Jump to content
Dogomania

Janusz Opara (PL)


FILOFANY

Recommended Posts

  • 1 month later...
  • Replies 64
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

JA jestem załamany Panem Opara i jego brakiem wiedzy na temat jacków.

Oto cytaty ze wzorca jacka i parsona;

[B]JACK[/B]
[QUOTE=][B]Ważne proporcje: [/B] Długość psa jest większa niż jego wysokość;
[B]Wzrost i waga: [/B]
Idealna wysokość w kłębie od 25 do 30 cm. [/QUOTE]

[B]PARSON
[/B][QUOTE] [B]WAŻNE PROPORCJE:[/B] Długość psa mierzona od kłębu do nasady ogona odpowiada jego wysokości w kłębie.
[B]WZROST:[/B] psy - idealna wysokość w kłębie 35 cm, suki - idealna wysokość w kłębie 33 cm. [/QUOTE]

Mój pies MŁ.CH.PL. MŁ.ZW.KL.PL.06 4 CWC CACIB (po 7 wystawach) okazalo sie ze zdaniem Pana Sędziego powinien być wyższy i krótszy mieć bardziej kwadratowa sylwetke. Tym czasem Szorstek w kłębie ma 28,5 cm, długośc od kłebu do nasady 31 (plus minus 0,5 cm moim zdaniem taki moze byc błąd pomiaru).

Ja rozumiem ze w takich sparawach jak głowa szata itp. sędziemu moze sie podobac taka czy taka bo wzorzec nie jest dokładny, ale centymetry to centymetry i tutaj nie ma zmiłuj jak sędzia wygaduje takie kompletne bzdury to jest kompromitacja.

Więc nie rozumiem dlaczego Pan Opara tak nie lubi sędziować w oparciu o znajomośc wzrorca i jest to kolejny sędzia który musi sie jeszcze dużo naczyc, żeby móc sędziowac psy przezemnie wystawiane.

Pozdrawiam i polecam omijać tego sędziego szerokim łukiem
Marek Maryniak

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Marek z Gromem']JA jestem załamany Panem Opara i jego brakiem wiedzy na temat jacków.

Oto cytaty ze wzorca jacka i parsona;

[B]JACK[/B]


[B]PARSON[/B]


Mój pies MŁ.CH.PL. MŁ.ZW.KL.PL.06 4 CWC CACIB (po 7 wystawach) okazalo sie ze zdaniem Pana Sędziego powinien być wyższy i krótszy mieć bardziej kwadratowa sylwetke. Tym czasem Szorstek w kłębie ma 28,5 cm, długośc od kłebu do nasady 31 (plus minus 0,5 cm moim zdaniem taki moze byc błąd pomiaru).

Ja rozumiem ze w takich sparawach jak głowa szata itp. sędziemu moze sie podobac taka czy taka bo wzorzec nie jest dokładny, ale centymetry to centymetry i tutaj nie ma zmiłuj jak sędzia wygaduje takie kompletne bzdury to jest kompromitacja.

Więc nie rozumiem dlaczego Pan Opara tak nie lubi sędziować w oparciu o znajomośc wzrorca i jest to kolejny sędzia który musi sie jeszcze dużo naczyc, żeby móc sędziowac psy przezemnie wystawiane.

Pozdrawiam i polecam omijać tego sędziego szerokim łukiem
Marek Maryniak[/quote]

Tak to już jest.Trzeba umiec przegrywac i wygrywac,nawet najlepszy pies moze sie sedziemu nie spodobac

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Marek z Gromem']JA jestem załamany Panem Opara i jego brakiem wiedzy na temat jacków.

Oto cytaty ze wzorca jacka i parsona;

[B]JACK[/B]


[B]PARSON
[/B]

Mój pies MŁ.CH.PL. MŁ.ZW.KL.PL.06 4 CWC CACIB (po 7 wystawach) okazalo sie ze zdaniem Pana Sędziego powinien być wyższy i krótszy mieć bardziej kwadratowa sylwetke. Tym czasem Szorstek w kłębie ma 28,5 cm, długośc od kłebu do nasady 31 (plus minus 0,5 cm moim zdaniem taki moze byc błąd pomiaru).

Ja rozumiem ze w takich sparawach jak głowa szata itp. sędziemu moze sie podobac taka czy taka bo wzorzec nie jest dokładny, ale centymetry to centymetry i tutaj nie ma zmiłuj jak sędzia wygaduje takie kompletne bzdury to jest kompromitacja.

Więc nie rozumiem dlaczego Pan Opara tak nie lubi sędziować w oparciu o znajomośc wzrorca i jest to kolejny sędzia który musi sie jeszcze dużo naczyc, żeby móc sędziowac psy przezemnie wystawiane.

Pozdrawiam i polecam omijać tego sędziego szerokim łukiem
Marek Maryniak[/quote]

Ja wprawdzie wystawiałam ozdóbke u P. Opary i mimo ze nie wygralismy to uwazam ze jest to sedzia sprawiedliwy i obiektywny.
Wystawiałam w szczeniakach i byl to debiut mojego pieska. W dodatku wystawiala go moja mama (a cwiczyl zawsze ze mną), pierwszy raz widzial naraz tyle psow takze byl zestresowany, oprocz tego przed wystawa nalozylam na niego oliwke czego nie powinno sie robic a o czym nie wiedzialam, wiec w porownaiu z innymi psami wygladal koszmarnie.
Mimo ze z budowa mielsimy wszystko w pozadku, a nasz konkurent miał drobne wady to on dostal I lokate i uwazam ze byla to sluszna decyzja poniewaz wygladał on o wiele bardziej korzystnie(mial dluzszy wlos i byl pieknie przygotowany)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Marek z Gromem']JA jestem załamany Panem Opara i jego brakiem wiedzy na temat jacków.

Pozdrawiam i polecam omijać tego sędziego szerokim łukiem
Marek Maryniak[/quote]
Ja z kolei mam zupelnie przeciwna opinie na temat p. Opary w mojej rasie. To jeden z kilku sedziow, ktorzy maja prawdziwe oko i wyczucie. Nie moge sie doczekac, zeby do niego trafic, bo jeszcze mi sie nie udalo. Ale ogladalam jego sedziowanie suk RR w Tulln na europejskiej w zeszlym roku i na prawde sedziowal super.
Mysle, ze nie ma sedziego, ktory zna sie na wszystkim, kazdy w czyms jest lepszy, w czyms gorszy.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Zeliika']Ja z kolei mam zupelnie przeciwna opinie na temat p. Opary w mojej rasie. To jeden z kilku sedziow, ktorzy maja prawdziwe oko i wyczucie. Nie moge sie doczekac, zeby do niego trafic, bo jeszcze mi sie nie udalo. Ale ogladalam jego sedziowanie suk RR w Tulln na europejskiej w zeszlym roku i na prawde sedziowal super.
Mysle, ze nie ma sedziego, ktory zna sie na wszystkim, kazdy w czyms jest lepszy, w czyms gorszy.[/quote]

ja tez pozytywnie zapamietałam sobie P. Opare

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

[quote name='Han Sharn']Czy ktoś mógłby mi napisać o Panu Januszu Opara. Przeszukałam wątek i znalazłam bardzo niewiele a ja jestem początkująca i na dokładkę jak dobrze pójdzie to będzie oceniał nasz debiut :multi:w Katowicach. Będę wdzięczna za wszelkie informacje.[/quote]
Pan Janusz Opara jest sędzią, jednym z nielicznych, posiadającym uprawnienia na wszystkie rasy. Jest bardzo dokładny i "ma oko". lubi i dobrze ocenia psy, które się ładnie pokazują, ale wychwyci tez wszystkie najdrobniejsze wady. jak oceni twój debiut dobrze to znaczy, że piesek jest naprawdę wartościowy. Jest bardzo miły w ringu więc nie nalezy się bać.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='jaz53']Pan Janusz Opara jest sędzią, jednym z nielicznych, posiadającym uprawnienia na wszystkie rasy. Jest bardzo dokładny i "ma oko". lubi i dobrze ocenia psy, które się ładnie pokazują, ale wychwyci tez wszystkie najdrobniejsze wady. jak oceni twój debiut dobrze to znaczy, że piesek jest naprawdę wartościowy. Jest bardzo miły w ringu więc nie nalezy się bać.[/quote]

A jak oceni źle, to się nie przejmuj, tylko pojedź do sędziego, który się w Twojej rasie specjalizuje. Jak ktoś ma uprawnienia na wszystkie rasy, to istnieje możliwość, że mu się kilkaset wzorców może poplątać.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Han Sharn']Czy ktoś mógłby mi napisać o Panu Januszu Opara. Przeszukałam wątek i znalazłam bardzo niewiele a ja jestem początkująca i na dokładkę jak dobrze pójdzie to będzie oceniał nasz debiut :multi:w Katowicach. Będę wdzięczna za wszelkie informacje.[/quote]

my tez u niego debiutwalismy, wg mnie jest obiektywny i wydaje mi sie ze zna sie na mojej rasie, nie wiem jak z innymi

Link to comment
Share on other sites

Janusz Opara-dodam jeszcze że nie lubi wszelkich objawów agresji: żadnego warczenia, żadnych odbitych zębów na jego rękach :lol: . Od razu dyskwalifikacja...W mojej rasie na jednej małej krajówce było chyba 5 dyskwalifikacji :evil_lol:
Ale sędziowanie ok,rzeczywiście dość obiektywny.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 1 month later...

[quote name='kapka22'][COLOR=#9932cc]:cool3: Co mozecie powiedziec o nastepujacych sedziach:[/COLOR]

[COLOR=#9932cc]-> p. [/COLOR][COLOR=purple][B]IWONA URBANOWSKA[/B][/COLOR]
[COLOR=#9932cc]-> p. [/COLOR][B][COLOR=purple]JANUSZ OPARA [/COLOR][/B]
[COLOR=#800080]-> p[/COLOR][COLOR=purple]. [B]MIKLOS LEVENTE (H)[/B][/COLOR]
[COLOR=purple]-> p. [B]BARBARA LARSKA[/B][/COLOR]

[COLOR=#800080]Za kazda informacje bardzo dzikuje :lol: , pozdrawiam[/COLOR][/quote]

Pan J. Opara sędziował nas w Katowicach i też się tu o niego pytałam. Dostałam też kilka opinii na p.w. i te napewno były najbliższe prawdy.
Cóz nasza pierwsza wystawa (moja i psa). O mało zawału nie dostałam. Ale do rzeczy. Moje odczucia. Kulturalny ale nieco znudzony (takie sprawiał wrażenie). Dość formalnie podchodzący bo psów ale bez przesady. Potrafił za agresję zdyskwalifikować suczkę w szczeniakach. U mojego psa wyłapał wady (każdy je ma) ale podkreślił zalety i tę największą (doskonały temperament). Ogólnie byłam bardzo mile zaskoczona chociaż wybór zwycięzcy rasy trochę kontrowersyjny.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Han Sharn']Pan J. Opara sędziował nas w Katowicach i też się tu o niego pytałam. Dostałam też kilka opinii na p.w. i te napewno były najbliższe prawdy.
[B]Cóz nasza pierwsza wystawa (moja i psa)[/B]. O mało zawału nie dostałam. Ale do rzeczy. Moje odczucia. Kulturalny ale nieco znudzony (takie sprawiał wrażenie). Dość formalnie podchodzący bo psów ale bez przesady. Potrafił za agresję zdyskwalifikować suczkę w szczeniakach. U mojego psa wyłapał wady (każdy je ma) ale podkreślił zalety i tę największą (doskonały temperament). Ogólnie byłam bardzo mile zaskoczona chociaż wybór zwycięzcy rasy trochę kontrowersyjny.[/quote]

Jakiego psiak wystawiałas po raz pierwszy w katowicach ??

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...