Jump to content
Dogomania

Jon Katz


Olka_Olga

Recommended Posts

Hmmm niewiem jak zacząć co myśle o tym autorze. Ksiązki ktore do teh pory ukazały sie w kraju są świetne- zarowno pod względem wiedzy jak i ciekawosci. Jednak jest wiele osob które mogłyby zarzucic pisarzowi dosc dziwnych metod które zostąły uzyte chociazby w "Dobrym psie" jednak przynajmniej wg mnie no ksiazka napewno niema 100% faktow- mogly byc tam wprowadzone zmiany dla lepszej czytelnosci...

Serdecznie polecam ksiazki J.Katza poniewaz no mozna milo przy nich spędzic czas. Na farmie, z psami i z problemami zwiazanymi z psami- ksiazki co prawda lekkie niesą jednak dla ostrych czytelnikow niesprawią problemu ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[I]Dobrego Psa [/I]bardzo przyjemnie i "lekko" mi się czytało. Jon Katz opisuje swoje przygody na różne sposoby - raz śmieszne, raz wzruszające. Ma facet talent :D

Dużo mogłabym mu jednak zarzucić jeśli chodzi o "wychowanie" Orsona. Był jeden moment książki, w którym miałam ochotę rzucić ją na półkę i nie czytać dalej (co mi się wcześniej nie zdarzało), a mianowicie przy rozdziale [I]Umowa[/I]. Z treści lektury wynika, że Katz to człowiek niecierpliwy (co sam często podkreślał w [I]Dobrym Psie[/I]), nerwowy, zupełnie nienadający się na właściciela Bordera, a już tym bardziej, tego hiperaktywnego. Innych jego książek nie czytałam, ale wkrótce zamierzam zamówić [I]Psi Rok[/I].

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Ja własnie jestem w trakcie, poniewaz dostalam obydwie w prezencie. Zaczelam od [I]Dobry Pies [/I]i oderwac sie nie moge.
Super napisana, swietnie sie czyta, szybko i przyjemnie. A co do bledow - sa one wyraznie pokazane w zestawieniu z tym co nalezy robic. Tzn wyraznie zaznaczono, ze problemy z psem wynikaja ze zlych metod wychowawczych...

Zwykle nie jestem przekonana do tego typu makulaturki, z zalozenia uczlowieczajacej psy. Mile sie zaskoczylam :)
Polecam na letnie wylegiwanie sie na lonie natury z psiakiem u boku :p

Link to comment
Share on other sites

Oj wiadomo wiadomo... Teraz jeszcze Psi Rok i to juz bedzie ksiazka do kompletu. O wiele lepsza jednak no podobne błedy i nieraz monotonia, ale zadko. Juz nie Devon jest pokazywany na pierwszym planie, raczej inne psy i zwierzeta ktore przewijały sie w zyciu Katza

Link to comment
Share on other sites

[I]Dobry pies [/I]jest po prostu powieścią o miłości do psa, że sama mam w pewnym sensie 'podobną' sytuację, Jon Katz jest niby szczery, ale zgadzam się, że nie mówi wszystkiego. Popłakałam się na końcu(ale ja zawsze ryczę :lol: ), ale książki rodzinie przeczytać nie dam, bo pare rzeczy mogłoby być źle odebrane :p

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 4 months later...

[quote name='Olka_Olga']to juz chyba taka choroba[/quote]

Wysłałam e-maila do katza :evil_lol: Była w kontaktach na jego stronie :eviltong:
A tak w ogóle to czytam Dobry Pies ale wiem co się stanie nia końcu. .. Nie mogę tego zdławić.
Patrzcie na to z innej strony - Człowiek ma chorą nogę, chciałby zapoznać się z rasą border collie, Kupił Devona, Dla niego zmienił mu imię, dla niego kupił farmę, i nie wydawało mi się żeby orson był przez to jakiś nieszczęśliwy ;) On kochał tego człowieka i miał kontakt z przyrodą, innymi psami i czterokołówką, Próbował zaganiać owce, był rozpieszczany przez czytelników a wiadomo że czasami człowiek traci nerwy :eviltong: Ja się nie dziwię Katzowi a co najważniejsze, jego książka uczy, kto czytał ten wie o co chodzi :razz:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='cocker']Wysłałam e-maila do katza :evil_lol: Była w kontaktach na jego stronie :eviltong:
A tak w ogóle to czytam Dobry Pies ale wiem co się stanie nia końcu. .. Nie mogę tego zdławić.
Patrzcie na to z innej strony - Człowiek ma chorą nogę, chciałby zapoznać się z rasą border collie, Kupił Devona, Dla niego zmienił mu imię, dla niego kupił farmę, i nie wydawało mi się żeby orson był przez to jakiś nieszczęśliwy ;) On kochał tego człowieka i miał kontakt z przyrodą, innymi psami i czterokołówką, Próbował zaganiać owce, był rozpieszczany przez czytelników a wiadomo że czasami człowiek traci nerwy :eviltong: Ja się nie dziwię Katzowi a co najważniejsze, jego książka uczy, kto czytał ten wie o co chodzi :razz:[/quote]


Ja czytalam:cool3: Zgadzam sie z [U][B]cockerem[/B]-[/U] bardzo sie posiwecil psu. przyrzekl mu nawet wiernosc i pomoc:) niestety, wszytsko gdzies odnajdzie kres i punkt bez wyjscia, nawet w ksiazce "Psi Rok".
Ja szczerze powiem, ze pogubilam sie w tych dwoch ksiazkach i nie wiem, co w ktorej sie wydarzylo;) [U][U][U]
[/U][/U][/U]

Link to comment
Share on other sites

A ja odłączę się od grona ,,wielbicieli", ponieważ mi książka ,,Dobry pies " się nie spodobała...Nie wiem dlaczego, po prostu nie i już. Nie czytałam ,,Psi rok" i nie zamierzam, dlatego może, nie wiem, wszytko tworzy jedna całość dopiero po przeczytani tych dwóch książek... Wolę,, Życie z Merlem" i ,,Marley i ja " :)

Link to comment
Share on other sites

Skończyłam książkę wczoraj o 1:00 w nocy i do wpół do drugiej płakałam. Nie wiem czemu ale po przeczytaniu książki zrozumiałam że mam psa mojego żecia i nie ważne czy jest kundlem, labradorem czy borderem ale wiem że muszę te wykorzystać. Ta książka naprawdę rusza za serce a ja ... się wzruszyłam ;(

Link to comment
Share on other sites

Mnie się ta książka bardzo nie podobała.
Wyciskacz łez - świetnie, niech sobie będzie, ale od merytorycznej strony to człowieka diabli biorą - takiej dawki obłudy i pseudintelektualnego bełkotu dawno nie było w "psiej" (czy "pseudo-psiej) literaturze.

:shake:

Link to comment
Share on other sites

[B][U]BEREK-[/U][/B] spokojnie:razz: nikt tutaj nie mowi o PSIEJ literaturze;) Jon Katz napisal swoja czysta, nie FIKCYJNA historie. Nie oczekujmy, zeby byla cudowna jak Lessie (tutaj do niej nic nie mam;)).
Twoje stwierdzenie nie jest do konca zgodne, ale szanuje je, bo wyraziles swoje zdanie

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...