Jump to content
Dogomania

Przetoka z gruczołu odbytowego.


Gaber

Recommended Posts

Ałć, no to faktycznie nieźle Cię Twoje psisko uszkodziło :diabloti:


[b]agaje[/b] a co u Twojego zwierza?

U mojego Gizmo, w czasie kiedy go bolało i był spokojny,zapomniałam chyba wtedy co za "wściekliznę" mam w domu. ;) Kurduplowi się zagoiło, ulżyło,cały czas biega z miśkami,piłkami lub swoim posłaniem w zebach, a ja już nie mam siły się z nim bawić. ;) Przeszłam internetowy kurs wyciskania gruczołów, za miesiąc z okazji psiej kąpieli będzie chrzest bojowy...

[quote]Rozmawiałam z nią o przyczynach, mówiła mi że to ma związek z hormonami, a jak teraz suczki mają cieczki i psiaki szaleją to problem się uzewnętrznia[/quote]
ja słyszałam,że to tylko cecha osobnicza i z innymi czynnikami nic wspólnego nie ma... ale moje małe także jurne jest więc może? hmmm.

Link to comment
Share on other sites

mój w czwartek by na płukaniu, ale już miał czysto;) mamy się co miesiąc stawiać na kontrolę-ja za całe leczenie zapłaciłam w zasadzie mało-35zł, w tym były tez tabletki i maść i 4 płukania, z poprzednim psem też chodziłam co jakiś czas i za czyszczenie płaciłam 5zł.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Mój Grami dzisiaj dostał wielkiej czerwonej guli na pupci, myślałam że go coś użądliło, bo wyskoczyło nagle. Od razu pojechałam do weta, oczywiście zapalenie gruczołów okołoodbytowych. Wycisnęła mu z miejsc, z których wyjść chciało, z tego zapalonego nie mogła, za to teraz się powoli sączy... dostał antybiotyk i zastrzyk przeciwbólowy. Jutro też idziemy, jak nic nie wyjdzie to chyba mu kupię majty dla suniek w cieczce, zafajdolił mi całe łóżko:cool1: poza tym biedny, cały dzień sie pokłada:shake:

Link to comment
Share on other sites

Poboli, kilka dni minie i będzie prawie jak nowy, oby jak najprędzej. :)


Ja jednak sama wyciskać nie będę- ponoć gruczoły ma umiejscowione dosyć głęboko i mogłabym mieć trudności. to ochoczo przystałam na co 1,5 miesięczną wizytę u wet za 5 zł... ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='fattyciak']Poboli, kilka dni minie i będzie prawie jak nowy, oby jak najprędzej. :)[/quote]od momentu napisania tamtego postu do tego zmalało o połowę i już nie cieknie:multi:
masz rację- oby jak najprędzej, nudzi mnie taki pies :evil_lol:
[quote name='WŁADCZYNI']jak potrzebujesz majtasy to mam w tym rozmiarze ale łatwo pies zdejmuje, lepiej poświęć jakieś swoje to bawełniane będą.:cool1:[/quote]
ale mogą przecieknąć, a podpaski mu tam nie włożę : P

Link to comment
Share on other sites

  • 4 years later...

u nas juz drugi tydzien minie od pierwszej wizyty, bruni mial dwa ropnie, jeden ladnie sie zagoil,a z drugiego ciagle sie saczy,jest juz 6 dzien na antybiotyku w tabletkach, wczesniej trzy w zastrzyku..czy u Was tez tak dlugo to trwalo...dodam, ze za azda wizyte place prawie 40 euro i a chidzimy tak co trzy dni..mam juz tego dsyc i moj pies tez..

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gryf80']nie .przeważnie po tyg.juz jest ok.może u was maja vagothyl-roztworem sie przepłukuje przetokę a stęzonym"smaruje"zatoke-przetoke wewnatrz[/QUOTE]

Dokładnie, gdy mój beagle miał ten problem to pomogło. Polecam ten sposób leczenia :multi:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...