Jump to content
Dogomania

Piotr Król (PL)


Ania_Carmen

Recommended Posts

[quote name='filonek_bezogonek']wiem ze sędzia [B][SIZE=5][COLOR=red]Piotr Król[/COLOR][/SIZE][/B] był juz maglowany milion razy

ale chciała bym sie dowiedzieć jakie szpice lubi - czego można się spodziewać i jakie wrażenia z ringu oraz na co zwraca uwage :
- ruch
- statyka
-czy jest dentysta ( liczy zeby cuduje i kombinuje)

Czekam na odpowiedz i pozdrawiam i z gory dziekuje za wszelkie uwagi na temat sędziego Króla :)[/quote]
Ponawiam pytanie. Głównie interesuje mnie to czy jest dentystą tak jak np Pani Semik.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 110
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 1 month later...
  • 2 months later...

Pan [SIZE="4"][COLOR="Red"][I]Król[/I][/COLOR][/SIZE] z doświadczenia wczorajszego na krajówce w Jarosławiu- nic, zero, kmpletna klapa. Nigdy więcej nie wydam kasy, żeby do niego pojechać. Owszem, można sobie zapewne u niego pozbierać cwc czy zw.mł. etc., niemniej ja wolę jednak kogoś, kto mi psa dotknie chociaż RAZ oceniając go, kto będzie patrzył na ruch, a nie każe zrobić jedno kółeczko i spojrzy na psa dopiero na końcu. Wrr... Opis mamy jak z jakiejś książki pt. "opisy uniwersalne- dla każdego coś dobrego". I nie tylko my, trzy szetlandy, każdy zupełnie inny, opisy mają bardzo podobne, oziki znajomej, pies puppy i suka w posredniej opisy praktycznie identyczne. No cóż:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zakla']Pan [SIZE=4][COLOR=Red][I]Król[/I][/COLOR][/SIZE] z doświadczenia wczorajszego na krajówce w Jarosławiu- nic, zero, kmpletna klapa. Nigdy więcej nie wydam kasy, żeby do niego pojechać. Owszem, można sobie zapewne u niego pozbierać cwc czy zw.mł. etc., niemniej ja wolę jednak kogoś, kto mi psa dotknie chociaż RAZ oceniając go, kto będzie patrzył na ruch, a nie każe zrobić jedno kółeczko i spojrzy na psa dopiero na końcu. Wrr... Opis mamy jak z jakiejś książki pt. "opisy uniwersalne- dla każdego coś dobrego". I nie tylko my, trzy szetlandy, każdy zupełnie inny, opisy mają bardzo podobne, oziki znajomej, pies puppy i suka w posredniej opisy praktycznie identyczne. No cóż:evil_lol:[/quote]

i coja zauwazylam w jego opisach...
Zawsze ale to ZAWSZE pisze coś o prezentowaniu, przynajmniej w tych kartach w które zaglądalam była o tym wzmianka zajmująca linijkę, a pół linijki to był opis psa....

Link to comment
Share on other sites

Król w większości opisów rzeczywiście pisze coś o prezentacji/przygotowaniu psa. U tych dwóch ozików w opisie była tylko wzmianka o prezentacji i o włosie i na tym kończył się opis...:lol: Moja suka i tak ma niesamowicie rozwinięty jak na niego:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

W Toruniu sędziował whwt i mi się nie sposobał.:roll:
Po pierwsze nie podobały mi się jego wybory lokat (nie piszę w tym momencie o swoim psie).
Po drugie on się chyba psów boi. Wzięłam Bza na stolik, pomacał go jakoś niepewnie przez pół sekundy, ledwo zajrzał w zęby i wsio.
A u westów "macanie" jest ważne bo duuużo da się ukryć pod włosem...
W ogóle taki drętwawy mi się wydał pan.
Opis dwuzdaniowy w tym jedno , że pies b.ładnie zaprezentowany (pierwszy raz psa wystawiałam więc nie wiem skąd mu się to wzięło:eviltong:).

Nie podoba mi się też to, że sędziuje tak wiele ras, na whwt, śmiem twierdzić, nie zna się za specjalnie...
Znajome piesy miały bardzo podobne opisy, żadnych konkretów...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kingula']Z moich (i nie tylko) obserwacji- na drugi koniec smyczy :shake:[/quote]
[quote name='Sandi']U p. Króla z tego co zauważyłam bardzo liczy się wygląd wystawiającego. Mój znajomy miał taki przypadek, że sędzia wyrzucił go z ringu, ponieważ miał krótkie spodenki pomimo tego że piesek prezentował się pięknie.[/quote]
To jest przerażające :roll: przecież pies jest ważny, nie właściciel. Co prawda psioczyłam na p. witkowską, ale u niej wygrała dziewczyna, która wyglądała jakby się na plażę wybierała(nikomu nie ubliżając).
[quote name='zakla']Pan [SIZE=4][COLOR=Red][I]Król[/I][/COLOR][/SIZE] z doświadczenia wczorajszego na krajówce w Jarosławiu- nic, zero, kmpletna klapa. Nigdy więcej nie wydam kasy, żeby do niego pojechać. Owszem, można sobie zapewne u niego pozbierać cwc czy zw.mł. etc., niemniej ja wolę jednak kogoś, kto mi psa dotknie chociaż RAZ oceniając go, kto będzie patrzył na ruch, a nie każe zrobić jedno kółeczko i spojrzy na psa dopiero na końcu. Wrr... Opis mamy jak z jakiejś książki pt. "opisy uniwersalne- dla każdego coś dobrego". I nie tylko my, trzy szetlandy, każdy zupełnie inny, opisy mają bardzo podobne, oziki znajomej, pies puppy i suka w posredniej opisy praktycznie identyczne. No cóż:evil_lol:[/quote]
Czyli drugi uniwersalny do kolekcji się szykuje :roll: zobaczymy, mamy krajówkę.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Jest dokładny,lubi psy i suczki z wyrazem płci,dobrze chodzące,o wyrazistych,dobrze rzeźbionych głowach.
Nie zawsze wpisuje o handlingu-czasami tylko upomina wystawce,że przegrał na własne życzenie kiepskim pokazaniem psa :evil_lol:

Nie zwróciłam uwagi,żeby oceniał drugi koniec smyczy.
W bokserach ma "swój" typ i tego się zawsze trzyma-zwycięzcy po prostu są w takim samym typie ;)
Nie zwraca uwagi na kopiowanie lub jego brak-nie ma to znaczenia dla dalszej oceny i przy wyborach np BOB.
Osobiście lubię p.Króla-chociaż nie zawsze u niego wygrywaliśmy,żeby nie było :evil_lol::evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Opisy szczątkowe, np. typowy pies, elegancka suka,zwawo się rusza. Naczytałam się ostatnio duuużo tych opisów ( nie tylko opisy moich psów)Opis mniej więcej na 1 linijkę do dwóch. Do psów się nie dodyka.ewentualnie zajrzy do pyska. Ale generalnie- psy na poszczególnych lokatach ustawia trafnie. Zwraca uwage na sposób zaprezentowania psa.
Bywa chamski - nie mylić z niekulturalny .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sylwia i boksery']Być może jedna rasy czuje lepiej inne gorzej ;)[/quote]

No to niech sędziuje te które czuje bo opisy typu "typowy pies" albo "ładny ruch" i nic więcej nikogo nie satysfakcjonują.

Mela2, co masz na myśli mówiąc , że bywa chamski?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Bzikowa']No to niech sędziuje te które czuje bo opisy typu "typowy pies" albo "ładny ruch" i nic więcej nikogo nie satysfakcjonują.

[/quote]

Ja dostałam opis 'poprawny we wszystkich szczegółach'
i coś o karpiowatym grzbiecie bo pies nie chciał biegać :angryy:

tyle to i ja mogłabym napisać:roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Bzikowa']Na stole mój pies stał jakieś 15 sekund. Szybkie macanko grzbietu i jeszcze szybsze zajrzenie w zębiska. I wsio. :roll:
Wcześniej musieliśmy zrobić rundkę wokół ringu wszyscy potem sami i przejść się w tę i spowrotem.[/quote]

wszystko niedokładnie i byle szybciej:roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Codik&Toffik']Hmm... No to ja takich doświadczeń nie mam ;) U mnie na ringu badał bardzo dokładnie psy, długo oglądał, długo porównywał, i ogólnie miły sędzia ;)[/quote]

jaka rasa przede wszystkim?

Miły? nie... na mnie nakrzyczał że za wolno prowadzę psa, dosłownie nakrzyczał, nie powiedział.

Link to comment
Share on other sites

opis mojego psa też zajął 2 linijki rozwlekłym pismem, coś o ładnej typowej głowie, prezentowan[B]a[/B] wdziękiem w ruchu i statyce. Po czym przy stawianiu na lokatach powiedział, że "ładna suka" (chociaż nikt inny nie powiedziałby, że mój pies suczo wygląda) i że stawia na 2 lokacie, bo psa nie można ciągnąć po ringu, że handlingu to się muszę uczyć.
No więc trochę rozbieżny opis i uzasadnienie lokaty, ale trudno.
Acha, wystawiał w ten dzień sędzia kynologiczny, zgarnął BOB.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...