Jump to content
Dogomania

Cmentarze dla zwierząt!!!


Cortina

Recommended Posts

czytając nie które wypowiedzi że psa do uśpienia i do spalenie to aż włos mi się zjeżył na głowie. Ja ubolewam po stracie swojego psa, który był ze mną na dobre i na złe przez 14lat. Wstyd żeby w Poznaniu nie było cmentarza dla zwierząt. większość Poznaniaków nie przepada za psami, kotami a ja wręcz odwrotnie uwielbiam zwierzaki.
współczuję tym co nie mają serca.
pozdrawiam:placz:

Link to comment
Share on other sites

Faktycznie zbyt mało jest takich cmentarzy w Polsce..!:(
żeby w zachodniopomorskim nie było miejsca pochowania naszych przyjaciół...

Jestem b. ciekawa jakie formalności trzeba by było załatwic, aby powstało takie miejsce? mam dopiero 16 lat, ale za 2lata będe pełnoletnia i będe mogła coś w tej sprawie zdziałac:) Mam psa Maksa i nie wyobrażam sobie pochowania go gdzieś w lesie.:/

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 2 months later...
  • 1 year later...

przeglądajac dziś net w aspekcie cmentarzy dla zwierząt znalazłam:

W Rybniku przy schronisku ul. Mająkowa 42 tel 32 424 62 99 koszt od 50 do 70zł

a W Szymanowie koło Wrocławia od 2010r oprócz cmentarza istnieje krematorium dla małych zwierząt domowych, tylko pytanie czy pies olbrzymiej rasy też sie w to wlicza?

Szymanów 7, gm. Kąty Wrocławskie
tel (71) 789 11 39, 600 758 556
[EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL]

osoboście takie krematoria do mnie przemawiają, w ten sposób prochy można rozsypać koło domu lub w ulubionym miejscu psa i jest to bardziej ekologiczne niż chowanie zwłok.

pytanie apropo psich cmentarzy, miejsce opłaca się na 2 lata lub rok potem płaci za każdy kolejny. Na ludzkich cmentarzach opłaca się bodajrze na 25 lat i chyba to się traktuje jako okres kiedy ludzkie szcządki podlegają rozłożeniu. A jeśli na psim się zapomni o terminie opłaty? to co? Wykopuja i do zbiorowego?

Edited by hekate811
Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Możemy zaoferować usługi dla mieszkańców w Poznaniu.
Prowadzimy cmentarz dla zwierząt w Pile ul. Na Leszkowie.
Tel 67 216 57 50. czynne 24 h.
Możliwy również transport.
więcej informacji [URL="http://wetserwis.com.pl/pupil/"]www.wetserwis.com.pl/pupil [/URL]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='magdzia0107']A jakie są koszty powiązane z pochowaniem psiny w Bytomiu?[/QUOTE]

Nie wiem czy na dzień dzisiejszy kwota za pochówek i opłata za miejsce się nie zmieniły,kilka lat temu kiedy chowaliśmy śp.Funię opłata za pogrzeb wynosiła 200 zł a za miejsce za każdy rok 50 zł.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Jolanta08']Nie wiem czy na dzień dzisiejszy kwota za pochówek i opłata za miejsce się nie zmieniły,kilka lat temu kiedy chowaliśmy śp.Funię opłata za pogrzeb wynosiła 200 zł a za miejsce za każdy rok 50 zł.[/QUOTE]

Tak, zmieniło się - odpisali mi na maila - teraz pochówek kosztuje 230 zł, oplata coroczna się nie zmieniła

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Cmentarze dla zwierzat powinny byc przy kazdym duzym miescie a przy cmentarzu mala spalarnia. Tak jest w cywilizowanych krajach. Dla wielu ludzi pies to czlowiek rodziny. Czy dziecko tez ktos wyrzucilby na smietnik, zakopal w lesie albo spalil ze smieciami???
I prosze mi tu nie pisac, ze nie mozna porownywac psa i dziecka - MOŻNA! Ja nie mam dziecka, nie zamierzam mieć przez najbliższe kilka lat i mój pies jest dla mnie właśnie jak dziecko i zawsze będzie. Jest dla mnie ważniejszy niż obcy ludzie. Jak za kilkanaście lat umrze, chcę mieć możliwość pochowania go lub spalenia go GODNIE!

Przepraszam, że tak emocjonalnie, ale jak czytam niektóre komentarze to mi ręce opadają.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 years later...

Mało jest niestety w Polsce cmentarzy dla zwierząt i jeszcze żeby potem móc wpaść usiąść na ławeczce i do płyty się przytulić to czasem z 500 km trzeba pokonać dlatego sądzę że bardzo dobrym rozwiązaniem jest też wirtualny cmentarz gdzie popatrzę na swojego ulubieńca - jego fotki, napiszę co czuję, zamówię grób VIP z jego podobizną, mogę dostawiać znicze i inne dodatki kiedy chcę www.animalheaven.pl

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...

W Warszawie jest cmentarz dla psów a własciwie to już dwa. Ja mam na nim już 7 swoich rottweilerów i cieszę się, ze mogą tam spoczywac spokojnie a ja nie muszę się martwić pochówkiem odchodzących psów. Płacę za utrzymanie grobów ale jestem pewna, że mają spokój.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...