Jump to content
Dogomania

Piotr Król (PL)


Ania_Carmen

Recommended Posts

  • 1 month later...
  • Replies 110
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='grrrond']ja nie wiem... czy ja ślepa jestem czy co, a nie mogę znaleźć :shake: :eviltong:[/quote]
Wiesz, czasem się trzeba mocniej wysilic, żeby coś znaleść :p

Czy ktos sie orientuje jak terriery typu bull sędziuje pan Król? Albo chociaz na co zwraca uwagę przy innych rasach:placz:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

[quote name='karolka']Ja raz jeszcze zapytam o p. Króla, na jego temat napisano tylko jedno zdanie, jaki jest i jak ocenia psy za granicą. Sędziował mnie ww Kaliningradzie i jestem zbita z tropu. Bardzo proszę o odpowiedz.[/quote]

sznaucery ocenia super - jak inne rasy nie wiem. co jakis czas dochodza do mnie info ze polakow za granica kosi

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

[quote name='=VioaoiV=']A pan Piotr Król..? (z tego co wiem opinie na jego temat są podzielone.. :P )[/quote]

Moja raczej zalicza sie do tych 'przeciw' :evil_lol: . Nie lubie sedziow, ktorzy oceniaja 'na oko', bez macania. Uwazam, ze opis po takiej ocenie nie jest pelny i obiektywny. Nie wiem jak bylo w innych rasach, ale na ostatniej miedzynarodowce w Wawie wszystkie softy po dlugim czekaniu w skwarze i takiej wlasnie ocenie na oko, dostaly opisy jednozdaniowe :shake: i, ze tak powiem 'bezplciowe':diabloti:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='=VioaoiV=']A pan Piotr Król..? (z tego co wiem opinie na jego temat są podzielone.. :P )
[/COLOR][/B][/QUOTE]

Ja go lubię, wystawiałam w szczeniakach u niego Fantę ;)
Wydaje mi się, ze nie zwraca duzej uwagi na handling tz. jezeli jest leszy pies w stawce, a gorzej wystawiony to wygra.(tak z moich obserwcji :p )

Link to comment
Share on other sites

[quote name='UTAAP']Nie lubie sedziow, ktorzy oceniaja 'na oko', bez macania. Uwazam, ze opis po takiej ocenie nie jest pelny i obiektywny.[/quote]

Jeśli dany sędzia jest specjalistą w rasie, to jak najbardziej opis na "oko" może być długi i szczegółowy. I trafny. Nawet przy psach długowłosych (vide: belgi). To co idzie ukryć w statyce, wyjdzie w ruchu :) Ale do tego trzeba wiedzieć NA CO zwracać uwagę i CZEGO szukać. Bez znajomości rasy kończy się na tym, o czym mówiłaś - typowej polskiej formulce opisowej :roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Godelaine']Jeśli dany sędzia jest specjalistą w rasie, to jak najbardziej opis na "oko" może być długi i szczegółowy. I trafny. Nawet przy psach długowłosych (vide: belgi). To co idzie ukryć w statyce, wyjdzie w ruchu :) Ale do tego trzeba wiedzieć NA CO zwracać uwagę i CZEGO szukać.[/quote]
No wlasnie - trzeba byc specjalista, a w Polsce od mojej rasy takich nie ma dlatego...
[quote]Bez znajomości rasy kończy się na tym, o czym mówiłaś - typowej polskiej formulce opisowej :roll:[/quote]
Uwazam jednak, ze i specjalista niektorych rzeczy nie jest w stanie okreslic bez macania, jesli to 'futrzasta' rasa, np.czy pies jest grubokoscisty, jak dobrze jest umiesniony, bo futrem mozna duzo nadrobic nawet przy cherlaku. Mialysmy przyjemnosc ze specjalistka i choc psow bylo duzo to kazdy byl dokladnie obmacany - chodzilo min. o okreslenie jakosci umiesnienia ale tez jakosci futra - bez dotykania sie nie da. Zreszta uwazam, ze nawet jak specjalista maca, to opis jest pozniej bardziej wiarygodny dla wystawcy i nikt sie nie zastanawia ,,czy sedzia ma rentgen w oczach :hmmmm: ?:evil_lol: " - nie jest to zadna ujma na honorze ;)

Sorki za off :oops: , juz wracam do tematu...niestety pana Sochalskiego nie znam :diabloti: .

Link to comment
Share on other sites

Ja się zgadzam jak najbardzie z UTAAP. Półtora tygodnia temu sędizowała nas sędzina, która oceniała naszą rase na CRUFcie i jest wybitną hodowcą rasy od około 40 lat(sheltie) i nie było psa, którego by nie obmacała wzdłuż i w szerz. A dodam, że nie wszyscy sędziowie macają szeltie(jest to mocno futrzasta rasa).
Sa rasy, których z reguły sie nie maca i w nich w ruchu widać wybitnie wszystko. ON są tu wybitnym przykładem, ale żadan inna rasa nie spędza w ruchu na ringu tyle czasu co ON.
Mozna tez dodać, że też nie ma wielu sędziów, którzy wymagają jakiejś większej prezentacji w ruchu.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Monia-Fionia']Sa rasy, których z reguły sie nie maca i w nich w ruchu widać wybitnie wszystko. ON są tu wybitnym przykładem, ale żadan inna rasa nie spędza w ruchu na ringu tyle czasu co ON.
Mozna tez dodać, że też nie ma wielu sędziów, którzy wymagają jakiejś większej prezentacji w ruchu.[/quote]
Wiesz... Ja sama dotychczas miałam kontakt zaledwie z czterema takimi prawdziwymi specjalistami (którzy sędziują na największych belgowych imprezach i którzy sami są hodowcami od wieeeeeeelu lat - jedna z nich od 35). I żadna z pań jakoś szczególnie, super dokładnie psów nie macała. I chyba nikt nie miał większych 'ale' patrząc na efekty sędziowania.
Z tego co rozmawialam z ludziskami, którzy częściej jeźdżą do takich ekspertów - w belgach jest to standard. Po prostu większość wad, mimo dość dlugiej i gęstej sierści wychodzi w ruchu. Mimo iż przecież belgi jakoś dużo po ringu nie zasuwają.
A tak na koniec - w ramach ciekawostki :) W Czechach na klubową do tervuerenów została zaproszona pani z Anglii (też hodowczyni). Macała dosłownie każdą część ciała zwierzaka - długo i starannie. Na jednego psa schodziło jej średnio 10 minut. Efekt? Kilkulinijkowe typowo polskie opisy :angryy: :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

[quote name='kasia.gie']
Krol tez lubi mocne, duze. Niestety opisy psa ktory dostaje dosk i bdb nie roznia sie w ogole. Ma jeden wzor opisu i taki maja wszyscy(przynajmniej w naszej rasie, ktora widac nie za dobrze zna). Jest tez raczej nie sympatyczny(wzgledem psow) na krajowkach, na miedzynarodowych juz lepiej.[/quote]
Potwierdzam :cool1: ...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

A ja mam pytanie odnośnie Pana Króla :cool3: Przeszukałam już wątek i widzę, że opinie na jego temat są podzielone. Do tego jak widzę ten Pan ocenia przeróżne grupy, przez co nie wiem, które opinie są z mojego punktu widzenia najcenniejsze :roll: Stąd też będę wdzięczna za opinię o nim od osoby wystawiającej u niego [U]molosa[/U] - czyli na co zwraca uwagę, jaki typ psa preferuje, itp. Bo cały czas się zastanawiam, czy zgłosić psicho do Bydgoszczy...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Bushak']A ja mam pytanie odnośnie Pana Króla :cool3: Przeszukałam już wątek i widzę, że opinie na jego temat są podzielone. Do tego jak widzę ten Pan ocenia przeróżne grupy, przez co nie wiem, które opinie są z mojego punktu widzenia najcenniejsze :roll: Stąd też będę wdzięczna za opinię o nim od osoby wystawiającej u niego [U]molosa[/U] - czyli na co zwraca uwagę, jaki typ psa preferuje, itp. Bo cały czas się zastanawiam, czy zgłosić psicho do Bydgoszczy...[/quote]

Poszukaj moich postow, bo juz o nim pisalam. Ogolnie duze, mocne, dobrze ofutrzone. Takie standardowe, ktore na ogol wygrywaja.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

wiem ze sędzia [B][SIZE=5][COLOR=red]Piotr Król[/COLOR][/SIZE][/B] był juz maglowany milion razy

ale chciała bym sie dowiedzieć jakie szpice lubi - czego można się spodziewać i jakie wrażenia z ringu oraz na co zwraca uwage :
- ruch
- statyka
-czy jest dentysta ( liczy zeby cuduje i kombinuje)

Czekam na odpowiedz i pozdrawiam i z gory dziekuje za wszelkie uwagi na temat sędziego Króla :)

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

[quote name='haker11']Natomiast p. Król bardzo sympatyczny, rzeczowy, wyrozumiały co do młodziaków!U dorosłych psów zwraca uwage na ruch i ogólne wrażenie![/quote]
A ja mam dokładnie odwrotne zdanie. Niemiły i niesympatyczny do wystawców. Bardzo nie wyrozumiały co do młodziaków, moją 7 miesieczną sunie wyrzucił z ringu, bo nie chciała mu pokazać zębów stojąc w pozycji wystawowej :angryy:, zaznaczam, że mała wystawiała się pięknie.:shake:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...