Jump to content
Dogomania

Karma RED MILLS


makary

Recommended Posts

  • Replies 59
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

dawałam kilka próbek swojemu psu, chetnie ja jadł, wg opakowania jest to karma super premium ale skład wydaje mi sie jakiś taki dziwny
zastanawiam sie nad nią ciagle, sama nie wiem
moze ktos ma wieksze doświadczenie z tą karmą?

Link to comment
Share on other sites

A jaki właściwie jest skład tej karmy np. Adult'a czy którejkolwiek innej ?? Bo ja jakoś nie mogę się doczytać na stronie producenta ani w ulotkach składów tej karmy ...:roll:
Jedyne co podają to: [B][FONT=UniversCE-Bold][COLOR=#ff0d00][LEFT]"[B]NIEKTORE[/B] PODSTAWOWE SKŁADNIKI LINII LEADER PRODUKCJI RED MILLS: [/B][/COLOR][/FONT][I][FONT=UniversCE-Light][COLOR=#000d00]Mieso z kurczaka najwyzszej jako[/COLOR][/FONT][FONT=UniversCE-Light][COLOR=#000d00]sci[/COLOR][/FONT][FONT=UniversCE-Light][COLOR=#000d00], [/COLOR][/FONT][FONT=UniversCE-Light][COLOR=#000d00]s[/COLOR][/FONT][FONT=UniversCE-Light][COLOR=#000d00]ledz, owies irlandzki najwyzszej jako[/COLOR][/FONT][FONT=UniversCE-Light][COLOR=#000d00]s[/COLOR][/FONT][FONT=UniversCE-Light][COLOR=#000d00]ci. kukurydza, ekstrakt z kukurydzy, tłuszcz drobiowy, suszone buraki, mleko, proszek jajeczny, siemie lniane, naturalny
koncentrat drobiowy, wapn, fosfor, sod, potas, magnez, zelazo, cynk, miedz, mangan, selen, jod,..."

No i oczywiscie jaka to karma jest super - same ochy i achy ... tylko jakos malo konkretow :roll: Może ktoś spotkał się ze składami tej karmy ?? ... [SIZE=1]albo mogłby przepisac z jakiegos opakowania ?? :cool1: [/SIZE][/LEFT]
[/COLOR][/FONT][/I]

Link to comment
Share on other sites

Przykładowy skład karma red Mills Leader Junior:
kukurydza, maczka drobiowa miesna, tłuszcz drobiowy, owies łuskany, pełnotłuste siemie lniane, mączka sledziowa, ekstrakt drobiowy, minerały, ekstrakt z cykorii, ekstrakt z drożdży,

Analiza skladników odżywczych:
białko sur. 25%
olej sur. 13%
błonnik sur. 2%
popiól sur. 6%
wit A 11 jm/kg
wit D3 1,6 jm/kg
wit E 190 jm/kg
wilgotność max 10%
siarczan miedzi 15 mg/kg
selenin sodu 0,2%


Nie ma podziału na duże i małe rasy

Dawkowanie:
waga psa dzienna porcja:
1-3 kg 30-100g
4-10 kg 80-220g
11-25 kg 200-400g
26-32 kg 380-450g
32kg+ 430-750g

Junior jest polecany dla psów od 3 do 6 miesiąca życia , ale napisane teżx jest ze to pokarm dla psów młodych, które wyrosły juz z wieku szczeniecego ale nie osiągneły jeszcze 30 miesięcy ( w zalezności od rasy) więc sama nie wiem

Link to comment
Share on other sites

[quote name='makary']ten adres [URL="http://polsk.redmills.com/dogs.php"]http://polsk.redmills.com/dogs.php[/URL] i w adobe pt. broszura 1 lub 2 i trzeba to powiekszyć bo nic nie przeczytasz[/quote]

własnie z broszury wzielam cytat i wlasnie nawet w broszurkach nie ma podanych skladow [U]kazdej[/U] z karm. Jest tylko analiza i ogolne zalety kazdej karmy ...

a sklad jak widac typowy dla wiekszosci karm :cool1:

Uważam, że w ulotce też powinien być podany pełny skład każdej z karm, a nie tylko na opakowaniu.

Link to comment
Share on other sites

fakt sprawdziłem worek i porównałem z folderem ze strony redmillsa i na opakowaniu jest podane bardzo dokładnie , z lenistwa nie będę tego przepisywał.Mam czarnego teriera i jest to raczej bardzo wrażliwe psisko na zmiany karmy , z tą było o tyle fajnie , że zminiłem mu z dnia na dzień i nie było biegunki , b.dobrze ją przyswaja ( małe kupki) a je 400 g. na cały dzień , koleś polecajacy mi tą karmę ma bernardyna i u niego podobnie to wygląda. w/g mojego psa lepsza od royala i przynajmniej nie kapie z niej tłuszcz , duże znaczenie ma to , ze nie capi .

Link to comment
Share on other sites

a jesli chodzi o etykiety to porównajcie sobie etykiete pedigree z dowolna karmą super premium zobaczycie , że skład jest identyczny ale ja psu tego to bym nie dał , wiec z tym opakowaniem bym nie przesadzał , ważne jest że karma ma certyfikat z wysp brytyjskich , gdzie nie dopuszcza sie padliny tylko czyste mieso ubojowe a w tym piszą .że są to tylko piersi z kurczaka bez szyjek łap skrzydeł itp. (zasłyszane u hodowcy )

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Witam! Zalogowałam się tutaj ze względu na historię ozzy'ego, ale pozwolę sobie wtrącić swoje "trzy grosze" do tematu karmy leader. Ostatnio sprzedawca w sklepie zoo (podobno hodowca terierów) namawia mnie do zakupu tej karmy. Mam szczeniaka labradora, więc temat karm nie jest mi obojętny. Poszukałam w necie wszelkich wiadomości na temat tej karmy (wersja junior) i mam pewne wątpliwości. Przede wszystkim nie ma podziału w zależności od wielkości rasy - mnie interesuje large breed, brak zapisu o kwasach Omega 3 i 6, natomiast glukozamina i chondroityna pojawia się dopiero w wersji Leader ENERGY. Być może nie dotarłam do dokładniejszych danych, ale wspomniane wyżej składniki należą do pożądanych przy rasie np. labrador. Ja na tę karmę raczej się nie zdecyduję.

Link to comment
Share on other sites

[B]labowiczka[/B], a co powiesz na temat gilpy? też nie ma podziału w zależności od wielkości rasy, a stosowana jest przez wielu hodowców labradorów właśnie (powiedziałabym nawet, że tych z górnej półki) i to z powodzeniem, więc nie wydaje mi się, żeby było to tak istotne, skoro hodowcy świadomie z tego rezygnują.
Przyznam jednak, że w początkowych miesiącach wyboru karmy dla mojego labiszona było to dla mnie bardzo istotne kryterium. Dziś stosujemy karmę dla psów aktywnych i żadna firma nie wprowadza rozróżnienia w zależności od wielkości rasy.
Sama ciągle rozważam stosowanie red millsa, bedę więc wdzięczna za Wasze uwagi i spostrzeżenia. Kto z Was już stosuje i jakie efekty?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

oj dawno nie zagladałem
jesli chodzi o podział na rasy to jest to raczej sztuczne (poprostu marketing) podawanie psu hondroityny mija sie z celem poniewaz pies sam produkuje sobie odpowiednia ilość z podawanej karmy , hondroityna podawana w karmie jest praktycznie nie przyswajana przez psa , ( znowu marketing) lepszym rozwiazaniem jest podawanie psu canivitonu lub artroflexu.hondroityne podaje się psom tylko narażonym na obciążenia stawów(psy pracujace) lub po kontuzjach , a nadmiar jest bardziej szkodliwy niz niedobór.Zas moje doswiadczenia z ta karmą są bardzo dobre wręcz rewelacyjne , ale po kolei
- pies ją je fantastycznie
- przybrał na wadze 4 kg (tak chciałem)
- ma super włos
- maleńkie kupki
- nigdy , nawet przy zmianie z dnia na dzień nie miał biegunki
generalnie kazdemu polecam wg. mnie karma jest FANTASTYCZNA i uwazam , że jedna z najlepszych o ile nie najlepsza

Link to comment
Share on other sites

[B]makary[/B] może źle się wyraziłam, nie chodziło mi o podział karmy w zależności od rasy (np. RC labrador), ale o wielkość ras (typu mini, midi, maxi). Trudno mi uwierzyć, że 2-miesięczny labrador potrzebuje tych samych składników co ratlerek w tym samym wieku. Nie przeczę, że jest to zła karma, ale ja nie przekonałam się do jej stosowania. Piszesz o chondroitynie, ale co z glukozaminą? Jeżeli karma, którą stosuję ma ją w swoim składzie to po co dodatkowo serwować psu witaminy, które jak sam wiesz w nadmiarze mogą bardziej zaszkodzić niż w niedoborze?
Twoja wypowiedź trąca mi trochę marketingiem (przepraszam, nie chcę Ciebie krytykować, tylko tak mi się kojarzą Twoje opisy). Jeszcze nie słyszałam, żeby ktoś nawet bardzo zadowolony opisywał swoją karmę w takich superlatywach, nie widząc żadnych braków. Jeżeli ta karma jest tak rewelacyjna, to dlaczego nie słyszałam o niej zbyt wiele (właściwie więcej pytań niż pozytywnych opini), a przeglądałam wiele forów na temat karmienia zwierząt.
[b]Naia[/b] nie stosowałam gilpy osobiście, ale sama nazwa wiele mi mówi. Nie raz zetknełam się z nią w necie, wśród znajomych i pewnie masz rację, że podobnie jak red mils nie posiada większego podziału. Niemniej odnoszę wrażenie, że karmie potrzeba teraz lokalnej reklamy i dlatego zaczyna się o niej mówić, tylko dlaczego tak mało. Znam dwie hodowczynie, które zapytane o red mils zrobiły zdumione miny, jedna nic nie słyszała o karmie, a druga stwierdziła, że nie ma zamiaru eksperymentowac na czymś co nieznane. Naprawdę nie mam zdania, a chciałabym podobnie jak Ty dowiedzieć się czegoś z czystej ciekawości.

Link to comment
Share on other sites

Moja suńka (husky) zjadła jeden worek tej karmy (15kg), ale w połowie drugiego przestała wogóle brać ją do pyska. Generalnie nie rozpieszczam psa jedzeniem, ale jak zaczęła zwracać nie trawione "chrupki" to szybko zmieniłem na RC i jest OK. Resztę RM zjadł mój kundel i był z tego baaardzo zadowolony, tym bardziej że Luka przestała się interesować zawartością jego miski.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

[quote name='AM'][B]Naia,[/B]
ten wątek nie jest o GILPIE - GILPA ma swój temat i tam proszę prowadzić dyskusję.
[COLOR=red][Mod][/COLOR][/quote]

Wiem :oops:, zwróciłam jednak uwagę tylko na kryterium, porszune przy Red Millsie, dotyczące do podziału karm ze względu na wielkość psa, że nie wszystkie karmy go stosują i że nie świadczy to o jakości karmy.

[B]labowiczka[/B], o Red Millsie słyszałaś mało, bo nikt nie zajął się marketingowo tą karmą u nas. Zdaje się, że teraz ma się coś zmienić, bo są osby, które podjęły się tego na terenie Polski.
Warto wspomnieć,że firma produkująca Red Mills istnieje na rynku od prawie 100 lat.

[B]makary[/B], [B]Look[/B], ucieszyły mnie Wasze wieści o zmianach [I]in plus [/I]u psów, zwłaszcza to przybranie na wadze, bo na tym również mi zależy.

Od wczoraj zaczęłam stosować Red Millsa, muszę przyznać, że zapach karmy mnie powala, ten śledź:cool3:, a zapach psa z pyska jeszcze piękniejszy. Psu na razie smakuje (a co nie smakuje labkowi;)), rewolucji (jeszcze?) nie widać. Ciekawam, jak będzie z temperamentem, bo dostaje wersję dla psów aktywnych (energy).

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

a jaka wielkosc maja "grosiki" znajdujace sie w tej karmie-chce ja kupic ,ale moja psinka je tylko taka karme co ma wielkosc (cos okolo) a royalu dla jamnikow,jednak slyszalam o tym ,ze ostatnio karmna pogorszyla sie. Zaczelam karmic eukanuba,ale cos jej ta karma nie smakuje...polecilybyscie te karme??? pomyslalam o niej po artykule w "Przyjacielu Psie" ktory mowil o firmie same dobre tzeczy...nie wiem co o tym myslec...:shake: :p :p

Link to comment
Share on other sites

Kulki Red Millsa są bardzo małe, zwlaszcza, że jest to karma bez podziału na wielkośc rasy, toteż nie mogą być duże. Napisz do dystrybutora, może prześlą Tobie próbkę.
Ja tam podtrzymuję: karma dobra, jeśli zmierzyć jakośc karmy wielkością kup, to rewelacyjna nawet, bo moja labradorka robi kupi jakby ratlerkiem była :laugh2_2:

Link to comment
Share on other sites

A ja mam wrażenie, że trakcie wystawy w Poznaniu mieliśmy okazję rozmawiać z przedstawicielem Red Mills i on stwierdził, że w sytuacji jakiej znajduje się rynek karm suchych w Polsce, będą się wycofywać z dystrybucji tej karmy i skupią się na puszkach i saszetkach karmy Almo Nature. Ale ponieważ nie wiem czy w Polsce jest tylko jeden dystrybutor tej karmy (Red Mills), nie wiem czy ta karma całkowicie zniknie z rynku.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...