Jump to content
Dogomania

Janusz Opara (PL)


FILOFANY

Recommended Posts

  • Replies 64
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Gdzieś był taki post w tym wątku, ale nie umiem go znaleźć - wątek ma 300 ileś stron.
Pytam więc ponownie - wie ktoś coś o Januszu Oparze??? Będzie sędziował w Krakowie, więc nie wiem co szczególnie mam wyćwiczyć.
Ratujcie! ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

[quote name='Zuza i Noddy']A co powiecie o panu Januszu Oparze?[/quote]
Jak na razie nie nacisnął mi na odcisk i nic do niego nie mam :lol:.
Musze się z nim wybrać z moim drugim psiakiem.
Bardzo lubi oceniać na wystawach tam gdzie jego żona i chyba odwrotnie :eviltong:.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Zuza i Noddy']A co powiecie o panu Januszu Oparze?[/quote]

[quote name='Błyskotka']Jak na razie nie nacisnął mi na odcisk i nic do niego nie mam :lol:.
Musze się z nim wybrać z moim drugim psiakiem.
Bardzo lubi oceniać na wystawach tam gdzie jego żona i chyba odwrotnie :eviltong:.[/quote]

fakt, dość często jest widziany na wystawach razem z żoną :p
my też musimy kiedyś się do niego wybrać ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Judit']fakt, dość często jest widziany na wystawach razem z żoną :p
my też musimy kiedyś się do niego wybrać ;)[/quote]

No my się wybieramy do Katowic, tylko czemu on ma sedziowac setery w Katowicach:(
Że mily to fajnie ale wolalabym niemilego ale specjaliste od swetrow na wystawie ktora ma miec ponoc wyzsza range.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Tecia']No my się wybieramy do Katowic, tylko czemu on ma sedziowac setery w Katowicach:(
Że mily to fajnie ale wolalabym niemilego ale specjaliste od swetrow na wystawie ktora ma miec ponoc wyzsza range.[/quote]

Wiem co czujesz, ja też miałam na Katowiece jechać, ale myślałam że będzie zagraniczny sędzia do tak ważnej wystawy.
Dlatego też nie jedziemy. Do tego sędziego pojedziemy ale na mniej ważną wystawę. zkwp powinien pomyśleć i na taką wystawę gdzie jest Nominacja na CRUFTS 2009 dać specjaliste.

Link to comment
Share on other sites

Hymm w Poznaniu na międzynarodówce Westie będzie sędziować Pan Janusz Opara.. Wiecie może jak zwraca uwagę na westy? Może widzieliście go już jak sędziował westie? Czy to jego pierwszy raz xD? Hymm.. z waszych postów wynika, że warto do niego jechać?.. :razz:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 3 weeks later...

Ja mam baaardzo mieszane uczucia jeśli chodzi o tego Pana.

Na wystawie międzynarodowej w Katowicach 2006 mój pies w klasie młodzieży wygrał BOB na zgłoszonych około 35 psów. Wygrał nawet z Interchampionem. Wtedy Pan Opara bardzo chwalił mojego psa za głowę.
Po jakimś czasie na wystawie w Szczecinie 2007 Pan Opara w klasie championów nie dał mojemu psu nawet CWC (był sam w klasie), motywując to tym, że mój pies właściwie to za głowę powinien zostać zdyskwalifikowany.

Za brak stałego, jednego zdania... chyba już się do tego Pana nie wybiorę....

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Dawno go nie widzialam. Ale z tego co pamiętam, to lubil estetycznie ubranych wystawców. Kobiety w wyzywających strojach mogly liczyć jedynie na wylot z ringu. :)
Co do psow to już nie wiem. Jak w jeden tydzień trzy psy jakoś tam ustawiał, to tydzień poźniej potragil ustawić te same psy w odwrotnej kolejności. :) Może kondycja wystawowa im się zmienila. :)
Mial swoje dni jeśli chodzi o wady. Np. jednego dnia wszystkim poza pierwszą lokatą zarzucał wąski chód, innym razem wszystkim poza pierwszymi szeroko rozstawione uszy. :)
Jakoś dziwnie.

Pozdrawiam Hania

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...
  • 8 months later...
  • 1 month later...

Ja obserwowałam sędziowanie P. Janusza Opary podczas oceny buldożków. Pan elegancko ubrany, kulturalny i miły.
Z niektórymi wyborami się nie zgadzałam, ale tak to jest. Zaskoczył mnie jednak fakt, iż Pan Opara nie zwracał żadnej uwagi na charakter psa! Suka przerażona, z położonymi uszkami, czołgająca się po ringu wygrywa z pozostałymi 11suczkami, a w porównaniu zostaje wybrana na NJwR. Druga suczka również czołga się, nie chce chodzić, zapiera się, jest podkurczona i przerażona- miejsce 3/12! Następnie jeszcze pies, mniej przerażony niż tamte dwie suczki, ale również nie współpracujący z właścicielem, przestraszony, taki, który najchętniej przykleiłby się do podłogi- wygrywa swoją klasę, w porównaniu zostaje ZWYCIĘZCĄ, a następnie otrzymuje BOB'a.
Wszystkie od jednej osoby. Nie wiem co myśleć...

Link to comment
Share on other sites

No to i ja napisze swoje trzy grosze:)
W grupie VII mam wrażenie że oboje p. Opara nie dzierżą seterów :(
Mniejszy awers do tych piesków ma Pan Opara ale też nie wygląda na kogoś kto pała do nich miłością i szczerze dziwię się że jest zapraszany do sędziowania gr. VII - szczególnie wyspiarzy:(
W ringu oczywiście potwierdzam bardzo elegancki i miły aczkolwiek mało kontaktowy i mówiąc szczerze nie wiem na co zwraca uwagę bo w poszczególnych klasach wygrywały bardzo różne psy niestety.
Jak dla mnie to nie sędzia dla VII.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...