Jump to content
Dogomania

Czechy


Kati

Recommended Posts

Czytałam już chyba wszystkie tematy o przekraczaniu granic z psem i mam mętlik w głowie. Chcę pojechać do Czech na jeden dzień (oczywiście z psem). Jakie dokumenty psa muszę zabrać oprócz zaświadczenia o szczepieniach?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 67
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Idz do powiatowego lekarza wet. zeby wydal Ci swiadectwo zdrowia.Niektorzy celnicy sprawdzaja, niektorzy nie.Niektorym wystarcza zaswiadczenie o szczepieniu, niektorym nie.Po co ryzykowac?

Gdy jechalam do Czech nie sprawdzali mi swiadectwa, ale w drodze powrotnej Polacay dokladnie sprawdzili wszystkie papiery.

Link to comment
Share on other sites

Mi weterynarz naszej suni tłumaczyła, że najpierw od niej dostaję ząswiadczenie, a zarazem potwierdzenie szczepienia na wściekliznę, następnie(to już gdzieś doczytałam) w przeciagu 3 dni trzeba sie udać do powiatowego albo wojewódzkiego weterynarza i on wystawia międzynarodowe. I koniec, mozna smiało jechać z pupilem w świat :wink:

Link to comment
Share on other sites

Na wściekliznę pies jest zaszczepiony, a na inne choroby wybieram się pod koniec maja. chyba najlepiej zrobię, jak pójdę wcześniej do swojego weta na szczepienie i od razu się zapytam o to zaświadczenie.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Paszporty są oczywiście potrzebne (a tym samym czytelny tatuaż lub czip), w całej Unii tak nawiasem mówiąc - na temat, jak się go wyrabia, jest dużo napisane w [url=http://www.dogomania.pl/index.php?name=PNphpBB2&file=viewtopic&t=11828]odpowiednim topiku 8) [/url]

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...
  • 2 weeks later...

[quote name='yassue']my jadac do chech wzielysmy tylko paszport z wpisanymi szczepieniami i wypelnionym polem 'zwierze jest zdrowe i zdolne do przewozu do miejsca przeznaczenia' - wszystko wypisywal nasz (pierwszy lepszy ;)) wet.[/quote]

Dzieki yassue ;)

Link to comment
Share on other sites

Ha, mi to w ogóle wet powiedział, że tę rubryczkę o przewozie do miejsca przeznaczenia powinno się wypełniać tylko, jak się jedzie do krajów, gdzie są jakieś dodatkowe obostrzenia, normalnie do większości krajów Unii tego się nie powinno wypełniać. Ja do Czech jeźdzę też kilka razy w roku, mam ze sobą paszport z aktualnymi szczepieniami i to jedyne, co sprawdzają (a sprawdzali nas tylko dwa razy na kilkanaście wyjazdów).

Link to comment
Share on other sites

No to w takim razie nie bede sie martwic o zaswiadczenie :p. W czerwcu jade do Anglii i wtedy to juz napewno sie o nie postaram;)

Jeszcze pytanko - znacie moze jakis tani hotel w Pradze albo okol.gdzie przyjma z psem????

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Mam problem, chcę przywieźć z Czech szczeniaczka (moje małe marzenie), i nie wiem jakie powinien on mieć papiery by bez przeszkód przewieźć go przez dwie granice, proszę poradźcie, nie chciała bym zostać zawrócona lub pozbawiona psiaka.
I jeszcze jedno pytanie czy do Czech mogę wjechhać na dowód czy powinnnam pędem udac sie do stosownych urzędów i wystąpić o paszport?:oops:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...