Jump to content
Dogomania

Andrzej Brabletz (PL)


talut

Recommended Posts

[quote name='talut']możecie coś powiedzieć o p.Andrzeju Brabletzie? :)[/quote]
Znajomi od gończych mówią, że lubi psy długimi łapami (wysokie), co raczej jest prawdą także jeśli chodzi o wyżły. Jak na razie byliśmy tylko raz przez tego pana sędziowani, ale bedzie sędziował nas znów w Lesznie.
Aha ktoś mi też mówił, że nie podobało mu się wystawianie psa na sposób amerykański, tj. gdy pies był rozciagnięty i miał spadzisty grzbiet czy jak się tam fachowo nazywa (jesli chodzi o setery)
A ogólnie jak dla mnie to był miły :)
Zdrówko

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

[quote name='zpr']Ha, mam dwa ogrody z przodu domu psiaki sobie ganiają gdzie chcą a za domem jest ten "zielony" gdzie psy równiez biegają, ale pod naszym dozorem, bo inaczej nie było by tak zielono :roll:[/quote]

Tak się domyślałam :)

Macie zagwozdkę z tym sędzią - my nie - znany wszystkim gończym Pan Brabletz nas będzie ocenial i wiemy na co zwraca uwagę .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sylrwia']A na co ??[/quote]
Wg mnie ruch to sprawa najważniejsza!Oczywiście prawidłowa budowa, pokazywanie zębisków, ale to standard.

U dalmaśków zwraca uwagę na obwódki oczu,muszą byc wybarwione , bo jak nie to jest to wadą.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[quote name='.:::Gosia:::.'][B]Andrzej Brabletz[/B][/quote]
Dzisiaj w Gdyni oceniał m.in. beagle. Byłam tylko widzem - znajomi wystawiali psiaka. Trzeba go dokładnie słuchać - jak każe biec do rogu, to dokładnie do tego który pokazał, a nie do przeciwległeego :razz: Ogólnie preferował masywniejsze beagle (innych ocen nie widziałam) - zwracał uwagę na ruch i czy pies nie jest zatłuszczony. Jedną osobę nawet dzisiaj skrzyczał, że pies jest przekarmiony i widać, że ruchu ma niewiele ...

A mnie interesuje na co zwracają uwagę i jacy są w stosunku do wystawców:
[B]Iwona Matuszewska[/B] i [B]Grzegorz Robak[/B]

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

[FONT=Tahoma][B][FONT=TimesNewRomanPS-BoldMT]A czy ktoś ma zdanie na temat tego sędziego - Andrzej Brabletz[/FONT]
[FONT=Tahoma]Znalazłam w tym wątku, że lubi psy w typie brytyjskim - jeśli chodzi o setery.[/FONT]
[FONT=Tahoma]Ale czy ktoś może mi powiedziec coś więcej? :)[/FONT]
[/B][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

[quote name='Viz']Ja poproszę opinie o p. Brabletzu ;)[/quote]

Ja też jestem bardzo ciekawa opinii o tym Panu.

Sędziował mnie dwa razy.
Za pierwszym razem wygrała profesjonalnie wystawiona suka, ze świetnym papierem ale z różańcem krzywiczym. Opis mojej przerośniętej, nieco samczej suki, ale świetnie ruszającej się wskazywał na to, że mu się podoba.
Za drugim jego wybór zaskoczył mnie jeszcze bardziej. Moja druga suka (drobna, nieco leniwa na ringu) dostała fatalny opis widziałam, że się nie podoba, a postawił ją na pierwszym miejscu z CWC, którego dawać przecież nie musiał jeżeli uznał, że jest słaba, ale najlepsza w stawce.

Z tego co zauważyłam zwraca dużą uwagę na cechy użytkowe-ruch, kątowanie... a mniej na wrażenia estetyczne.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

[quote name='Pati_Lilly']A czy ktoś może mi powiedzieć jak sędziuje Andrzej Brabletz? Wystawiam dalmatynkę i chcę się dobrze przygotować xD[/quote]
2 lata temu na upalnej CACIBówce w wawie oceniał leżącego psa - dysk. nie dostaliśmy, więc jest spoko ;)
powodzenia! :lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Reyes']U innych psów bardzo patrzy na zachowanie - tak mi mówiono przynajmniej . Nawet nie może sie cofnąć gdy mu sędzia zęby ogląda - ale widać dalmatyńczyki uważa za niedorozwinięte :evil_lol: U mnie też oceniał latającego psa[/QUOTE]


Rzeczywiście p. Brabletz zwraca uwagę na ogólne zachowanie się psa podczas zagladania w zęby, ale nie sądzę zeby wpływalo to znacząco na ocenę, no chyba ze pies lezy :cool3:. Ale lepiej popracowac nad pokazywaniem zebów. Nasza konkurentka na jednej wystaw miala dosc nerwową sytuację z tego powodu, mimo ze pierwsza do oceny zostala przesunieta na koniec oceny wlasnie z powodu wyrywania sie.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

[quote name='Jureja']Na irlandach i ogolnie na wyżłach zna sie jeszcze Brabletz.[/quote]



A ja z tym sie nie zgodze- chyba że mialby oceniac bracco lub gordony, ktorych jest wlascicielem.


Bardzo pozytywnie wspominam ocene moich wyzlow u pani B. Szydlowicz-Polanczyk- nie tylko mile slowa o zaletach psow, mnie objechala za oszpecanie wrecz psa:)

Pozytywnie oceniam tez Pania Wieremiejczyk-Wierzchowska- chociaz przez nia ocennai nie bylismy- widzialam jednak, jak ocenia, i moje wybory zgadzaly sie z wyobrami sedziow... aczkolwiek- nie wiem czy ja sie na seterach znam.
Ta pani jednak prowadzila w nasyzm zwiazku wyklady o Bassetach, i wiele uwagi przyklada do poprawnej budowy ciala i zwiazanego z nia ruchu.

A kos zna sedziego, ktory ocenia w Krakowie wyzły? Pan jest z Anglii i nazywa sie [FONT=Times New Roman][B]Gordon Williams.

[/B][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
  • 2 years later...
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...