Jump to content
Dogomania

Janusz Opara (PL)


FILOFANY

Recommended Posts

Ja również będę omijała tego pana z daleka,po uzyskaniu oceny nie wiedziałam co jest dobre a co złe w moim psie,to była druga wystawa mojego psa nie dość ,że jest to stres dla właściciela to i psa.Jak podchodziliśmy do oceny nie wiedziałam co mam robić ,zero wskazówek czy ustawić psa lub czy się z nim przejść.Mało komunikatywny pan,zero takiej pozytywnej energii czy chcociażby jakiegoś porozumienia.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
  • Replies 64
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 5 months later...

[quote name='2712']Ja również będę omijała tego pana z daleka,po uzyskaniu oceny nie wiedziałam co jest dobre a co złe w moim psie,to była druga wystawa mojego psa nie dość ,że jest to stres dla właściciela to i psa.Jak podchodziliśmy do oceny nie wiedziałam co mam robić ,zero wskazówek czy ustawić psa lub czy się z nim przejść.Mało komunikatywny pan,zero takiej pozytywnej energii czy chcociażby jakiegoś porozumienia.[/QUOTE]
nic dodać nic ująć -miałem te same odczucia. .

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

dla nas pierwszy i ostatni raz u tego pana. nie po to jadę kilka godzin w jedną stronę na wystawę aby sędzia ocenił mojego psa w mniej niż 20 sek. (a był jedyny w klasie!). z opisu mało co wynika. ani słowa o górnej czy dolnej linii, kątowaniu. sędzia psa nawet nie dotknął. wszystkie niekopiowane psy dostały "bardzo dobrą"...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
  • 1 year later...
  • 1 month later...
  • 11 months later...
  • 1 year later...

Pan Janusz Opara jest sympatycznym sędzią, lubi trochę pogonić po ringu.

Nie wygrywają u niego psy największe, co bywa zmorą u innych sędziów, jest bardzo rzetelny i skupiony. Nie stawia dużego nacisku na handling. Lubi podczas oceny "przestawiać" psy i obserwować wybrane pary. Jeśli Wasz pies zostanie do biegu przestawiony na początek (pomimo przypisanego numerka) to możecie się szykować na pierwszą lub drugą lokatę. 

Dyskwalifikuje za dziwne zachowania psa. Jeśli pies nie chce pokazać jajek i odprawia dzikie tańce - zejdzie z ringu. Tak było w naszej rasie.

Każdemu tłumaczył pokrótce swój wybór. 

Mowa o berneńczykach. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...