Jump to content
Dogomania

Czym karmicie swoje psiaki???


magia

Recommended Posts

  • Replies 59
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ja karmię suchą karmą i gotowanym jedzonkiem.

Sucha karma to Nutra Nuggets Professional, natomiast gotowane jedzonko to - makaron lub ryż z mięskiem + marcheweczka + witaminki.

Czasem dostaje Leia również serek biały i jogurt naturalny. Co drugi dzień dodaję również do gotowanego jedzonka olej z pestek winogron.

Pozdrawiam

Beata, Leia i Max (królik baranek)

Link to comment
Share on other sites

Bo dalas takie wyznaczniki odpowiedzi, ze sie przsetraszyli ludzie normalnie :)

Ja karmie:

rano - troche suchej - karma typu lamb&rice albo fish&rice, bardzo roznych firm - teraz przymierzam sie do zakupu bento kronen, a do tej pory najczesciej jedza purine dog chow, czasami purine pro plan, best choice; eucanuby i nutro nie chcialy w ogole ruszyc - wybraly glodowke :-?

wieczorem - przemrozona wolowina z ryzem i warzywami albo warzywka osobno w ciagu dnia;

zakaski - zoltko gotowane, banany, jablka, rzodkiewki, jogurt, sery, platki kukurydziane badz owsiane, miod, sucha bulka, kosci, marchewka i juz nie pamietam - rozne owoce i warzywa, zmielone skorupki od jajek, watrobke

na pewno nie dostaja - czekolady

Link to comment
Share on other sites

kleik ryzowy + gotowana wolowina + gotowana wloszczyzna + 2 lychy salvikalu + oleju na oko + mala lyzeczka roboranu h na siersc.Codziennie jedza to samo + w duzych ilosciach warzywa i owoce z racji tego ze rodzice maja sklep spozywczy i jak cos jest nie pierwszej swiezosci to ktos musi zjesc a psy bardzo chetnie,czasem wypada po kilo bananow na lebka :lol:

Link to comment
Share on other sites

Do roku czasu suka ast dostawała royala a teraz bento kronen perform, stafik od malego jest na bento, czasami dostaja wolowine, lub drob z ryzem lub makaronem, a z przysmakow to tylko ciasta z eukanuby, i co jakies 2 tygodnie wielka kosc wolowa

Link to comment
Share on other sites

Ja karmie swojego psiaka karmą Royall Caninn ze wzgledu na bardzo duża zawartośc białka 36%, i oczywiscie troszeczke mu gotuje. W przypadku psów o dużej masie mięśniowej wysoka zawartość białka bardzo pomaga na rozwój tej masy mięśni. 15 kg. worek kosztuje ok. 220-245 zł. Mi taki worek starcza na ok. 2-3 mieś.

Link to comment
Share on other sites

Gotowany ryz z miesem na przemian wolowym, z kurczaka i watroba wolowa. Gotowane marchewki i pietruszki, jablko z bananem, do posilkow Caniviton, wit d, oliwa z oliwek, i homeopatyki. Do tego od czasu do czasu kosci wolowe albo cielece, przelyki wolowe ze wzgledu na zawartosc kolagenu. Do tego gazety, trawa, siano, trociny i ziarno wykradzione swince morskiej, i inne ciekawe smaczne znalezione rzeczy.

Link to comment
Share on other sites

Podstawowa dieta Lilit: Rano kromka razowca z 3 cm warstwą serka lub kefir, obiad staram się na przemian suche - chicopee (teraz dla ras dużych) z oliwą z oliwek, tuńczykiem, serkiem białym, albo gotowane = ryż - makaron + SA 37 + wszelakie warzywa + mięsko - różne podroby indyk lub kura lub mielone, wcześniej (teraz sie jej i mnie robienie tej ohydy przejadło) przełyki.

Lubi czasami sobie szyję z indyka lub ogon albo nogę chrupnąć na przekąskę.

Owoców nie jada no czasem dama skusi się na jabłuszko i rarytas nie powinnam jej zdradzać to kocia puszka ....

pozdrawiamy P&L

Link to comment
Share on other sites

rano i wieczorem sucha karma ( kanadyjska ) NUTRAM. 15 kg worek kosztuje 225 zł. i ledwo starcza mi na miesiąc :-? suchą karmę posypuję gotowanym kurczakiem, parówkami, żółtym serem....ect.

po południu w ramach obiadku surowa czysta wołowina lub kość wołowa z domieszką tartych surowych warzyw lub surowe korpusy z kurczaka.

zamiennie z surową wołowina podaję ryż lub makaron z białym serem lub podroby.

czasem Luger sam próbuje urozmaicić sobie jadłospis i próbuje upolować szczura z domowej hodowli....jak dotąd bezskutecznie :evilbat:

Link to comment
Share on other sites

Astra :

- rano ser bialy

- "obiad" sucha karma Royal Canin Junior Medium 10-25 kg.

Co dwa-trzy dni gotowany kurczak z ryzem jako wypelniaczem lub surowa w miare chuda wolowina mielona wymieszana z karma

- wieczorem karma

Do tego tabletki z wapniem i fosforem, jablko, banan, jogurt naturalny, czasem zoltko jajka.

Swoja droga od osoby odpowiedzialnej za III gr. w moim ZK uslyszalem, zeby darowac sobie warzywa, bo psy praktycznie ich nie trawia.

Link to comment
Share on other sites

Chciałam tylko dodać, że żarcie podawane Lugerowi w obecnej postaci jest tylko formą przejściową do diety BARF . Przestawienie się na nowe zasady żywieniowe poszło nam dość burzliwie ale i w miarę szybko :roll: więc następnego worka suchej karmy już kupować nie będę. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Tylko nutra nugetts dla szczeniąt, czasem polana oliwą z oliwek.

Amfi i tak bez przysmaków, ale Ty jesteś...., a może jednak jakiś kawałek mięska...

Mówiąc szczerze u nas royal, ale mój TŻ, rozpuścił Lapidło i sucha karma jest z domieszką, gotowanych serduszek, sera żółtego, warzyw z rosołu itp., a rano z oliwą. Czasami jakiś makaronik z domieszką, ale podstawą jest royal.

Jednak muszę przyznać, że w ZK powiedziano jednoznacznie - SUCHA KARMA i to wszystko.

Tak więc Amfi karmisz zgodnie z zaleceniami fachowców, a my niestety jesteśmy teraz terroryzowani na własne życzenie.

Link to comment
Share on other sites

Małe pytanko dla tych, którzy podają na zmianę gotową karmę i domowe jedzonko: czy wasze psy nie "odświeżają" wam za bardzo powietrza? :x

Oj Lapidło potrafi.........

Nawet gdybyśmy w całą rodzinką to zrobili, to on nas przebija o głowę.

A jaki wstyd jak zrobi w windzie, czy taksówce...... :oops:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...