Jump to content
Dogomania

Ogólnie o lhasakach.


bognik

Recommended Posts

[quote name='sylv']:evil_lol: Dobre.
Fakt, faktem czas galopuje jak szalony.[/quote]
Jeszcze szybciej ;)
Paco z wczoraj po praniu - odrasta z niezłym tempie

[IMG]http://azurowa-amhara.strefa.pl/images/paco/paco1.jpg[/IMG]

[IMG]http://azurowa-amhara.strefa.pl/images/paco/paco5.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 164
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='agata56']Paco mniamusny jest :) :) :lol:[/quote]

I charakter ma sympatyczny, mimo ze wszystko jest dla niego nowe to bardzo ciagnie do ludzi, nauczył sie chodzić po schodach, czesania , kąpania , dopiero teraz zaczyna sie bawić zabawkami, jak narazie nie moze przełamać sie do zabaw z psami a mojej mamy nie odstępuje na krok.:kiss_2:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

[I]Miałam zaczekac na Nowe fotki ale narazie brak, wiec:[/I]

[I]Chciałam oficjalnie przedstawić [B]nową Lhasaczkę płci pięknej[/B] , która w zeszłym tygodniu zawitała do Polski - [B]FEDORE[/B][/I] ,
[I]która jest córką Pabers Parlami D'amore , prowadzącego świetne linie amerykańsko - holenderskie oraz niezwykle eleganckiej suczki pochodzącej z mojej hodowli Isztar at Yackety Azurowa Amhara FCI[/I]

[I]Tutaj w wieku 6 miesiecy[/I]
[IMG]http://azurowa-amhara.strefa.pl/images/kira/kira1.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

[FONT=Calibri][SIZE=3]Kolejne ‘lhasaki’ [B][COLOR=Green][U][usunięty link do oferty sprzedaży,reg.pkt2][/U] [/COLOR][/B]:mad: Ostatnimi czasy jest ich coraz więcej ...[/SIZE][/FONT]
[FONT=Calibri][SIZE=3]Pozdrawiam![/SIZE][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bognik'][FONT=Calibri][SIZE=3]Kolejne ‘lhasaki’ Ostatnimi czasy jest ich coraz więcej ...[/SIZE][/FONT]
[/quote]
Dostałam juz dzis info na ten temat.Niestety i to często po naszych futerkach, ( tak jak w zeszłym roku Lamia )
Akurat tych maluchów dziadkami są Jowo i Benson :-(
Zapewne Pani wypuści jeszcze niejeden miot po tej parze :-(
Ja od jakiegos juz czasu robię klauzulę w umowach ( dotyczącą również samców) że zakaz uzywania ich do " rozmnażania" I jesli "delikwent " wpadnie jednak na taki pomysł to mam nadzieję że po pierwszym razie mu sie odechce ...

A tak wogóle to znów przewaga chłopaków

Link to comment
Share on other sites

No cóż, obawiam się, że tego procederu nic nie zatrzyma:mad:.Ludzie nie należący do Związku mają całkowicie w nosie umowy zawierane z hodowcą w zakresie używania psów do reprodukcji itp. Zresztą cóż się dziwić, skoro niektórzy członkowie Związku też je łamią bezkarnie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='EwikB']Dostałam juz dzis info na ten temat.Niestety i to często po naszych futerkach, ( tak jak w zeszłym roku Lamia )
Akurat tych maluchów dziadkami są Jowo i Benson :-(
Zapewne Pani wypuści jeszcze niejeden miot po tej parze :-(
Ja od jakiegos juz czasu robię klauzulę w umowach ( dotyczącą również samców) że zakaz uzywania ich do " rozmnażania" I jesli "delikwent " wpadnie jednak na taki pomysł to mam nadzieję że po pierwszym razie mu sie odechce ...

A tak wogóle to znów przewaga chłopaków[/quote]
Smutne, to prawda :-(

Z tego samego miasta (być może od tej samej kobiety) mój znajomy kupił 'lhasaka'. Pies wygląda na mieszankę pekińczyka z jakimś futerkiem (może to być lhasa, może to być shih-tzu). Oczywiście jak to się często zdarza, pies okazem zdrowia nie jest, na weterynarza wydali więcej, niż by zapłacili za lhasa apso z prawdziwej hodowli.

[quote name='sylv']No cóż, obawiam się, że tego procederu nic nie zatrzyma:mad:.Ludzie nie należący do Związku mają całkowicie w nosie umowy zawierane z hodowcą w zakresie używania psów do reprodukcji itp. Zresztą cóż się dziwić, skoro niektórzy członkowie Związku też je łamią bezkarnie.[/quote]
Zawsze sprawę złamania umowy można pociągnąć gdzieś dalej i domagać się ''swojego''. Oczywiście kosztuje to sporo nerwów i czasu, a takie sprawy mogą się ciągnąć latami, ale co innego zrobić? Chyba jeszcze jedyną możliwością jest ''nasłanie'' urzędu skarbowego na pseudohodowle, które nie zarejestrowały swojej ''hodowli'' jako działalności gospodarczej ...

Pozdrawiam!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sylv']Z tym urzędem to dobry pomysł. Jak narazie, to kontrolują członków Związku. Wiem, bo miałam odwiedziny :lol:.[/quote]
Pseudohodowli nigdy się nie zlikwiduje, ale w pewnym stopniu można zapobiec masowemu rozmnażaniu zwierząt. Jeżeli kobieta ponownie wystawi 'lhasaki' na aukcji, trzeba będzie pomyśleć o tym urzędzie, po prostu dać ''cynk'', bo to chyba jedyne wyjście ;) Gdzieś na dogo jest wątek o tym.

Pozdrawiam!

Link to comment
Share on other sites

[B]EwikB- [/B]Nie wiem czy mam rację, ale ta Kobieta troszeczkę przesadziła... Z jakiej ona racji wypisała w ogłoszeniu z jakiej hodowli pochodzi ojciec szczeniąt [SIZE=4][COLOR=red][U][B]???!!! :roll:[/B][/U][SIZE=2][COLOR=black] Przecież, może właściciel[/COLOR][/SIZE][/COLOR][/SIZE][SIZE=4][COLOR=red][SIZE=2][COLOR=black]/hodowca nie życzy sobie, aby rozmnażając psy bez papierów podawać nazwe hodowlii z jakiej pochodzi rodzic szczeniąt !![/COLOR][/SIZE][/COLOR][/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

Ta pani pewnie uważa, że to dobra reklama. Tak się składa, że te osoby zazwyczaj powołują się na jakieś hodowle i jakieś rodowody rodziców. Jakiś czas temu jedna osoba powoływała się na to, że matka szczeniąt pochodzi z mojej hodowli. Nie przekonała rozmówcy :shake:, ponieważ ja nim byłam :evil_lol:.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...