Jump to content
Dogomania

Piotr Król (PL)


Ania_Carmen

Recommended Posts

[quote name='pierozek_monika']opis mojego psa też zajął 2 linijki rozwlekłym pismem, coś o ładnej typowej głowie, prezentowan[B]a[/B] wdziękiem w ruchu i statyce. Po czym przy stawianiu na lokatach powiedział, że "ładna suka" (chociaż nikt inny nie powiedziałby, że mój pies suczo wygląda) i że stawia na 2 lokacie, bo psa nie można ciągnąć po ringu, że handlingu to się muszę uczyć.
No więc trochę rozbieżny opis i uzasadnienie lokaty, ale trudno.[/quote]
co ma handling do wyglądu psa?:roll: wiem, że trzeba go ładnie pokazać, ale uzasadnienie jest głupie...
[quote name='pierozek_monika']
Acha, wystawiał w ten dzień sędzia kynologiczny, zgarnął BOB.[/quote]
nie dziwię się.
[quote name='Codik&Toffik']Rasa- taka jaka w linku jest podana ;)[/quote]
czyli zupełnie inna niż terriery :razz:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 110
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 7 months later...
  • 3 months later...

No to i ja dodam swoje trzy grosze:)
Jak dl a mnie na VII to ten pan raczej sie nie zna:(
Jesli chodzi o opis to wydaje mi sie ze zalezy to od tego czy pies wpadl mu w oko czy nie. W ringu kamienna twarz i praktycznie zero kontaktu no poza formulkami co w danym momencie zrobic.
Sedziowal nas p. Król w Jaroslawiu (dwa psy - wiec jest porownanie) pierwszy pies dostal dosc dlugi opis (6 linijek) w ktorym oczywiscie nie zabraklo wzmianki o prezentacji:) opis drugiego psa ograniczyl sie do zdania " typowy przedstawiciel rasy" no i wzmianka o prezentacji:)
Efekt oceny - pierwszy Zw.Mł, NJwR, BOB, BOG I
drugi - CWC, NDPwR

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Moje zdanie jest podzielone. Opisów nie mialam jednolitych, nawet bym powiedziala, ze bardzo dobre. Jednak to co mi się rzucilo w oczy: opryskliwosc, nieufnosc, dosc mocno widoczna do psa, dystans. Nie bylo ntego co lubie, czyli zapoznania sie z psem, przez poglaskanie, czy obwachanie chociazby reki. Jak powiedzialam, ze suka jest zestresowana, uslyszalam, ze takich rzeczy sie nie mowi sedziemu, po czym dostalam dluuga kazanie o tym co wolno i czego wolno mowic. Po czym kazał mi zostac przy porownaniu o najlepsza suke, z suka ,z która przegralam, wiec logiczne: schodze... Wiec...
Choc wydawal sie w tym dniu niezbyt w humorze, moze to dlatego. Ja z wystawy jestem bardzo zadowolona, bo mi sie sunie naprawde pieknie prezentowaly. Co jeszcze zauwazylam, to jak sunie wystawialam w kl. mlodziezy, wiec tez pozwolilam jej poznac sasiadke, co by sie obie rozluznily, widac bylo, ze to sie nie spodobalo.
Sedzia u ktorego, przynajmniej w mojej rasie, nie bylam w stanie ocenic typu jaki preferuje, poniewaz w kazdej stawce wybieral inaczej i dosc rozne psy..
Sedzia.. dziwny, dla mnie wystawy to przyjemnosc, zabawa, troche socjalu i pracy.. tu czulam sie jak na musztrze. Pewnie z ciekawosci pojade jeszcze raz do niego, zeby sie przekonac jak sedziuje, bo raczej po jednym spotkaniu wyroku nie wydam ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Witam wszystkich dogomaniaków ;)
Czy wiecie na co zwraca uwagę sędzia Pan Piotr Król?
Chodzi mi o III grupę a dokładnie o yorkshire terriery.
Czy ważny jest u niego gatunek włosa u yorków czy tez nie?
W sierpnie jest na Międzynarodowej w Sopocie a nigdy z moimi pupilkami u niego nie byłam.
Pozdrawiam serdecznie:))

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Nie znam Pana Króla, ale myślę, że nie będzie tak źle.
Na dzień dzisiejszy przygotowuję do wystawy nie tylko psa, ale także siebie, bowiem z tego co można przeczytać w Waszych postach wystawiający/ca musi się także dobrze "zaprezentować".

Znalazłam na necie wywiad z [B]sędzią kynologicznym: Andrzejem Szutkiewiczem [/B]którego wypowiedź poniżej zacytuję - oby każdy sędzia miał tak obiektywne podejście, jak ten Pan:

[COLOR=DarkGreen][I]<.... Przy ocenie psów, najważniejsze jest tzw. "ogólne wrażenie". W tym określeniu zawarte jest wszystko, czy pies nam się podoba czy nie. Uważam, że "piękno danej rasy" zauważy nawet laik nieznający wzorca......
Pies o wybitnych cechach, a z drobnymi mankamentami wynikającymi z błędów np. złego żywienia czy zaniedbań w przygotowaniu do wystawy stanowi większą wartość hodowlaną niż pies "ogólnie poprawny".[/I]
[/COLOR][COLOR=DarkGreen][I]Wiem, że ukrywanie mankamentów szaty czy umaszczenia nie jest zgodne z regulaminem wystaw, ale jeśli jest to zrobione w sposób nie rzucający się w oczy i nie zostawia śladów na rękach sędziego nie robię z tego problemu.[/I][I]
Oczywiście staram się zwracać uwagę na wszystkie cechy. Jak już powiedziałem wcześniej, najbardziej istotna jest całość psa czyli “ogólne wrażenie”, ruch i psychika. W ruchu widoczne są wszystkie zalety jak i wady w budowie anatomicznej.
Dużą uwagę przywiązuję również do usposobienia psa. Nie lubię psów bojaźliwych[/I][/COLOR][COLOR=DarkGreen][I]...>[/I][/COLOR]

To tyle ode mnie.
Życzę wszystkim sukcesów na wystawie w Sopocie i niech wygrywają TYLKO naprawdę najlepsze psy.

Link to comment
Share on other sites

[COLOR=DarkSlateGray]Międzynarodowa Wystawa Sopot 08.08.2009 - Ring 10 klasa młodzieży.[/COLOR]
Sędzia Pan Król okazał się bardzo wymagający i zrobił na mnie ogromne wrażenie.
Jego praca na ringu to coś, co widać lubi oraz czuje, a przy tym jest dokładny, skrupulatny i ściśle trzyma się wzorca.
Odnoszę wrażenie, że lubi jak psy są wystawiane swobodnie, tak by pokazały swój Yoreczkowy temperament i ten błysk w oku. ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

[quote name='Armani_Michell']Odnoszę wrażenie, że lubi jak psy są wystawiane swobodnie, tak by pokazały swój Yoreczkowy temperament i ten błysk w oku. ;)[/quote]

To prawda. Ja wystawiam pinczery, ale faktycznie pan Król lubi aby pies pokazał się swobodnie, bez przymuszania go, no i musi mieć temperament. Po prostu elegancja.;-)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

A ja chyba trafiłam na dobry dzień tego pana.. :diabloti:
Dla mojego doga niemieckiego dał doskonałą i wyczerpujący opis.
Nie wiedzialam, że mój pies ma śnieżnobiałe zęby :lol:
Jeśli chodzi o molosy, zauważyłam że lubi wyrazistość psa.
Wydaje mi się że woli masywną, faflastą głowę u dogów.
Jako jeden z niewielu pochwalił również umięśnienie Wadera.
Pozwalal psu sie zaprezentować (był straszny wiatr, wstążki ringów trzepocąc rozpraszały mi psa prezentującego ruch), pierwszy raz rozkojarzyły go wstążki - pobiegliśmy super drugie kółko.
Sędzia sprawial wrażenie bardzo obytego w molosach, nie oceniał kogoś, kto stal na drugim końcu ringówki a psa.
Poza tym była bardzo smutna sytuacja, kiedy młodziutki pies (pierwsza wystawa) wyszedł na ring i najzwyczajniej się bał - ale sędzia wcale nie wygonił go z wrzaskiem z ringu - wytłumaczył, że pies powinien traktować wystawy jak zabawę i żeby się nie zrażać.
Co powiedzieć więcej.. Z tego co zauważyłam tylko właściciele molosów oceniają go dobrze.. Do molosów wydaje mi się, że naprawdę ma oko!
Zapomniałam dodać - nam również napisał kilka słów o prezentacji.

Link to comment
Share on other sites

Witam,my także byłyśmy oceniane przez Pana Króla-bardzo miły sympatyczny i pełen kultury człowiek,uważam,że jest wyrozumiały i uważny.Zwraca uwagę na całokształt i na to jak się z psem obchodzimy-dobra współpraca z pupilem jest chyba dla niego baaaardzo istotna.POLECAM;)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

[quote name='Złośnica']w kwestii TTB a BT zwłaszcza ma pojęcie i umie posędziować.[/QUOTE]

Właśnie w poszukiwaniu opinii na temat TTB przeszukałam cały watek, może ktoś jeszcze się wypowie?

[quote name='Złośnica']Dużą uwagę przywiązuje do handlinu więc z nieprzygotowanym psem do wystawy można dużo stracić.[/QUOTE]

To już trochę mnie przeraża, bo planuję u niego debiut w szczeniakach - a ja jestem w temacie wystawiania równie zielona jak mój pies :p

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Martens']
To już trochę mnie przeraża, bo planuję u niego debiut w szczeniakach - a ja jestem w temacie wystawiania równie zielona jak mój pies :p[/QUOTE]

to ja bym sobie taki debiut chyba jednak darowała, bo sie zrazisz ;) szczególnie jezeli p.król będzie miał zły dzień- nas potraktował tak jakbyśmy mu przeszkadzali...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Może opiszę to z strony wystaw zagranicznych.Parę razy miałem okazję zobaczyć P.Króla na wystawach w zachodniej europie i zawsze sposób sędziowania był bardzo dobry,widziałem go w trakcie sędziowania ,saluki,whipetów,sheltie,terierów,pinczerów więc ras jakże różnych i pod względem temperamentu ,budowy i szaty.Sheltie były "macane",obserwowane w ruchu.Suka whippeta która wyglądała naprawdę doskonale mimo złej prezentacji przy pierwszym "kółku" dostała drugą szansę,za drugim razem poszła o niebo lepiej i wzięła rasę.Ktoś tu napisał że Piotr Król kosi polaków za granicą ? Żaden sędzia który więcej czasu spędza na sędziowaniu za granicą nie sądzę aby pobłażał rodakom tylko dlatego że są z jednego kraju,a miałem okazję zobaczyć jak to właśnie polscy wystawcy ostentacyjnie witali się z Panem Królem - jaki był powód ? może tylko chęć przywitania ale jak na to mogą spojrzeć wystawcy z innych krajów ?Ogólnie Piotr Król jest sędzią międzynarodowym [B]wszystkich grup[/B] i jako taki ma prawo mieć swój typ w danej rasie ,bo wyrobił go sobie przez lata sędziowania.Jeśli zaś chodzi o handling to i owszem jeśli są dwa w miarę równorzędne psy to wygra ten lepiej zaprezentowany i to chyba jest uczciwe.

Link to comment
Share on other sites

W Nowy Dworze Pan Król będzie nas sędziował. Z nieoficjalnych źródeł wiem, że będą psy które chodzą już jakiś czas po ringach, jak i takie które pokażą się po raz pierwszy ( wystawiający również), psy które do wystaw są przygotowywane bardzo starannie, jak i takie które jadą na wystawę z "marszu". Czytając opinie na temat tego sędziego, jestem bardzo ciekawa jak będzie więc wyglądało ocenianie na naszym ringu???

Link to comment
Share on other sites

[B]Betulka[/B] my równiez wybieramy się do NDM i będziemy na tym samym ringu. Pan Król oceni nas po raz pierwszy i jestem bardzo ciekawa jak to będzie, bo przeczytałam cały wątek i opinie dogomaniaków są rozbierzne. Może nie będzie tak źle :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...