Jump to content
Dogomania

wiek psa na MP


Waxy

Recommended Posts

  • 3 weeks later...

Ale to zalezy od tego jak ktos psa wystawi, no i wiadomo że maluchy są często bardziej ruchliwe wiec może być z nimi trudniej. Najlepiej prezentuja się te grzeczne, czyli często te starsze (ale nic nie stoji na przeszkodzie aby maluch był spokojny). Jakbym była sedziną to bym chyba bardziej doceniała te psy co ładnie stoją i się uśmiechają.

Link to comment
Share on other sites

No tak, ale załóżmy, że mam do wyboru spokojną młodzieżówkę i spokojną, 4-letnią sukę z dłuższym piórem i 'dorosłą sierścią', a młodzieżówka jeszcze am trochę widocznego młodzieńczego podszerstka, ale jest bardziej urzekająca - jak każdy młody psiak. No i tu jest taki dylemat pół na pół... I przypuszczając, że i dorosły pies będzie grzeczny i da się ustawić i prowadzić podobnie jak młody, to którego wybrać?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='McDzik']Eh... nie dowiem się tego co chciałam :) ... nie ważne no ok...[/QUOTE]

pies NIE MA znaczenia ;) (chodzi mi o eksterier) tu chodzi o umiejetnosci handlera, a nie urode psa. Od oceniania, ktory pies jest ładniejszy, ktory bardziej reprezentacyjny, a który lepszy w ruchu - sa sedziowie na ringach. A nie konkurs JH ;)

Link to comment
Share on other sites

Tak, a prezenter musi też się nauczyć umieć uspokoić psa, również na tym polega kontakt psa z prezenterem. Często pies nie stresuje się sam z siebie tylko nerwy prezentera mu się udzielają. Myślę że [B]między innymi [/B]dlatego jedne psy się bardziej boja od innych.

Link to comment
Share on other sites

ja jednak właśnie poczyatłam troche wątek o MP, starsze posty z listopada i tam ktoś pisał, że zawsze występował z psem spokojnym i miał 5pkt, a raz sobie wymyslił zmiane psa, dostał od znajomego takiego rozskakanego i skończyło się 1 punktem... czyli jednak sam pies też coś ma, a nie tylko to, jak Młody Prezenter go wystawi.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...