Jump to content
Dogomania

Vet - Sosnowiec ul. Gospodarcza


malawaszka

Recommended Posts

Lecznicy na Gospodarczej nie znam, na Sportowej za to robilam psu EKG. Sprzet wydal mi sie troche prehistoryczny, ale co do diagnozy nie mialam zastrzezen. Poza tym najwiekszym zaufaniem darze lekarzy z Brynowa (Katowice), ktorzy raz uratowali mi psa od zatrucia, a drugi raz pieknie go wykastrowali 8)

Link to comment
Share on other sites

To ja jeszcze napiszę moją opinię o Brynowie. Byłam tam tylko raz, suczka miała ciążę urojoną i na sutku zrobił jej się gruczolak. Wet tylko na psa popatrzył (bez badania) i postawił diagnozę, że trzeba to usunąć. Wyznaczył datę operacji za kilka dni. W domu robiłam psu okłady i zanim pies trafił na stół wszystko wróciło do normy.

Jest to tylko jeden przypadek, i jeden wet. Może inni weci inaczej traktują pacjentów.

Link to comment
Share on other sites

Nie można wszystkim dogodzić i nie ma lecznic idealnych. Ja z moim psem chodziłam kiedyś do weta w Będzinie i byłam bardzo niezadowolona (niepotrzebnie robili psu szczepienia na każdą chorobę osobno, a możnabyło zrobić jedną szczepionką na wszystkie choroby), ale w sytuacji gdy wszystkie inne lecznice były nieczynne musiałam tam pojechać i na szczęście uratowali życie Raptusowi.

Link to comment
Share on other sites

Od siebie dodam, ze jakis czas temu bedac u Mamy poszukiwalam dobrego weta w Sosnowcu, a na dodatek takiego ktory przyjmuje w soboty i niedziele. Niestety jest ich jak na lekarstwo. Znalazlam tylko jeden gabinet przy ul. Ostrogorskiej. Ale po telefonicznej rozmowie z pania doktor nie skorzystalam. Po pierwsze lekko zaniepokoil mnie fakt, ze radzi szczepic psy w rocznice swoich urodzin a nie rok od podania szczepionki (czyli w naszym przypadku moj pies dostalby szczepionke kombinowana po 8,5 miesiaca od podania ostatniej), a po drugie na moje pytanie czy mozna u w gabinecie obciac pazury u moich nimf, stwierdzila ze lepiej abym zrobila to we wlasnym zakresie bo zdarzalo sie, ze te "zabiegi" konczyly sie zejsciem ptaka ... podobno taki to stres ...

Dziwne tylko, ze jak jezdze do sprawdzonego weta u siebie to z obcinaniem pazurow, czy tez dzioba nie ma problemu :-?

BTW pytanie do Kati. Czym leczylas tego gruczolaka? Mojej psicy tez zrobilo sie takie dziwne zgrubienie przy ostatnich sutkach i co dziwne, jedni zalecaja rozgrzewac to spirytusem kamforowym, a inni przykladac altacet :-?

pozdrawiam,

Link to comment
Share on other sites

malawaszka,

Co do lecznicy w Sosnowcu, zadnej odpowiadajacej moim kryteriom nie znalazlam. Co wiecej, z przykroscia stwierdzam, ze w tak duzym miescie nie ma lecznicy z prawdziwego zdarzenia ( z pelnym zapleczem dignostycznym), a to co jest - to lepsze lub gorsze gabinety weterynaryjne :( Zycze Ci wiec, trafienia do jakiegos lepszego :-)

pozdrawiam,

Link to comment
Share on other sites

Malawaszka, lecznica, gdzie uratowali życie mojemu psu jest w Będzinie na Świerczewskiego.

Wind, na gruczolaka sunia dostała jakiś zastrzyk (nie pamiętam jaki :oops: ), a poza tym zawsze w czasie ciąży urojonej robiłam okłady z altacetu.

Link to comment
Share on other sites

Większość wetów jest kompetentnych i dobrze leczy, ale np. ja biorę pod uwagę stosunek weta do psa. Na szczęście mój pies żadko choruje i nasze wizyty ograniczają się do szczepień i odrobaczania. Chodzę to tego weta, gdzie nie boją się dotknąć mojego psa, ani nie każą mi go wstawiać na stół nawet jak oglądają mu łapy. Zawsze pani wet ma czas dla mnie, wytłumaczyć mi przyczyny dolegliwości, psa pogłaska, poklepie. Sama z własnej woli badała ostatnio uszy psa, bo zauważyła że ma suchą skórę.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...