrawiam.
[/COLOR]

Edited by Nicolette1
Link to comment
Share on other sites

Benekkol- podziwiam!
Co do leczenia- to vetorylem -do końca życia, nie wiem jak mitotanem-czy tylko czasowo lub w odstępach- zapytaj weta. Z tego co czytałam na forum, to chore psy żyją 3 lata i dłużej z ZC, jeśli są dobrze leczone i na to na co chorują.To jest tak, jak z cukrzyca mojego psa-gdy pojechałam do kliniki,żeby potwierdzić diagnozę mojego "domowego"weta, to psu dali 3 miesiące życia.... a on już z tą chorobą żyje pięć lat od czasu diagnozy!
Leczenie jest drogie dla dużych psów, bo one wymagają dużych dawek.Ale też zależy, czy podaje się lek codziennie (Vetoryl) czy seriami (Mitotan).
No i zależy, co dla kogo oznacza drogo... Jeśli piszesz,że nie zrobiono szczegółowych badań, to na jakiej podstawie ta diagnoza?

Edited by DankaO
Link to comment
Share on other sites

[COLOR=#0000ff]https://www.google.pl/search?source=ig&rlz=&q=Selegilina&oq=&gs_l=
Poczytaj w jakim przypadku jest stosowana i to tylko u ludzi.....u zwierząt nie. Osobę chorą np. na guza przysadki mózgowej operuje się, zwierzaka nie. Gdyby była taka możliwość i miałabym pewność, że pomogę a nie sprawię jeszcze większego cierpienia mojej suni, to poddałabym ją operacji. Ale robić coś sztuka dla sztuki...nic z tego.
Pozdrawiam.
[/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

znalazłam fajny artykuł- napewno nie zastąpi się leczenia, ale może da sie ograniczyć dawki... dużo w tym biochemii, ale fajnie napisane
mam nadzieję,że autor nie ma nic przeciwko przytoczeniu tego, bo to w dobrym celu [URL]http://slawomirambroziak.pl/legalne-anaboliki/kortyzol-domowe-sposoby-na-obnizenie-jego-poziomu/[/URL]

Link to comment
Share on other sites

[COLOR=#0000ff]Już wysyłam. A leczyć innym lekiem nie polecam. Nasza p. doktor przeanalizowała i przeczytała wszystko co się dało. Konsultowała się z kolegami z Wrocławia...i został Vetoryl. A bardzo lubiła, nie napiszę kochała naszą sunię. Opiekowała się nią prawie 4 lata i nie zrobiła by nic, co mogłoby jej zaszkodzić a nie pomóc.
Też podziwiam Benekkola. I życzę jego pieskom zdrowia i długiego życia.
[/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

Nicolette mam tłumaczenie z apteki wet. z USA:
[TABLE="width: 700"]
[TR]
[TD][B]Co to [/B][B]​​[/B][B]jest Selegilina[/B][B]?[/B]
Selegiline, also known as L-Deprenyl, is a monoamine oxidase inhibitor (MAOI) that treats Cushing's Disease and Canine Cognitive Dysfunction Syndrome (senility). [URL="http://translate.googleusercontent.com/translate_c?depth=1&ei=gF1sUbT9NYLCPJrUgegO&hl=pl&prev=/search%3Fq%3Dvetoryl%26rls%3Dcom.microsoft:pl:IE-SearchBox%26rlz%3D1I7SMSN_pl&rurl=translate.google.com&sl=en&u=http://www.1800petmeds.com/Selegiline-prod10305-10305.html&usg=ALkJrhjLG8C6HAX3_8h2i2y96vcJ-LNcPQ"]Selegiline requires a prescription[/URL] from your veterinarian. Selegilina, znany również jako L-deprenyl jest monoaminooksydazy (MAO), który traktuje chorobę Cushinga i psów zespół dysfunkcji poznawczych (starość). [URL="http://translate.googleusercontent.com/translate_c?depth=1&ei=gF1sUbT9NYLCPJrUgegO&hl=pl&prev=/search%3Fq%3Dvetoryl%26rls%3Dcom.microsoft:pl:IE-SearchBox%26rlz%3D1I7SMSN_pl&rurl=translate.google.com&sl=en&u=http://www.1800petmeds.com/Selegiline-prod10305-10305.html&usg=ALkJrhjLG8C6HAX3_8h2i2y96vcJ-LNcPQ"]Selegilina wymaga recepty[/URL] od lekarza weterynarii.
[/TD]
[TD][/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="colspan: 2"][B]For:[/B] Dogs [B]Dla:[/B] Psy
[TABLE="width: 100%"]
[TR]
[TD="colspan: 2"][B]Benefits:[/B] [B]Korzyści:[/B]
[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD]• •
[/TD]
[TD]Easy to administer Łatwy do administrowania
[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD]• •
[/TD]
[TD]Typically, once a day dosing Zazwyczaj, gdy dzień dozowania
[/TD]
[/TR]
[/TABLE]
[B]How it works:[/B] [B]Jak to działa:[/B]
Selegiline increases the concentration of a nervous system messenger chemical called dopamine. Selegilina zwiększa stężenie systemu nerwowego neuroprzekaźnika nazwie dopaminy. Higher levels of dopamine improve many cognitive processes. Wyższe poziomy dopaminy poprawić wiele procesów poznawczych. Treating Cushing's Disease has traditionally been centered on suppressing the adrenal glands production and release of cortisone. Leczenie choroby Cushinga tradycyjnie skupia się na hamowaniu produkcji nadnercza i uwalnianie kortyzonu. However, this approach has a high potential for side effects. Jednakże rozwiązanie to ma wysoki potencjał dla skutków ubocznych. Selegiline has allowed for a new approach by suppressing the pituitary gland directly. Selegilina pozwoliło nowego podejścia poprzez zaprzestanie przysadki bezpośrednio.
[B]Cautions:[/B] [B]Uwagi:[/B]
Because Selegiline belongs to a class of drugs called Monoamine Oxidase Inhibitors (MAOI) it should not be given with antidepressants such as Prozac. Ponieważ Selegilina należy do grupy leków zwanych inhibitorami monoaminooksydazy (MAO), nie należy podawać leki przeciwdepresyjne, takie jak Prozac. Do not use in pregnant or nursing animals. Nie stosować u zwierząt ciężarnych lub karmiących. If any serious side effects occur (difficulty breathing, hives, agitation, swelling of the lips, tongue or face), stop giving Selegiline and seek emergency veterinary medical attention. Jeśli żadnych poważnych działań niepożądanych (trudności w oddychaniu, pokrzywka, pobudzenie, obrzęk warg, języka lub twarzy), przestać dawać selegilina i szukać pomocy lekarskiej w nagłych wypadkach weterynaryjnej. Make sure you tell your veterinarian what other medications you are giving your pet. Upewnij się, aby poinformować lekarza weterynarii, co inne leki dajesz swoje zwierzę.
[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="colspan: 2"][B]Więcej informacji:[/B]
[/TD]
[/TR]
[/TABLE]

[TABLE="width: 700"]
[TR]
[TD][B]Brand Name[/B] [B]Marka[/B]
Anipryl (Pfizer Animal Health), Eldepryl (Somerset) Anipryl (Pfizer Animal Health), Eldepryl (Somerset)
[/TD]
[/TR]
[/TABLE]

[TABLE="width: 700"]
[TR]
[TD][B]Generic Name[/B] [B]Generic Name[/B]
Selegiline (see-ledge'-a-leen) Selegilina (patrz-ledge'-a-leen)
[/TD]
[/TR]
[/TABLE]

[TABLE="width: 700"]
[TR]
[TD][B]What is the most important information I should know about selegiline:[/B] Selegiline is a prescription medication FDA approved for veterinary use in the treatment of Cushing's disease caused by a pituitary tumor in dogs. [B]Co jest najważniejsze informacje należy wiedzieć o selegiliny:[/B] Selegilina jest receptę FDA do użytku weterynaryjnego w leczeniu choroby Cushinga spowodowane przez guza przysadki u psów. Selegiline is also used to treat canine cognitive dysfunction. Selegilina jest również stosowany w leczeniu zaburzeń poznawczych psów. Selegiline is available as 5mg tablets. Selegilina jest dostępne 5mg tabletek. The usual initial starting dose to treat Cushing's disease in dogs is 0.45mg per pound given once a day in the morning. Zwykle początkowa dawka w leczeniu choroby Cushinga u psów jest 0.45mg za funt się raz dziennie w godzinach porannych. If no results within 2 months may increase to 0.9mg per pound once a day. Jeśli nie ma wyników w ciągu 2 miesięcy może wzrosnąć do 0.9mg funta raz dziennie. If still no response after one month of the increased dose, reevaluate the pet. Jeżeli nadal nie ma odpowiedzi po upływie jednego miesiąca od zwiększonej dawki, przewartościowania zwierzaka. The dose for canine cognitive dysfunction is 0.2-0.45mg per pound. Dawka dla psów dysfunkcji poznawczych jest 0,2-0.45mg za funt. It may take up to one month or more to see improvement. Może trwać do jednego miesiąca lub dłużej, aby zobaczyć poprawę. Do not give more of this medication than is prescribed without consulting your veterinarian. Nie dawaj więcej tego leku nie jest zalecane, bez konsultacji z weterynarzem. Selegiline may cause drowsiness or dizziness. Selegilina mogą wywoływać uczucie senności lub zawroty głowy.

[B]What is Selegiline:[/B] Selegiline, also known as L-deprenyl, is a monoamine oxidase inhibitor (MAOi) used in dogs for the treatment of Cushing's disease and canine cognitive dysfunction. [B]Co jest Selegilina:[/B] selegilina, znany również jako L-deprenyl jest monoaminooksydazy (MAO) u psów w leczeniu choroby Cushinga i psów dysfunkcji poznawczych. It is not known specifically how selegiline works. Nie jest znany w szczególności jak selegilina działa. However, it is believed that selegiline prevents the breakdown of dopamine. Jednakże, uważa się, że rozkład selegiliny zapobiega dopaminy. Selegiline may also be used for purposes other than those listed in this guide. Selegilina mogą być również wykorzystywane do celów innych niż wymienione w niniejszej instrukcji.

[B]What should I discuss with my veterinarian before giving selegiline to my pet:[/B] Selegiline should not be given if the pet is taking meperidine. [B]Co należy omówić z mojego lekarza weterynarii przed podaniem selegilinę do mojego zwierzaka:[/B] Selegilina nie należy stosować, jeśli zwierzę jest podejmowanie meperydyna. Tell your veterinarian about any other medical conditions your pet has. Poinformować weterynarza o wszelkich innych warunkach medycznych Twój zwierzak ma. Tell your veterinarian if your pet is pregnant or lactating. Poinformuj lekarza weterynarii, jeśli Twój pies jest w ciąży lub karmiących piersią.

[B]How should this medication be given:[/B] Give this medication exactly as directed by your veterinarian. [B]Jak należy lek ten należy:[/B] podać ten lek dokładnie zgodnie z zaleceniami lekarza weterynarii. Allow pet to drink plenty of water. Pozostawić zwierzę, aby pić dużo wody. If you do not understand the directions ask the pharmacist or veterinarian to explain them to you. Jeśli nie rozumiesz kierunki zapytać farmaceutę lub lekarza weterynarii wyjaśnić je do Ciebie. Store selegiline at room temperature away from moisture and heat. Przechowywać w temperaturze pokojowej selegilinę z dala od wilgoci i ciepła. Keep this medication away from children and pets. Zachowaj ten lek z dala od dzieci i zwierząt domowych.

[B]What happens if I miss giving a dose:[/B] Give the missed dose as soon as you remember. [B]Co się dzieje, jeśli brakuje mi podania dawki:[/B] podać pominiętą dawkę tak szybko, jak to możliwe. However, if is almost time for the next regularly scheduled dose, skip the missed dose and take the next one as directed. Jednakże, jeśli zbliża się pora następnej dawki regularnie zaplanowanym, należy opuścić pominiętą dawkę i przyjąć następną zgodnie z zaleceniami. Do not give a double dose of the medication. Nie podawać podwójnej dawki leku.

[B]What happens if I overdose the pet:[/B] Seek emergency veterinary medical treatment. [B]Co się stanie jeśli przedawkowanie zwierzaka:[/B] Seek alarmowy weterynaryjnego leczenia. Symptoms of selegiline overdose include excitement, irritability, nervousness, insomnia, dizziness, severe headache, hallucinations, weakness, sweating and seizures. Objawy przedawkowania to selegiliny podniecenie, drażliwość, nerwowość, bezsenność, zawroty głowy, silne bóle głowy, omamy, osłabienie, pocenie się, drgawki.

[B]What should I avoid while giving Selegiline to my pet:[/B] Selegiline may cause dizziness or drowsiness. [B]Co należy uniknąć dając selegilina do mojego zwierzaka:[/B] Selegilina może powodować zawroty głowy lub senność. Do not give higher doses than those prescribed. Nie podawać wyższe dawki niż te zalecane.

[B]What are the possible side effects of Selegiline:[/B] If any of the following serious side effects occur, stop giving selegiline and seek emergency veterinary medical attention; an allergic reaction (difficulty breathing; swelling of the lips, tongue or face; hives), a severe headache, restlessness, agitation, or irritability, sweating, convulsions, uncontrollable or irregular movements. [B]Jakie są możliwe działania niepożądane selegiliny:[/B] Jeśli którykolwiek z następujących ciężkich działań niepożądanych, przestać dawać selegilinę i szukać pomocy medycznej w nagłych wypadkach weterynaryjnej; reakcje alergiczne (trudności w oddychaniu, obrzęk warg, języka i twarzy, pokrzywka), ciężka bóle głowy, niepokój, pobudzenie, lub drażliwość, pocenie się, drgawki, mimowolne lub nieregularne ruchy. Other less serious side effects may occur. Inne, mniej poważne działania niepożądane mogą wystąpić. Continue giving selegiline and talk to your veterinarian if your pet develops dizziness or drowsiness, nausea, abdominal pain or diarrhea, insomnia, mild confusion, agitation or anxiety, dry mouth. Nadal dając selegilinę i porozmawiać weterynarza jeśli zwierzę rozwija zawroty głowy lub senność, nudności, ból brzucha lub biegunka, bezsenność, łagodny splątanie, pobudzenie lub niepokój, suchość w ustach. Other side effects may also occur. Inne działania niepożądane mogą również wystąpić. Talk to your veterinarian about any side effect that seems unusual or bothersome to the animal. Zapytaj lekarza weterynarii o każdej efekt uboczny, który wydaje się niezwykłe lub uciążliwe dla zwierząt.

[B]What other drugs will affect Selegiline:[/B] Before giving selegiline tell your veterinarian if your pet is also taking fluoxetine or meperidine. [B]Jakie inne leki wpłyną Selegilina:[/B] Przed podaniem selegilina poinformować lekarza weterynarii, jeśli Twój pupil także bierze fluoksetynę lub meperydyna. Talk to your veterinarian or pharmacist before giving any prescription or over the counter medicines. Porozmawiaj z lekarzem weterynarii lub farmaceutą przed podania receptę lub bez recepty leki.

[B]Where can I get more information:[/B] Your pharmacist has additional information about selegiline written for health professionals that you may read. [B]Gdzie można uzyskać więcej informacji:[/B] Farmaceuta ma dodatkowe informacje o selegiliny pisemnej dla pracowników służby zdrowia, które można odczytać.
Call your veterinarian for medical advice about any side effects to your pet. Zadzwoń do swojego lekarza weterynarii do lekarza o jakichkolwiek skutków ubocznych dla Twojego zwierzaka. You may report side effects to the FDA at 1-800-FDA-1088. Możesz zgłosić efekty uboczne FDA w 1-800-FDA-1088.
[/TD]
[/TR]
[/TABLE]

Link to comment
Share on other sites

No cóż raczej na 100 % jest to ZC, wszystkie objawy pasują.
Dzisiaj byłem z pieskiem u weta, ale nie chciał robić badań, gdyż oni próbki krwi wysyłają w tylko środę do Niemiec,a niekorzystnie by było gdyby próbki tak długo czekał na wysyłka - wtedy mogłyby być niewiarygodne. Mam takie jeszcze jedno pytanie, pies bardzo często tak dziwnie "furczy" na nosie, ten nos jest strasznie suchy, pies ciężko oddycha - czy to też są objawy ZC, czy to może wynikać z czegoś innego ?

Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

[COLOR=#0000ff]Moja p. doktór wysyłała próbki do Wrocławia a oni do Niemiec. Przyjeżdżał kurier i zabierał. Taką miała z nimi umowę. A czy pies chowa nos w szparę między oparciem i boczną ścianą np. fotela lub kanapy? A może w inne miejsca...U nas takich objawów jak furczenie i suchy nos nie było. Może jest przeziębiony? Sprawdzał to weterynarz? Badał psiaka? Wróć się strona po stronie do tyłu...tam są opisane przeze mnie wszystkie objawy Cushinga. Inni też piszą jakie objawy mają ich psy. Spróbuję wrzucić w przeglądarkę objawy i zobaczę co mi wyjdzie. [/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[url]http://www.dogomania.pl/forum/threads/34860-Dziwne-charczenie-u-psa-%28%28%28%28%28[/url][COLOR=#0000ff]

Może poczytaj tutaj. Moja miała tzw wsteczny katar. Nie mogła złapać powietrza i tak charczała jakby się dusiła[/COLOR]. [COLOR=#0000ff]Jak by za mocno pociągnęła za smycz i przydusiło jej gardło. Pomału [/COLOR][COLOR=#0000ff]zaczęło jej to przechodzić, ale u Twojego pieska wygląda to poważniej. Może też być alergikiem. Trzeba go dokładnie przebadać.
Życzę powodzenia i zdrowia dla choruszka.
[/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

Dziękuje za tak duże zaangażowanie i zainteresowanie :). Nie zauważyłem aby pies chował nos w szpary. Nie wydaje mi się aby to było przeziębienie, gdyż taki stan utrzymuje się już dość długo.
Tak wgl to byłem uprzednio u innego weta, który twierdził że jest to "ropo macicze", pies był operowany, a tak naprawdę tej operacji nie potrzebował. Operacja była kosztowna i niepotrzebna. Weterynarza oczywiście zmieniłem i jak narazie jestem zadowolony. Jeszcze raz chce bardzo podziękować za zainteresowanie, przesyłam pozdrowienia :)

Link to comment
Share on other sites

[COLOR=#0000ff]Czytałam akurat ale różne są opinie na jej temat. Gdyby była taka skuteczna i dobra, to nie polecano by mi szukania dojścia do leku Vetoryl w Anglii. A tak właśnie mi mówiła lekarka od Figi. Ma specjalizację z chorób psów i kotów. Oprócz tego kończy dodatkową specjalizację z chirurgii we Wrocławiu. I nie polecała kupowania przez pośrednika bo się płaci 2 razy tyle za opakowanie. Fidze raz uratowała życie, drugą operację przeszła bez problemów. Bardzo dbała o naszą suczkę i jej zdrowie. Po prostu traktowała ją tak, jak własne psy. Zawsze będę jej wdzięczna. Jutro zadzwonię i zapytam o Selegiline. Co [/COLOR][COLOR=#0000ff]o leczeniu Cushinga tym lekiem sądzi. Mam do niej zaufanie.
Pozdrawiam.
[/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

mój pies czasami ma suchy nos i często sapie, gdy włazi po schodach, a w ogóle należy do głosnych zwierzaków- sapie, kicha, mruczy, chrapie, wzdycha... Czasem wydaje dźwięki podobne do tych , jakie wydaje koń chrapami.
Kiedyś (wrzesień?)miał suchy nos i zatkany wydzieliną wyglądającą jak ciemny wosk, jak się przeziębil.Trzeba było mu wyciągać smarki pęsetą i gruszką, do tego doszło ropa w oku - okazało sie,że to była suchość rogówki.Ale to było przed operacją na śledzione i przed Cushingiem Czego ten bidulek nie miał! Może Twój też jest przeziębiony...

Link to comment
Share on other sites

[COLOR=#0000ff]To dobrze. Bo to niezbyt ciekawy [/COLOR][COLOR=#0000ff]objaw. A wet był durniem. Krzywdę bym mu zrobiła. Moja 4 lata temu była operowana na ropomacicze i faktycznie je miała. Przed każdym poważnym zabiegiem zabiegiem miała robione badanie krwi i moczu i USG. Ostatnio w październiku jak miała usuwanego guza sutka. Była też prześwietlona. Stąd wiem, że miała tylko mocno powiększoną wątrobę, a reszta organów i kręgosłup była w porządku. Guz sutka nie był złośliwy a badanie we Wrocławiu jeszcze to potwierdziło. Gdyby nie guz przysadki wszystko by było dobrze. Już prawie normalnie piła i sikała, apetyt też z żarłocznego ustabilizował się na normalny...
Odezwij się czasem i napisz co u Was słychać. Tu staramy się doradzić i pomagać każdemu choruszkowi. Mojej suni już nie ma, ale ja zostałam. Może się na coś przydam.
Jestem to winna mojej suni.
Pozdrawiam.
[/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

Nie mam teraz czasu poczytac co naskrobaliscie, ale musze sie z wami podzielic ekspresowymi efektami leczenia vetorylem. Niunia miala 12.5 kg gdy zaczynalismy podawac jej lek 16dni temu. Wczoraj byla u weta. Wazy UWAGA 9 kg!!!!!!!! Wszystko ok poza nogami. Pojawil sie ropien na nodze tylniej. Dostala zastrzyk i tabletki na stawy. Brzuszek dalej wisi, ale czego sie spodziewac w 2 tygodnie. Bardzo mnie cieszy ze jest odpowiedz na leczenie!

Link to comment
Share on other sites

[COLOR=#0000cd]To cudownie. Na takie wiadomości się czeka. Pilnujcie kreatyniny. Trochę dużo schudła. Po miesiącu niech jej zrobią kompleksowe badanie krwi i moczu w Przychodni. Takie normalne, na miejscu. Bo przy podawaniu Vetorylu trzeba przeprowadzać kontrolę. Później już rzadziej. A brzuszek wróci do normy. Cudowna sunia. Całus w sam nosek.
Pozdrawiam serdecznie.[/COLOR]:-):buzi:

Link to comment
Share on other sites

[COLOR=#0000ff]Jestem tego samego zdania i już to proponowałam np. Benekkolowi. A co do badania krwi...nie robi Przychodnia badań na miejscu? Wysyła gdzieś do badania? To szkoda ale i tak trzeba zrobić żeby zobaczyć reakcję i jaki jest spadek złych wyników. Myśmy robili po 1 m-cu brania Vetorylu. I wyniki były o połowę lepsze. Płaciłam za takie kompleksowe badanie krwi 70 zł. To na razie wystarczy. Później można znowu zrobić też bez wysyłania do Wrocławia lub Niemiec. Tamte są drogie a jeśli poprawa będzie stała to wystarczy robić na miejscu, w kraju.
Pozdrawiam. :) :*
[/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

Ale musze powiedziec ze to jeden ze szczesliwszych dni, wiedzac, ze w jakis sposob moge uproscic jej stare lata. Troche obawiam sie czy spadek wagi powinien byc tak szybki, ale przynajmniej wiemy, ze vetoryl naprawde dziala! Nie wiem jednajcjak bedzie dalej z jej lapkami. Uroki starosci. Przynajmniej teraz latwiej ja wnosic po schodach. Dostala leki przeciwbolowe. Oby bylo tylko lepiej

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...