Jump to content
Dogomania

Szok! Walki psów...


setka

Recommended Posts

  • Replies 569
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

jesli w polsce sa walki psow to napewno sa to amatorzy lub dzieci chwalace sie swoimi bullami...to i tak jest przerezajace bo gorzej jak im sie spodoba i dorosna... a w ameryce to juz jest tak rozpowszechnione ze ich tam to nie dziwi ...przydalo by sie taka psia policja wtedy by sie okazalo na jaka skale sa te walki w polsce :shake:

mysle ze ci ludzie klamia...i nie organizuja tych walk ..

Link to comment
Share on other sites

Dajcie spokój, to co piszą na tym forum do którego podano link to pic na wode. Prawdziwych walk nikt nie reklamuje w internecie, i ci którzy to robią na serio, napewno nie paplają o tym na forach.
Pozatym, ja jestem generalnie przeciwniczką walk, oczywiście, ale wrodzony sceptyzyzm nakazuje się temu przyjżeć z dwóch stron... Psy które zostały wychodowane do walk, czyli między innymi pitbull, poprostu to kochają. Tak jak wyżeł kocha polować, border musi pracowac, pit ma we krwi walkę. Mówię tu o prawdziwych apbt a nie tych z bazaru, 40 kg klocach. A pozatym śmiertelność jest porównywalna z tą która występuje na skutek narkozy podawanej choćby dla cięcia ucha - zabiegu równie bezsensownego jak i walka.Jednak nigdy bym swojego psa do takiego czegoś nie wystawiła!

Link to comment
Share on other sites

[B]Katica....
Jesteś znawcą rasy???:cool1:
A może masz asta lub Pita???:cool1:[/B]
[COLOR=Blue]"Psy które zostały wychodowane do walk, czyli między innymi pitbull, poprostu to kochają. Tak jak wyżeł kocha polować, border musi pracowac, pit ma we krwi walkę. Mówię tu o prawdziwych apbt a nie tych z bazaru, 40 kg klocach. A pozatym śmiertelność jest porównywalna z tą która występuje na skutek narkozy podawanej choćby dla cięcia ucha."
[COLOR=Black][B]Skąd Ty wzięłaś takie informacje...:roll:
Bo na bank nie z fachowej literatury ani tym bardziej z doświadczenia..[/B][/COLOR][/COLOR][COLOR=Blue][COLOR=Black][B] :cool1:

Problem krawaych walk psów w Polse jest większy niż się może wydawać...

[/B][/COLOR] [/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gops2000']jesli w polsce sa walki psow to napewno sa to amatorzy lub dzieci chwalace sie swoimi bullami...to i tak jest przerezajace bo gorzej jak im sie spodoba i dorosna... a w ameryce to juz jest tak rozpowszechnione ze ich tam to nie dziwi ...przydalo by sie taka psia policja wtedy by sie okazalo na jaka skale sa te walki w polsce :shake:

mysle ze ci ludzie klamia...i nie organizuja tych walk ..[/quote]
zagadzam się z tą wypowiedzią w 100% nic dodać nic ująć

Link to comment
Share on other sites

"jesli w polsce sa walki psow to napewno sa to amatorzy lub dzieci chwalace sie swoimi bullami..."

moja koleżanka miała psa który najpierw był u faceta który wystawiał pitta do walk:angryy: Podobno zarabiał na nim parę - paręnaście tysięcy za walkę:angryy: W domu pies był idealny. Ludzie - nawet obcy - mogli z nim robić co im się żywnie podobało. Natomiast gdy zobaczył inne psy :angryy:
Według mnie mówienie, że walki psów w Polsce nie są zorganizowane i uprawiają je tylko dzieciaki może sprawić, że nie będziemy podchodzić do tej sprawy wystarczająco poważnie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Creatrix']"jesli w polsce sa walki psow to napewno sa to amatorzy lub dzieci chwalace sie swoimi bullami..."

dzieciaki może sprawić, że nie będziemy podchodzić do tej sprawy wystarczająco poważnie.[/quote]

Cóż tak samo ja bym to ujeła. A jak to ujać inaczej? są psy pracujace może by były też do walk co? :angryy: to takie niszzcenie psa po kawałku ... dosłownie...

Link to comment
Share on other sites

Za taką kasę to im się opłaca.Jednak ważniejsze jest życie psa,tylko niestety dla tych co organizują walki liczą się tylko i wyłącznie pieniądze.Nie możemy stwierdzić czy w Polsce jest organizowanych wiele walk psów czy też nie.Oni starają się to jak najbardziej ukrywać tak żeby nikt ich nie nakrył

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Daga & Maks'].Oni starają się to jak najbardziej ukrywać tak żeby nikt ich nie nakrył[/quote]

Byłabym szczęśliwa jak by takie ... podłe ... poszły do wiezienia. Jednakże wszystkich tych ... podłych ... nie wylapią co nie? :angryy: i tu jest problem ...

Link to comment
Share on other sites

ale jakby tak sprawdzic te walki to napewno na te 100% , to 95% bylyby dzieciaki i amatorzy zwykli ktorzy chca zaimponowac groznym psem
mysle ze takich powaznych ludzi zajmujacych sie tym jest naprawde malo oczywiscie trzeba to tepic i robic wszystko zeby przestali sie tym zajmowac :roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Creatrix']"jesli w polsce sa walki psow to napewno sa to amatorzy lub dzieci chwalace sie swoimi bullami..."

moja koleżanka miała psa który najpierw był u faceta który wystawiał pitta do walk:angryy: Podobno zarabiał na nim parę - paręnaście tysięcy za walkę:angryy: W domu pies był idealny. Ludzie - nawet obcy - mogli z nim robić co im się żywnie podobało. Natomiast gdy zobaczył inne psy :angryy:
Według mnie mówienie, że walki psów w Polsce nie są zorganizowane i uprawiają je tylko dzieciaki może sprawić, że nie będziemy podchodzić do tej sprawy wystarczająco poważnie.[/quote]
Otóż to. Walki są organizowane, ale profesjonalne walki nie mają nic wspolnego z dziećmi. Te które organizują sobie na podwórki nastolatkowie to są nic innego jak zwykłe przechwalanki. Ten problem jest poważny...
Do koleżanki ktora się pyta czy jestem znawcą?!
Tak mam pitbulkę,doskonale wiem co ta rasa sobą reprezentuje, i ty mi napewno niczego nowego nie powiesz :) Proponuję tobie kontakt z prawdziwymi pitami i poobserwowanie ich w swoim naturalnym środowisku. Nie obwołam się znawcą bo sama swoich psów do walki przygotowywała nie będę, mamy zupełnie inne plany.
I nie wyciągajmy tu teraz podwórka USA, bo to zupełnie inna bajka.

Link to comment
Share on other sites

Jeżeli chodzi o te profesjonalne to oczywiście że głośno się o tym nie mówi, ale łatwo się domyślić, nawet obserwując psy na zawodach.
Jest dużo dobrych kenneli które hodują psy sportowe- wp, hj, tow, springpole, itd itp pity są świetne w tych sportach... nie da się jednak zaprzeczyć że ich przodkowie stawali do walki właśnie w ringu, i też dlatego obecnie one osiągają takie a nie inne wyniki. Ale są też inne hodowle... ale to ode mnie tyle w tym temacie.

Link to comment
Share on other sites

Guest ursa81

[quote name='Katica']Jeżeli chodzi o te profesjonalne to oczywiście że głośno się o tym nie mówi, ale łatwo się domyślić, nawet obserwując psy na zawodach.
Jest dużo dobrych kenneli które hodują psy sportowe- wp, hj, tow, springpole, itd itp pity są świetne w tych sportach... nie da się jednak zaprzeczyć że ich przodkowie stawali do walki właśnie w ringu, i też dlatego obecnie one osiągają takie a nie inne wyniki. Ale są też inne hodowle... ale to ode mnie tyle w tym temacie.[/quote]

Co masz na myśli pisząc "profesjonalne walki psów". Na czym one polegają, że śmiertelność jest tak niska jak ryzyko związane z narkozą i gdzie są organizowane legalnie takie walki? Chyba nie mówimy tu o jakimś sporcie?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ursa81']Co masz na myśli pisząc "profesjonalne walki psów". Na czym one polegają, że śmiertelność jest tak niska jak ryzyko związane z narkozą i gdzie są organizowane legalnie takie walki? Chyba nie mówimy tu o jakimś sporcie?[/quote]
We wcześniejszym poście napisałam co mam na myśli rozróżniając "profesjonalne" od dziecięcych zabaw na podwórku wśród dresów...
Walki same w sobie są nielegalne, więc pytanie pozostawiam bez odpowiedzi...
goops ... też!

Link to comment
Share on other sites

Guest ursa81

[quote name='Katica']We wcześniejszym poście napisałam co mam na myśli rozróżniając "profesjonalne" od dziecięcych zabaw na podwórku wśród dresów...
Walki same w sobie są nielegalne, więc pytanie pozostawiam bez odpowiedzi...
goops ... też![/quote]

Twoje wcześniejsze posty są bez ładu i składu. Stąd pytanie. "Profesjonalny" w słowniku powszechnym oznacza: zawodowy, wyczynowy, kompetentny, mistrzowski. "Profesjonalny" pochodzi od słowa "profesja" "Profesjonalny" stoi w sprzeczności z "nielegalny".

Pytanie aktualne: na czym polegają walki psów, w których jest niska śmiertelność? Może na uśmiechaniu się do siebie? Podobno widziałaś takie walki. Ja nie widziałam i dlatego zapytuję.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ursa81']

Pytanie aktualne: na czym polegają walki psów, w których jest niska śmiertelność? Może na uśmiechaniu się do siebie? Podobno widziałaś takie walki. Ja nie widziałam i dlatego zapytuję.[/quote]

no wlasnie... niska śmiertelnosc ? od tego sie zaczyna :placz: a pozniej co ? ;( walcza az do smierci :placz:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...