Jump to content
Dogomania

Ogólnie o lhasakach.


bognik

Recommended Posts

Klatka nie jest czyms zlym, wrecz przeciwnie jest bardzo pomocna w wychowaniu psa o ile nie bedzie kojazyla sie z kara i czyms negatywnym.
Zastosowanie KK opiera sie na atawistycznym instynkcie nory.
Kazdy pies szuka sobie takiej "nory" wybierajac ciasne i osloniete miejsca w ktorych czuje sie bezpiecznie, ma cisze i spokoj.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 164
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Dokladnie tak!
W tej chwili moje psiaki sa na wakacjach, na dzialce z rodzicami. Ami ma tam swoja klatke, postawiona na ogrodku. I sami rodzice byli w szoku jak widzieli, jak sama do niej wchodzi i jak lubi tam siedziec.
I poniewaz w roznych sytuacjach doskonale sie sprawdzila dla boksi, chcialabym kupic klatke dla lhasaczka....

Link to comment
Share on other sites

ale ja nie jestem przeciw klatkom ! a z transporterków powyjmowałam kratki i to ulubione budki kotów są
tylko jak ma w niej pies być kilka godzin to niech będzie największa jaką sie da i tak też Ci napisałam
największą jaką się da i na jaką pozwala Ci mieszkanie, bo gdzieś tą klatke trzeba postawić, jak ktoś ma Ci podać wymiary ?

a co do misek jeśli mają gumowe doły i są w klatce to się nie wylewają, w tych dużych klatkach dna są często metalowe więc na części można dać posłanie, kocyk a pod miską zostawić dno nie przykryte wtedy miska się nie ślizga i jest ok

Link to comment
Share on other sites

Z ta wielkoscia tez nie mozna przesadzac ani w jedna ni w druga strone... lhasak w klatce dla doga czy cc nie bedzie czul sie za dobrze, taka wielka KK traci swoj urok w oczach psa jako "nora".
Jesli pies ma tam spedzac kilka godzin dobrze by bylo zeby byla wieksza od klatek przeznaczonych dla danej rasy... mysle ze o jakies 2 max 3 rozmiary. Bedzie mial wiecej swobody nie tracac jednoczesnie poczucia bezpieczenstwa jakie daje mu ciasne osloniete od wszystkiego miejsce.
Naturalnie musimy w tym wszystkim brac pod uwage indywidulane uodobania psiaka, sa psy ktore wola wieksze przestrzenie i zle sie czuja w malej klatce. Sa tez takie ktore calkowicie zatracily ten instynk i w klatce nie wazne jakiej wielkosci beda czuc sie zle.
To tylko moje skromne zdanie;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Dzidtka_Gl']a co do misek jeśli mają gumowe doły i są w klatce to się nie wylewają, w tych dużych klatkach dna są często metalowe więc na części można dać posłanie, kocyk a pod miską zostawić dno nie przykryte wtedy miska się nie ślizga i jest ok[/quote]

Ja wolę poidełka dla futerek.Są praktyczniejsze. Nie ma paska wody od kapiących wąsów po całym domu

Link to comment
Share on other sites

to nie, ja w w podróży psom do klatek nie daje misek
( czasem wogóle nie są w klatkach ale po ostatnim kolejnym wypadku tym razem sznaucera miniaturowego, który wyleciał przez przednią szybę i nie przeżył a ludziom nic sie nie stało chyba sie naucze... )
na przystankach daje pić

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Dzidtka_Gl']to nie, ja w w podróży psom do klatek nie daje misek.
na przystankach daje pić[/quote]
Obojętnie czy mam psiaki w transporterku czy na kolanach daję pić wtedy kiedy mają ochotę, również w czasie jazdy ( bez rozlewania wody )

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Dzidtka_Gl']z poidełkami to wygodne to prawda
jednak ja chyba na siłę nie zmienie ich i moich przyzwyczajeń, odpukać negatywnych skutków nie zauważyłam[/quote]
Każdy używa co mu pasuje i nie namawiam nikogo na zmiany ;)
Ja spróbowałam i poidełek już nie zamienię a latem mogę napoić moje futerka tuż przed wejściem na ring bez obawy o zamoczenie włosa.I kazdy zadowolony ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

[quote name='agata56']My rownież dolaczamy sie do życzonek dla Jowka:Rose:[/quote]
I my! :BIG:

Dzisiaj doszła do mnie rozetka od Agi, zobaczcie jaka fajna :loveu::

[IMG]http://i34.tinypic.com/2u58akl.jpg[/IMG]

[IMG]http://i34.tinypic.com/c0uc7.jpg[/IMG]

[IMG]http://i33.tinypic.com/111lcmq.jpg[/IMG]

Szkoda tylko, że po REAL GOLD już Lhara się nie zmieściło ;)

Pozdrawiam!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...