Jump to content
Dogomania

Psie zabawkowe hity


moon_light

Recommended Posts

Ja kupuję linki na metry w sklepie budowlanym typu Brico. Jeśli chcesz przez neta to na allegro wpisz sobie "lina żeglarska", ma super właściwości, tylko grubość sznurka trzeba dobrze dobrać :)

Te są fajne piłki i dodatkowo bardzo miły sznurek. Ale ostrzegam, żeby przez zabawą zrobić kilka supełków, bo przy pierwszym pociągnięciu sznur sam się teleportuje z piłki :/

b_5439.jpg

 

StarMark to jedna z naszych ulubionych i raczej trwałych piłek. Można przewlec sznurek, jest bardzo miękka i elastyczna, pusta w środku. Pies ją zgniata, aż miło. I jeśli dobrze pamiętam to pływa. Tylko kolor zielony jest ciut nie na rękę, bo w trawie można zgubić. Jakby co to pytaj ;)

Link to comment
Share on other sites

Mój pies uwielbia te czerwone piłki z trixie, zawsze przy pierwszym szarpnięciu wyrywa sznurek a potem bawi się piłką dobre kilka tygodni :) nie wiem czy tak ją lubi że ją oszczędza czy ta piłka jest taka mocna .

 

Dziś doszły 2 hoko speedy na sznurkach i sznurkami jestem zawiedziona bo nie są wygodne, pobawiliśmy się póki co tylko w domu bo jak wiadomo w śniegu najłatwiej pogubić zabawki :) więc na dwór je zabiore pewnie dopiero na wiosne :p zależało mi na tym by dalej rzucać więc do tego na pewno sznurek się sprawdzi niestety zwykłymi piłkami z daleko nie rzucam .

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
O 21.01.2016o15:59, gops napisał:

Mój pies uwielbia te czerwone piłki z trixie, zawsze przy pierwszym szarpnięciu wyrywa sznurek a potem bawi się piłką dobre kilka tygodni :) nie wiem czy tak ją lubi że ją oszczędza czy ta piłka jest taka mocna .

 

Dziś doszły 2 hoko speedy na sznurkach i sznurkami jestem zawiedziona bo nie są wygodne, pobawiliśmy się póki co tylko w domu bo jak wiadomo w śniegu najłatwiej pogubić zabawki :) więc na dwór je zabiore pewnie dopiero na wiosne :p zależało mi na tym by dalej rzucać więc do tego na pewno sznurek się sprawdzi niestety zwykłymi piłkami z daleko nie rzucam .

U nas też właśnie długo żyją, tylko te sznurki mnie wkurzają, bo co rusz, któryś przechodzi. A Gandi to pies, który bez sznurka owszem aportuje, ale po którymś razie ogląda się czy nie mam drugiej piłki z sznurkiem. Za to znowu Sonia nienawidzi piłek na sznurku i już od wielkiego dzwona taką zaaportuje. Normalnie nie dogodzisz...

ja sama robiłam sznurek do speeda. Tak piłka jest twarda, więc wiertarką chyba przewiercałam. Dodatkowo rozmiar od czapy mamy, toteż leży na dnie kartonu i czeka na gorsze czasy... Tak samo jak pełna piłka HST.

Link to comment
Share on other sites

Poleci ktoś coś  jako zastępstwo dla  zwykłych patyków?Moje dwie suki uwielbiają szukać patyków , gonić się i wyrywać je sobie nawzajem.Niestety dzisiaj po raz drugi jedna z nich rozgryzła patyk tak że część utknęła w poprzek między zębami górnej szczęki.Na szczęście obeszło się bez urazu ale  następnym razem może być gorzej, poza tym wizja wkładania ręki do paszczy spanikowanego staffika nie jest zbyt  kolorowa.Szarpaki i safestix nie spełniają tej roli.

Link to comment
Share on other sites

Akurat jeśli chodzi o comfy to śmiało można wybrać taką podróbkę, jeśli chodzi o safestixa to nas Kong zawiódł po całości - złamał się raptem po dwóch dniach więc wolałabym za tą cenę dwa patyki comfy :P

teraz zamawiam futerkowe szarpaki z dog style - ciekawe czy tańsze okażą się lepsze od droższego z Rauki, w którym amortyzator urwał się nam przy drugim pociągnięciu :D

 

Link to comment
Share on other sites

Agata- u mnie futerkowe Rauki wytrzymało całe 5 minut. I nawet onek nie zdążył chwycić, to spaniel i jamnik. Za to Dog style mam już ze 2 miesiące, szarpał się nim onek, spaniel, jamnik, golden... I wszystko idealne :) No, futerko już może trochę poślinione, ale oprócz tego super :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
1 godzinę temu, Szamanka44 napisał:

No dobrze a co polecałybyście dla mniejszego psa, który jeszcze zabawki nie miał? Bo chce kupić coś mojemu maluchowi, myslałam o zwykłej piłce, ale teraz w biedronce http://www.biedronka.pl/pl/polka-pupila mają fajną promocje na takie zabawki i karmy i moze taniej kupiłabym cos fajnego. Tylko powiedzcie co? 

Jak jest mały i w jakim wieku? I przede wszystkim, jakiej rasy - psy w typie retrieverów i owczarków zazwyczaj szaleją za piłkami, z kolei wiele terierów uwielbia podgryzać, gryźć, szarpać, żuć i niszczyć :) Napisz coś więcej o upodobaniach swojego psa to postaram się podsunąć jakiś pomysł ;)

Link to comment
Share on other sites

Właśnie zamówiłam normalną, świecącą w ciemności M.

Jak to jest z tym świeceniem, ile wytrzymuje po naświetleniu?

Chciałam jeszcze Was zapytać o inną zabawkę - Chuckit ultra tug, też podobno must have, jak z wytrzymałością sznurka, nie wyrywa się z piłki? Piłka fajna do "dziamgania"?:P

Link to comment
Share on other sites

U nas Planet Dog dla szczeniaków po intensywnych ok 6 miesiącach zabawka cała i nadal atrakcyjna. Jedynie kontynenty się odklejają.

Planet Dog dla seniorów jest najbardziej miękką piłką z tej serii. Psy świrują na jej punkcie, ale moje ogólnie uwielbiają zabawki. Obie są warte swojej ceny wg mnie.

Chuckit mamy zwykłą piłkę i z sznurkami. Tą z sznurkami to beznadziejnie się nią przeciąga, ale sznurki się trzymają. Ale jako piłka do rzucania i memłania jest wytrzymała i robi duże wrażenie na psach ;)

Link to comment
Share on other sites

5 godzin temu, Peaceofmind napisał:

Chciałam jeszcze Was zapytać o inną zabawkę - Chuckit ultra tug, też podobno must have, jak z wytrzymałością sznurka, nie wyrywa się z piłki? Piłka fajna do "dziamgania"?:P

To zależy od psa i tego jak mocno się szarpie, nasza już żyje z rok i jest w całości, ale koleżanki aussik taśmę wyrwał :D. Do dziamgania taka sobie i ja osobiście nie lubię się nią szarpać, bo niezbyt wygodnie mi się ją trzyma.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...