Jump to content
Dogomania
Sign in to follow this  
FILOFANY

Janusz Opara (PL)

Recommended Posts

Ja również będę omijała tego pana z daleka,po uzyskaniu oceny nie wiedziałam co jest dobre a co złe w moim psie,to była druga wystawa mojego psa nie dość ,że jest to stres dla właściciela to i psa.Jak podchodziliśmy do oceny nie wiedziałam co mam robić ,zero wskazówek czy ustawić psa lub czy się z nim przejść.Mało komunikatywny pan,zero takiej pozytywnej energii czy chcociażby jakiegoś porozumienia.

[quote name='2712']Ja również będę omijała tego pana z daleka,po uzyskaniu oceny nie wiedziałam co jest dobre a co złe w moim psie,to była druga wystawa mojego psa nie dość ,że jest to stres dla właściciela to i psa.Jak podchodziliśmy do oceny nie wiedziałam co mam robić ,zero wskazówek czy ustawić psa lub czy się z nim przejść.Mało komunikatywny pan,zero takiej pozytywnej energii czy chcociażby jakiegoś porozumienia.[/QUOTE]
nic dodać nic ująć -miałem te same odczucia. .

dla nas pierwszy i ostatni raz u tego pana. nie po to jadę kilka godzin w jedną stronę na wystawę aby sędzia ocenił mojego psa w mniej niż 20 sek. (a był jedyny w klasie!). z opisu mało co wynika. ani słowa o górnej czy dolnej linii, kątowaniu. sędzia psa nawet nie dotknął. wszystkie niekopiowane psy dostały "bardzo dobrą"...

witam czy ktoś wie jak ten pan ocenia labki albo widział go ,,w akcji'' przy ocenie tej rasy ? wybieram się ze swoją sunią na wystawę na której ma sędziować i chciałabym wiedzieć czy na coś bardziej zwraca uwagę albo jakiej budowy preferuje moja akurat jest mocno zbudowana ;)

Pan Janusz Opara jest sympatycznym sędzią, lubi trochę pogonić po ringu.

Nie wygrywają u niego psy największe, co bywa zmorą u innych sędziów, jest bardzo rzetelny i skupiony. Nie stawia dużego nacisku na handling. Lubi podczas oceny "przestawiać" psy i obserwować wybrane pary. Jeśli Wasz pies zostanie do biegu przestawiony na początek (pomimo przypisanego numerka) to możecie się szykować na pierwszą lub drugą lokatę. 

Dyskwalifikuje za dziwne zachowania psa. Jeśli pies nie chce pokazać jajek i odprawia dzikie tańce - zejdzie z ringu. Tak było w naszej rasie.

Każdemu tłumaczył pokrótce swój wybór. 

Mowa o berneńczykach.