Jump to content
Dogomania

Siusiająca suka


Dario11

Recommended Posts

Co można zrobić aby po naszym wyjściu do pracy 2-letnia suka zostająca sama w domu nie siusiała? Wystarczy ja zostawić na godzinę. Często siusia też na własne posłanie. Oczywiście przed wyjściem z domu wychodzimy z nią i suka się załatwia na dworze.

Link to comment
Share on other sites

Czy ta suczka zawsze miała ten problem czy od niedawna? Bo takie zachowanie może mieć podłoże psychiczne. Może źle znosi samotność. Wydaje mi się, że gdyby miała problem z trzymaniem moczu to siusiała by także kiedy jesteście w domu. Zdarza jej się to?

Link to comment
Share on other sites

Czy ta suczka zawsze miała ten problem czy od niedawna? Bo takie zachowanie może mieć podłoże psychiczne. Może źle znosi samotność. Wydaje mi się, że gdyby miała problem z trzymaniem moczu to siusiała by także kiedy jesteście w domu. Zdarza jej się to?

Problem jest od "zawsze". Wzielismy ja ze schroniska jak miala 2 miesiace. Czasami (zadko) zdarza sie ze nic nie zrobi przez 3 - 4 godziny. Gdy jestesmy w domu to potrafi wytrzymac nawet do 8 godzin.

Link to comment
Share on other sites

Skoro siusia tylko wtedy kiedy zostaje sama to moim zdaniem robi to z tęsknoty. Psy ze schroniska lub porzucone czasem mają problem właśnie z pozostawaniem w samotności. Chyba boją się, że znowu zostaną porzucone. Reakcje są różne. Mój pies na przykład niemiłosiernie szczeka zostawiony choćby na 5 minut. Chyba bym wolała żeby siusiał :wink: .

Wiem na pewno,że nie możecie na nią krzyczeć, bo to tylko pogorszy i utrwali problem. Trudno mi coś radzić, bo sama nie uporałam się jeszcze ze swoim problemem, ale mnie polecono książkę "Zapomniany język psów."- J.Fennel. Powodzenia! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Fox (bokserek 11 lat) od małego nie lubił zostawać w domu sam. Sikał po całym domu i niszczył meble. :evil: Było to wynikiem tęsknoty :( Kiedyś na urodziny mamie kupiłam królika od tamtej pory jak zostawał sam nic się nie działo :D

Polecam pozostawienie włączonego radia :D (przetestowane przez sąsiadkę też miała siusiającą sunie :) )

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...