Jump to content
Dogomania

Petr Rehanek (CZ)


Recommended Posts

  • Replies 91
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Z tego co mi wiadomo pan sędzia jeszcze nie oceniał nigdy psów w naszym kraju,wiem to od niego bo czepiał się nas wystawców na wystawie w Pradze 2009 że jeszcze nigdy nie oceniał u nas psów i potraktował wystawców z naszego kraju jak zło konieczne stawiając Polskie psy na ostatnie lokaty w klasach z uśmiechem na twarzy i tekstem "piękne ale nie Czeskie".Absolutnie nie polecam!!!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='KW.']Pewnie że oceniał w PL i to nie raz ;) Nas na przykład w lutym w Rzeszowie ;)[/QUOTE]
Ja w Pradze byłem w 2009 roku i powiedział że nigdy nie oceniał w PL,i nigdy mnie to nie obchodziło czy oceniał czy nie,skoro oceniał to jaki miał w tym cel mówiąc że nie oceniał tego akurat nie potrafię zrozumieć.

Link to comment
Share on other sites

Oceniał mojego pieska ShihTzu :) mnie sie bardzo ten sędzia spodobał i to nie tylko dlatego że wygralismy i swoja klasę:) i porównanie , sympatyczny i wesoły , bardzo gadatliwy :), objasniał o co mu chodziło przy ocenie , mozna zrozumiec co mówi bo dosć dobrze posługuje sie językiem polskim , Podobaja mu sie ładne pieski , ładnie przygotowane do wystawy i ładnie pokazane , ale to moje osobiste wrażenie z tego co juz było :) a jak będzie w przyszłości to czas pokaże bo pewnie jeszcze gdzies nas sedziował ten Pan bedzie :) Mam nadzieje że nie bede musiała zmieniac zdania :) ocena piesków na tej wystawie była OK !

Link to comment
Share on other sites

Przeczytałam Wasze spostrzeżenia i byłam bardzo ciekawa jak nas oceni ;) A więc... Zgadzam się, jest bardzo miły i sprawnie ocenia :) Poza tym uzasadnia oceny i przyznane lokaty.
Wzięłyśmy BOBa na międzynarodówce na Słowacji w porównaniu z czeskimi psami w rękach hodowców z Czech więc w tym wypadku o układach nie było mowy, poza tym moja suka do najmniejszych nie należy (ale mieści się we wzorcu), przesadnie dużych chyba jednak tez nie lubi bo w innej odmianie owczarka belgijskiego widziałam miarkę w ręku sedziego, poza tym myślę że wygrała dynamicznym ruchem, ekspresją, mocną kością, była w championach, ale w rudych CACIB powędrował do psów z kl. otwartej i pośredniej, więc to, że wybiera championy też nie jest regułą ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Sędzia P.Rehanek ... zacznijmy od tego że najlepiej [B]gdy mówimy po czesku w tedy wszystko mamy w garści[/B] łącznie z medalem!


Jestem częstym bywalcem wystaw, widziałam nie jedno niejedno słyszałam, byłam też kilkakrotnie oceniana przez tego sędziego na różnych wystawach
więc mogę powiedzieć z całą pewnością - gdy nie ma w konkurencji czeskich piesków i nie mówię tu o ich bez wątpienia;) wzorcowym eksterierze,

jest szansa...!!

Pan ten próbuje robic dobre wrażenie na początku sędziowania co jest zupełnie mylne, że będziemy rzeczowo i sprawiedliwie ocenieni ,że jest to obiektywny znający się na tym co robi. Następnie kto mu się nie spodoba (i nie mówię tutaj o piesku) potrafi z jakiś niewiadomych względów przyznać słabszą ocenę. Dlaczego z niewiadomych względów, dlatego że w opisie często nie ma informacji argumentujących takie zachowanie które poparte jest słabszą oceną!

Powiem tak, szkoda kasy na takiego sędziego!

Naprawdę nie warto !

Link to comment
Share on other sites

"Jestem częstym bywalcem wystaw, widziałam nie jedno niejedno słyszałam, byłam też kilkakrotnie oceniana przez tego sędziego na różnych wystawach
więc mogę powiedzieć z całą pewnością - gdy nie ma w konkurencji czeskich piesków i nie mówię tu o ich bez wątpienia;-) wzorcowym eksterierze,

jest szansa...!!"

Tutaj yuti się zgodzę.
Jeśli w klasie są wystawcy z Czech to na pewno nie można liczyć na wygraną.Preferuje swoich rodaków.

Link to comment
Share on other sites

Potrafi psu u którego zgryz nożycowy jest prawidłowy wpisać ,że jest to zgryz WADLIWY ! I to nie pierwszy czeski sędzia ,który dyktuje do karty oceny taka bzdurę .No chyba ,że ich wzorce różnią się w tej kwestii od tych przyjętych przez FCI ...

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Czy ten pan mówi po polsku?
Czy ocena ruchu psa jest taka ważna? Moja suka ma czasami fazę podskakiwania i przez to już raz nam ciachnęli ocenę. Pracujemy nad tym, ale pies to pies i nie zawsze można nad nim zapanować.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Eewa']Czy ten pan mówi po polsku?
Czy ocena ruchu psa jest taka ważna? Moja suka ma czasami fazę podskakiwania i przez to już raz nam ciachnęli ocenę. Pracujemy nad tym, ale pies to pies i nie zawsze można nad nim zapanować.[/QUOTE]

da się z nim dogadać po Polsku, co do oceny to się nie wypowiem bo nie sędziował mnie tylko rozmawialiśmy

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...