Jump to content
Dogomania

Export szczeniaka do UK...


furciaczek

Recommended Posts

Mieszkam na stale w Londynie planuje zakup szczeniecia, niestety dostaje sprzeczne informacje na temat exporu psiaka do UK:roll:

Jedni mowia ze zasady obowiazujace szczeniaki i psy dorosle sa takie same, inni ze istnieje mozliwosc przywiezienia na wyspy szczeniaka bodajze do 12 tygodnia bez koniecznosci odbywania 6 miesiecznej kwarantanny.

KC odeslalo mnie do Defy a Ci nie racza odpowiedziec na moje maile.. dodzwonic sie tez nie moge:shake:

Czy ktos exportowal szczenie do UK?? Czy faktycznie procedury wwozu do UK sa rozne w zaleznosci od tego czy to szczeniak czy pies dorosly??

Link to comment
Share on other sites

Fur, chyba nie za bardzo sie oplaca tak kombinowac, bo teoretycznie szczenieta do 3 m-ca moga wjechac bez badan za to, jesli sa:
1. z matka;
2. jest zaswiadczenie weta, ze nie mialy kontaktu z innymi zwierzetami ( wykluczenie mozliwosci wscieklizny).
Ale i tak na granicy moga sie przyczepic i po prostu nie wpuscic...
Pewniej i spokojniej przewiezc psiaka po calej papierologii. A przy okazji, czy Ty naprawde az tak potrzebujesz na co dzien stresu i adrenaliny, ze takie pomysly chodza po glowie :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='karjo2']Fur, chyba nie za bardzo sie oplaca tak kombinowac, bo teoretycznie szczenieta do 3 m-ca moga wjechac bez badan za to, jesli sa:
1. z matka;
2. jest zaswiadczenie weta, ze nie mialy kontaktu z innymi zwierzetami ( wykluczenie mozliwosci wscieklizny).
Ale i tak na granicy moga sie przyczepic i po prostu nie wpuscic...
Pewniej i spokojniej przewiezc psiaka po calej papierologii. A przy okazji, czy Ty naprawde az tak potrzebujesz na co dzien stresu i adrenaliny, ze takie pomysly chodza po glowie :evil_lol:[/quote]

A wiec jest jakis sposob...tylko szkoda ze pomimo takiego prawa moga sie na granicy przyczepic:shake:
Coraz bardziej zaczyna draznic mnie ten kraj:roll:
Nie chce ryzykowac ze moga mnie ze szczeniakiem nie wpuscic...sama podroz w jedna strone jest juz wydaje mi sie wystarczajaco stresujaca dla psiaka a co dopiero jak nas nie wpuszcza.
Nie pojmuje tego ze jedne przepisy sa przestrzegane wrecz obsesyjnie a inne w zaleznosci od humoru celnika...

Chyba uzaleznilam sie od stresu sprowadzania psow do UK:lol:;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='karjo2']Fur, a hodowca da Ci suke do przewiezienia ze szczeniakiem ;)?[/quote]

A to jeszcze matke trzeba targac ze soba:crazyeye:
Myslalam ze chodzi o to ze szzeniak musi byc przy matce od urodzenia do momentu w ktorym wyruszamy...ale ja goopia:oops:

To ja chyba podziekuje i nawet nie bede sie rozgladac na kontynencie... zostaja mi tylko angielskie hodowle....

Link to comment
Share on other sites

[quote name='karjo2']No bo to jest rozwiazanie dla hodowcow przewozacych cale mioty parutygodniowe, z matka. Takie, nie opuszczajace jeszcze domu, oseski.[/quote]

A zwykly szary czlowiek albo musi stracic pol roku zycia psa albo kupic cos "angielskiego"....
czemu nie pojechalam gdziesz gdzie sa normalne przepisy:placz:

[SIZE=1]PS. Kajro przenosze sie do Szkocji[/SIZE]:loveu:

Link to comment
Share on other sites

To robimy OT, jak sie przeprowadzis, to jade do Ciebie na festiwal teatrow do Edynburga i psie zaprzegi.:evil_lol: Dobrze Ci, ponoc pieknie tylko zimno.
A przepisy maja jakie maja, Pl tez rozsadkiem nie grzeszy, chyba kazdy kraj ma troche bzdurek. Myslelismy o Australii, Nowej Zelandii, ale tam dopiero maja przepisy restrykcyjne, wiec wrocimy do tematu za jakis czas.

Link to comment
Share on other sites

Zapraszam:loveu: Bo ja wlasnie do Edynburga sie wybieram...slyszalam ze pieknie tam jest. I nie ma takich problemow z wynajeciem mieszkania... w jedej agencji co drugie ogloszenie z zaznaczeniem "pets allowed"

Szkoda ze z Defry mi nie odpisali...pewnie sami nie dokonca wiedza jak to jest:lol:
Pozostaje mi szukac tutaj...moze trafi mi sie angielski dzentelmen i wkoncu bede miala choc jednego normalnego psa;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

A to dziwne ze Defra ci nie odpisala- ja zawsze jak mialam jakies pytania swego czasu nie mialam zadnych problemow.

Prawda jest taka ze trzeba czekac i juz. Jedyne co zostaje to pies z UK albo z Irlandii (moj jest z Irlandii), nie jestem pewna ale wchodzi tez w gre Skandynawia ale to trzeba by bylo sprawdzic jak to jest ze szczeniakami stamtad ;)

Pozdrawiam,

Link to comment
Share on other sites

[quote name='navy_blue']A to dziwne ze Defra ci nie odpisala- ja zawsze jak mialam jakies pytania swego czasu nie mialam zadnych problemow.

Prawda jest taka ze trzeba czekac i juz. Jedyne co zostaje to pies z UK albo z Irlandii (moj jest z Irlandii), nie jestem pewna ale wchodzi tez w gre Skandynawia ale to trzeba by bylo sprawdzic jak to jest ze szczeniakami stamtad ;)

Pozdrawiam,[/quote]

Dostalam odpowiedz jakis czas temu. procedura taka sama jak z doroslymi psami. Przechodzilam juz to z dwoma swoimi futrami...i powiem jedno... nigdy wiecej tego koszmaru.
Psiak bedzie pochodzil z angielskiej hodowli :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...