Jump to content
Dogomania

Petr Rehanek (CZ)


Recommended Posts

Na temat pana Rehanka mogę troche powiedzieć, ale raczej ogólnie bo siedziałam z nim na jednej z wystaw. Jest to bardzo sympatyczny człowiek, który ma duże zasoby tolerancji jeżeli chodzi o wystawianie psa (chodzi mi tu głównie o nowicjuszy). Z tego co zauwazyłam (to przynajmniej u dogów) wygrywały u niego psy z dobrą głową, "wybaczał" błędy w anatomii :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
  • Replies 91
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='aleb']Czy ktoś może powiedzieć coś o p. Petr Rehanek?[/quote]

Bardzo miły sędzia, na ringu pies powinien być cały czas ladnie ustawiony, nawet podczas oceny innego psiaka ;) (Raven sobie usiadł i zaczął sie drapać, wiec sędzia zmroził nas wzrokiem :diabloti:) Konsekwentnie sprawdza uzębienie, długo i dokładnie ogląda psa. Jak dla mnie sędzia na plus :razz:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

[B]Petr Rehanek[/B]


[quote name='Talagia']Bardzo miły sędzia, na ringu pies powinien być cały czas ladnie ustawiony, nawet podczas oceny innego psiaka ;) (Raven sobie usiadł i zaczął sie drapać, wiec sędzia zmroził nas wzrokiem :diabloti:) Konsekwentnie sprawdza uzębienie, długo i dokładnie ogląda psa. Jak dla mnie sędzia na plus :razz:[/quote]


Bardzo sympatyczny, sprawiedliwy, wyrozumialy sedzia.
Bardzo zwraca uwage na ruch, elegancje psa, jego postawe podczas pozycji wystawowej... w przypadku psow uzytkowych- uwaza ze jak pies jest pokazywany na wystawie, to mimo wsyztsko musi sie dac dotknac, i stac w pozycji.
Tlumaczy kazdemu wystawcy swoja opinie i ocene....
Sedzia na wielki plus..

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Theogonia'][B]Petr Rehanek[/B]





Bardzo sympatyczny, sprawiedliwy, wyrozumialy sedzia.
Bardzo zwraca uwage na ruch, elegancje psa, jego postawe podczas pozycji wystawowej... w przypadku psow uzytkowych- uwaza ze jak pies jest pokazywany na wystawie, to mimo wsyztsko musi sie dac dotknac, i stac w pozycji.
Tlumaczy kazdemu wystawcy swoja opinie i ocene....
Sedzia na wielki plus..[/quote]

Zgadzam sie w 100%. Petr Rehanek to przemiły człowiek. Bardzo przyjemnie sie u niego wystawia. Zwraca uwage na prezencje i ogolny wyraz. Zawsze tłumaczy swój werdykt. I dotrzymuje słowa...:)))

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

[quote name='simbik']To pewnie jak zwykle zależy od tego jaki sędzia miał dzień :roll:... my raz się u niego wystawialiśmy i było wręcz odwrotnie, zęby sprawdzał pobieżnie i mało wnikliwie.[/QUOTE]

Z tego co wiem ten sedzia zawsze sprawdza zeby :diabloti: Setery z brakami juz nawet do niego nie jezdza, a jesli jakis sie zapomni to rezultatem jest ocena dobra. Ale tak jest oczywiscie w przypadku naszej rasy i nie jest to dla nikogo tajemnica :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

[COLOR=red][B]Petr Rehanek[/B][/COLOR][COLOR=black] - sędzia bardzo dokładny, bardzo szczegółowy jeśli chodzi o anatomię psa, ruch , budowę.. Nie zwraca uwagi na to, czy pies jest zestresowany czy nie, uważnie patrzy na pracę tylnych łap, zgryz trzeba pokazać samemu, ale długo i dokładnie ogląda ... Nie rozrzuca pochopnie tytułów, wręcz daje je tylko psom, które na prawdę są perfekcyjne. Jeżeli w klasie jest jeden bądź kilka psów i wśród nich nie ma 'tego idealnego', to nie będzie na siłe przyznawał tytułów któremuś z tych, które się pokazują, tylko po prostu nie przyzna w ogóle. [/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Dorota_Fiszer']A z moich oberwacji Rehanka - wygrywaja championy.[/QUOTE]

Z tym to różnie bywa... my wzieliśmy u niego BOBa w młodzieży stojąc do porównania w sporej stawce dorosłych psów i suk. Rzeczywiście lubi dynamicznie poruszające się psy, jak mój :roll:.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='simbik']Z tym to różnie bywa... my wzieliśmy u niego BOBa w młodzieży stojąc do porównania w sporej stawce dorosłych psów i suk. Rzeczywiście lubi dynamicznie poruszające się psy, jak mój :roll:.[/quote]

Ja obesrwowalam go na kilku rasach i wygraly wszystko championy,stad moja opinia.Tylko za dynamika dobrze by bylo,by szla jeszcze mechanika ruchu,a tego na moj gust ten pan juz nie widzi.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Dorota_Fiszer']A z moich oberwacji Rehanka - wygrywaja championy.Dla mnie osobiscie bardzo slaby sedzia na retrievery,patrzacy na dynamike,ale nie na mechanike,na wlos i w gruncie rzeczy to by bylo na tyle ;-)[/QUOTE]

My w młodzieży wzielismy u niego BOBa na CACIBie, a championy tez tam byly, wiec nie zgodze sie z ta opinia ;) Dodatkowo uzywa całej skali ocen. Ale osobiscie tez nie jestem zachwycona profesjonalizmem tego sędziego :roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Talagia']My w młodzieży wzielismy u niego BOBa na CACIBie, a championy tez tam byly, wiec nie zgodze sie z ta opinia ;) Dodatkowo uzywa całej skali ocen. Ale osobiscie tez nie jestem zachwycona profesjonalizmem tego sędziego :roll:[/QUOTE]
Dorotko, bardzo dziękuję za odpowiedź :)

Link to comment
Share on other sites

O.. zrobiono z mojej wypowiedzi osobny wątek :) No spoko.. :) A u nas w leonach rasę wziął też piesek z młodzieży,choć były dorosłe psy, ale w pośredniej klasie, także nie wiem czy z championatami, a nie miały wypisanych tytułów w katalogu... No ale wygrał piesek dynamiczny, ładnie się prezentujący, Młodzieżowy Zwycięzca Klubu tak poza tym :)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Miałam okazje poobserwować sędziowanie tego pana.
Więcej pogawędki z wystawcą niż oceniania. Sprawdził tylko zgryz i boki. Psa nie dotknął.
Wielkim plusem była wysoka kultura osobista. Z każdym się przywitał na dzień dobry.
Podobno raz sprawdzał psa dokładnie a raz jakby mu się nie chciało.

Link to comment
Share on other sites

jesli wsrod wystawiajacech sa czesi to nie liczcie specjalnie na wygrana chyba ze pies czeski jest naprawde koszmarem, ale pozostałe stawki ustawia ze smakiem - kulturalny, uśmiechniety i bardzo miły dla wystawców, opisy daje do publiczności

zwraca uwage na ruch budowe i elegancje psa w statyce

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Musiałek']jesli wsrod wystawiajacech sa czesi to nie liczcie specjalnie na wygrana chyba ze pies czeski jest naprawde koszmarem, ale pozostałe stawki ustawia ze smakiem - kulturalny, uśmiechniety i bardzo miły dla wystawców, opisy daje do publiczności

zwraca uwage na ruch budowe i elegancje psa w statyce[/quote]

Nie sugerowałbym jego stronniczości.
Moim zdaniem kulturalny,bezstronny,nieukładowy,sympatyczny,doświadczony.
Jednym zdaniem wszystko na naj.
Na ostatniej wystawie w Ustroniu wygrałem u niego Grupę,chodz mnie nie sędziował,a za mną na podium byli Czesi.
A na grupe to raczej koszmary rzadko kiedy wychodzą;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...