Jump to content
Dogomania

Black&White - czarna księżniczka i biały szajbus


gops

Recommended Posts

[quote name='gops']
jeśli sie nie wyrobi z czasem to podejme takie działania.[/QUOTE]
A czy rozumiesz, że to, co sie dzieje z układem krążenia czy ruchu dzieje się teraz, a nie zrobi sie z czasem..?
[quote name='gops']nie może mieć innych spacerów właśnie dlatego że jest jeszcze młody , z treningami czekam do wiosny aż będzie miał skończony rok z haczykiem .
teraz jego spacery to dużo chodzenia , aportowanie i wiszenie na więcej sobie pozwolić na razie nie możemy.[/QUOTE]
To zrób z nim 15km dziennie marszem - będzie zupełnie w porzadku. Nikt ci tu psa forsować nie radzi, raczej zwiększyć mu ilość mądrego ruchu.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 7.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='mańka_']
To zrób z nim 15km dziennie marszem - będzie zupełnie w porzadku. Nikt ci tu psa forsować nie radzi, raczej zwiększyć mu ilość mądrego ruchu.[/QUOTE]
tyle mniej więcej robimy .
plus w między czasie aportowanie , wiszenie .

Link to comment
Share on other sites

Czyli albo to za mało, albo mu dajesz za dużo jeść, albo pies ma problemy hormonalne. Jedna z tych 3 opcji, skłaniam się ku drugiej.
No niestety, to się nie bierze z niczego, nie ma takiej siły.

W innym wątku pisałaś, ze młody zjada 11-12kg na miesiąc... to jest STRASZNIE dużo.
Moje psy (młode), ważące jedno 42kg, a drugie 44 zjadają na głowę 15kg miesiecznie. Porównaj sobie te ilości...

Link to comment
Share on other sites

e tam, chodzi głodny. Tobie się tak wydaje ;) Etna nawet jak czasem zje dwa razy więcej niż powinna(na BARFie) to jest gotowa na jeszcze więcej, wylizuje kocie miski, szuka żarcia po kątach itp. ale nie jest głodna. jakby była, to by chudła, a nie chudnie ;)

Link to comment
Share on other sites

Mój też wiecznie chodzi głodny, niezależnie jaką je karmę, a nie traci na wadze, teraz to nawet przytył. To absolutnie żaden wyznacznik - jedne psy po prostu będą jeść do porzygu, inne normalnie racjonują sobie porcje, a jeszcze inne wybrzydzają.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mańka_']A że chodzi głody skąd wiesz?
Czym Ty w ogóle go karmisz? Bo jakoś chyba mi umknęło w wątku, a zapewne pisałas ;-)[/QUOTE]
różnie karmie, teraz jadł 2 worki totwa dla szczeniaków i juz kończy mi sie drugi więc niedługo będę zamawiać .
myślę żeby teraz wziąć coś innego normlanie ze zbożem może wtedy będe mogła zmiejszyć dawke .
wiem że chodzi głodny bo stoi w kuchni pod wiadrem z karmą i patrzy jakby rok nie jadł ;) to jest straszny żarłok ale jak mu dam normlanie tyle co zawsze to nie stoi pod wiadrem , jak tylko zmiejsze już zaczyna .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gops']różnie karmie, teraz jadł 2 worki totwa dla szczeniaków i juz kończy mi sie drugi więc niedługo będę zamawiać .
myślę żeby teraz wziąć coś innego normlanie ze zbożem może wtedy będe mogła zmiejszyć dawke .
wiem że chodzi głodny bo stoi w kuchni pod wiadrem z karmą i patrzy jakby rok nie jadł ;) to jest straszny żarłok ale jak mu dam normlanie tyle co zawsze to nie stoi pod wiadrem , jak tylko zmiejsze już zaczyna .[/QUOTE]

Ok, więc z dawkowania wynika, że powinien zjeść jakieś 250g dziennie - daje to 7,5kg miesiecznie.
Serio, dalej uważasz, że pies je normalnie, skoro zjada 11-12kg miesiecznie......?

Moje też są na karmie bezzbożowej i to nic nie zmienia.

A stanie pod wiadrem? Żaden argument. Jeden pies to zebrak, inny nie. Jeśli pies nie chudnie (zakładając, że jest zdrowy), to znaczy że nie je za mało.

Link to comment
Share on other sites

totwa je 350-400g dziennie ale je tyle od początku czyli od ponad 3 miesięcy i dopiero teraz przybrał na wadze .
może miał ostatnio mniej ruchu faktycznie bo byłam chora ale to nadal był jeden minimum godzinny spacer.
jak jest najedzony to nie stoi pod wiadrem ;)
zmienie karme, spróbuje trochę zmniejszyć dawke , zobaczmy .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gops']totwa je 350-400g dziennie ale je tyle od początku czyli od ponad 3 miesięcy i dopiero teraz przybrał na wadze .
może miał ostatnio mniej ruchu faktycznie bo byłam chora ale to nadal był jeden minimum godzinny spacer.
jak jest najedzony to nie stoi pod wiadrem ;)
zmienie karme, spróbuje trochę zmniejszyć dawke , zobaczmy .[/QUOTE]
No to je za dużo! Serio nie widzisz tego w dawkowaniu...? Na jego wagę powinien jesc 230-280g. A ile dajesz Ty...
Gdybyś tylko przyjrzała sie dawkowaniu karmy, to byś zobaczyła, ze wraz z wiekiem powinno się jej ilość zmniejszyc.
I pies nie przybiera na wadze natychmiast - tak jak i człowiek. Na to trzeba czasu.
No i jak widać młody przybrał.

A tak być nie powinno.

Może byc też tak, że rozepchałaś mu takimi ilościami żołądek i teraz pies faktycznie jak ma mniej, to jest głodny.
Tylko to w żadnym razie nie jest argument na pozostawienie go na takiej dawce...

Link to comment
Share on other sites

znam staffiki które tyle jedzą bo tyle potrzebują ;)
mój nie jest jedyny .
ja nadal uważam że to nie od karmy przytył tylko przyszedł jego czas na przytycie , właśnie w tym wieku staffiki zaczynają się zmieniać , nabierać masy , rośnie jeszcze głowa .
ale zmiejsze dawkowanie trochę , zobaczymy wątpie by schudł tak czy siak , ewentualnie zmieni się , wypełni z czasem .
pożyjemy zobaczymy , za 2 tygodnie kończy 10 miesięcy zrobie mu zdjęcia lepsze .

tak wyglądał 1,5 miesiąca temu (teraz ma koło 1,5kg więcej)
[IMG]http://imageshack.us/a/img443/3894/dsc06415ewa.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

Mnie by szlag trafił, jakby mi ktoś obcy z forum z taką upartością prawił, że mój pies jest gruby :) Napisałyście co Wam leżało? Wyraziłyście swoje zdanie? Okej, spoko. Teraz zajmijcie się swoimi psami :)

Link to comment
Share on other sites

No i półtora miesiąca temu wyglądał tak, jak powinien.

omry - a to jest jakiś problem? Nikt nie mówi, ze pies jest gruby, tylko, że może być jak na ten wiek zbyt masywny, co nie będzie sprzyjało choćby stawom, a przeciez kulał. Skoro ktoś wstawia foty/pisze coś na forum, to chyba liczy się z odzewem? Nieustannie mnie to zaskakuje, że oburzeni są ludzie tym, że ktoś komentuje to, co piszą/wstawiają. Może Was zdziwie - to jest FORUM.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='omry']Mnie by szlag trafił, jakby mi ktoś obcy z forum z taką upartością prawił, że mój pies jest gruby :)[/QUOTE]
A ja zastanowiłabym się dwa razy czy aby na pewno nie ma racji ;)

12kg karmy na miesiąc? :mdleje:

Link to comment
Share on other sites

na prawdę ktoś kto ze mną rozmawiał na temat rasy wie że jestem ostatnią osoba która by zatuczyła swojego psa i chciała mieć w domu parówkowatego staffika zamiast umięśnionego .
i każdy kto tu zagląda może być pewien że jak tylko będziemy mogli robić coś innego niż tylko spacerki młody będzie wyglądał inaczej . i z parówka nie będzie miał nic wspólnego.

zmniejsze mu tą dawke , ruchu nie zwiększe bo nie jestem w stanie, jeśli schudnie ok .
co dziwne na staffikowym forum Clayton wygląda ok i nikt nie zarzuca mu nadwagi , bo znają rase i wiedzą jak staffiki dziwnie dojżewaja i rosną , każdy inaczej.

nie ciągne już tematu , na pewno zaraz zapytam kogoś z dośiwadczenie w rasie czy muszę małego odchudzić .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='BBeta']A ja zastanowiłabym się dwa razy czy aby na pewno nie ma racji ;)[/QUOTE]

Szczególnie, że podejrzewam, że nikt tego złośliwie nie mówi, nie z zawiści, nie żeby gops czy młodego skrzywdzic - raczej dlatego, że szkoda, żeby pies utuczył się teraz i miał później problemy. I również ja bym sie zastanowiła - w myśl zasady "jak 3 osoby mówią ci że jestes pijany, to może idź się połóż" ;-)

[quote name='gops']na prawdę ktoś kto ze mną rozmawiał na temat rasy wie że jestem ostatnią osoba która by zatuczyła swojego psa i chciała mieć w domu parówkowatego staffika zamiast umięśnionego .
i każdy kto tu zagląda może być pewien że jak tylko będziemy mogli robić coś innego niż tylko spacerki młody będzie wyglądał inaczej . i z parówka nie będzie miał nic wspólnego.

zmniejsze mu tą dawke , ruchu nie zwiększe bo nie jestem w stanie, jeśli schudnie ok .
co dziwne na staffikowym forum Clayton wygląda ok i nikt nie zarzuca mu nadwagi , bo znają rase i wiedzą jak staffiki dziwnie dojżewaja i rosną , każdy inaczej.

nie ciągne już tematu , na pewno zaraz zapytam kogoś z dośiwadczenie w rasie czy muszę małego odchudzić .[/QUOTE]
Ja proponuję zapytać, czy uważają, że 350-400g tej karmy dla 9 miesiecznego psa to jest dobra ilość - bo to o to się tu głównie rozchodzi.
Nikt nie mówi, ze pies jest zapasiony - bo do tego daleko. Raczej, że przytył nieco. A dalej moze zwyczajnie byc gorzej, jeśli ilości karmy nie zmniejszysz...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='BBeta']
12kg karmy na miesiąc? :mdleje:[/QUOTE]
Według mnie to też bardzo dużo, moja koleżanka ma nowofundlandkę, tzn ma dwie i jedną dożkę niemiecką 9 mies szczeniaka i na te 3 psy schodzi jej nie więcej jak 25 kg ;-) Moja 25 kg sunia je miesięcznie może niecałe 5 kg karmy i nie chodzi głodna je tyle ile potrzebuje, jak za dużo jej nasypie to po prostu nie dojada i odstawiam miskę, chociaż ona nigdy nie jadła dużo ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='LadyS']omry - a to jest jakiś problem? Nikt nie mówi, ze pies jest gruby, tylko, że może być jak na ten wiek zbyt masywny, co nie będzie sprzyjało choćby stawom, a przeciez kulał. Skoro ktoś wstawia foty/pisze coś na forum, to chyba liczy się z odzewem? Nieustannie mnie to zaskakuje, że oburzeni są ludzie tym, że ktoś komentuje to, co piszą/wstawiają. Może Was zdziwie - to jest FORUM.[/QUOTE]

Się nie zrozumiałyśmy.
Jak wyżej napisałam - nie mam problemu, by ktoś pisał, co myśli. Wszyscy tu chyba mamy galerie, gdzie piszemy o swoich psach i wstawiamy zdjęcia, więc się raczej narażamy na komentarze. Z tym, że mnie osobiście szlag by trafił, jakby od kilku stron ktoś chciał mnie przekonać, że mój pies jest za gruby podczas, gdy ja wcale tak nie uważam. Ja rozumiem, że to dogomania i każdy tu chce dla psów dobrze, ale nie trzeba na upartego :) Gops na pewno przyjęła do wiadomości, co miałyście do przekazania. Teraz może się poradzi kogoś, kto jest w staffikach doświadczony, kto jest może dla niej jakimś autorytetem i sama podejmie decyzję.
Ja się nie znam, więc się nie wypowiadam o tej rzekomej grubości. Chodzi mi o sam fakt wmawiania na upartego, co mnie by doprowadziło do szału :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mańka_']
Ja proponuję zapytać, czy uważają, że 350-400g tej karmy dla 9 miesiecznego psa to jest dobra ilość - bo to o to się tu głównie rozchodzi.
Nikt nie mówi, ze pies jest zapasiony - bo do tego daleko. Raczej, że przytył nieco. A dalej moze zwyczajnie byc gorzej, jeśli ilości karmy nie zmniejszysz...[/QUOTE]
pytałam nie raz.
są staffiki nie jadki i są staffiki jadki które mają duże zapotrzebowanie , są staffiki które tyle jedza i wyglądają świetnie.
oczywiście że przytył , rośnie , musiał przytyć , i jeszcze przytyje jakieś 2 kg zanim całkiem skończy tyć i stanie się dorosłym staffikiem , nie mówie że te 2 kg będzie teraz już , ale może być tak jak teraz że mu 2 kg wpadnie w 2 miesiące i to też nie będzie nic dziwnego.
są staffiki które maja swoją drosołą wage w wieku roku a są takie co mają w wieku 2 lat.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='omry']Mnie by szlag trafił, jakby mi ktoś obcy z forum z taką upartością prawił, że mój pies jest gruby :) Napisałyście co Wam leżało? Wyraziłyście swoje zdanie? Okej, spoko. Teraz zajmijcie się swoimi psami :)[/QUOTE]
Tak, żebyś wiedziała :evil_lol: Wszyscy wszystkie rozumy zeżarli. Specjaliści z dietetyki :shake:

Link to comment
Share on other sites

12 kg karmy na miesiąc to dużo ? licząc że miesiąc ma 30 dni , wychodzi 400 gram.

To ja Wam powiem ciekawostkę , u mnie tak psy dostają ... i to karmy o dużej "wadze" energetycznej .... Emila - obecnie 16 kg, Klementyna - 21,500. po 400 - 450 gram. Hanka 350 gram - 13,600 :evil_lol:
Franek i Terrierek jedzą ile dusza zapragnie .. Najmniej dostaje Lalka , ale to seniorka ;)
Bogusław to nie wiem ile żre , bo on dostaje miche i czasem zjada czasem nie ...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gops']ok , zmienie mu karme na tą dla dorosłych z mniejsza ilością tłuszczu i białka , ale dawki nie zmiejsze bo on i tak chodzi głodny nawet na tej co ma.[/QUOTE]
Gdybym karmiła Jupika do momentu, w którym nie byłby głodny, to miałabym teraz uroczą beczułkę na 4 łapkach ;)

Nie wydaje mi się, że to ma być wyznacznik tego, ile pies ma jeść :p

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...