Jump to content
Dogomania

Reproduktory z lini użytkowej


arian

Recommended Posts

  • Replies 51
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

W ZK znam :

-Vat Cevaro (wlasciwie mieszana niemiecko-slowackie)
-Agis Canislog (slowackie)
-Emir M.Krolikowskiego mlody jeszcze nie Rep.:lol:( niemiec )
-M Fryc ma samca ale nie wiem czy rep ??
-Roko z Polytanu W. Gossy (slowak)
-Benjamin D Kmiecika (ale nie wiem czy to rep )czeskie
wiecej nie pamietam

Link to comment
Share on other sites

[quote name='arian']Jakie znacie obecne (lub przyszłe) reproduktory z linii użytkowej w naszym kraju. Najlepiej jeśli wiadomo z jakich linii wywodzą (RFN,DDR,Czechy)...Z góry dziękuję.[/quote]

Kastor vom Holtkamper Hof (RFN)

O: Ando v. Altenberger Land
M: Barda v. Holtkamper See

Prześwietlenie niemieckie: normal
Bardzo dobry Zuchtwert: 71 (!!!)
Wyszkolenie: IPO2, Korung niemieckie dożywotnie KKL1
Wystawy: Czołówka Polski (jeden z nielicznych psów w polsce, który bez problemów zdaje kazdą obrone), Wystawiany 2x na światówce w niemczech (gdzie prawdopodobnie bardzo dobrze zrobił obrone).
Dzieci: maja bardzo dobry charakter i niema problemów z stawami

Stoi w hodowli De-Bes u Pana Kłapkowskiego

Link to comment
Share on other sites

[quote name='eugenia07']Kastor vom Holtkamper Hof (RFN)

O: Ando v. Altenberger Land
M: Barda v. Holtkamper See

Prześwietlenie niemieckie: normal
Bardzo dobry Zuchtwert: 71 (!!!)
Wyszkolenie: IPO2, Korung niemieckie dożywotnie KKL1
Wystawy: Czołówka Polski (jeden z nielicznych psów w polsce, który bez problemów zdaje kazdą obrone), Wystawiany 2x na światówce w niemczech (gdzie prawdopodobnie bardzo dobrze zrobił obrone).
Dzieci: maja bardzo dobry charakter i niema problemów z stawami

Stoi w hodowli De-Bes u Pana Kłapkowskiego[/quote]
hmmm to jest raczej eksterier a arian pytal o uzytki

Link to comment
Share on other sites

Mogę od siebie podać reproduktory w KHRON:

Darius von Nordpark (Crok v. Erlenbusch - Mink Haus Wittfeld)
Harry v. Neandertal (Danny v. Lesimo- Xato bosen Nachbarschaft)- przyszły
Paco Lubinov Slovakia (Chico di Dranel- Orry Haus Antverpa)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='arian']Mogę od siebie podać reproduktory w KHRON:

Darius von Nordpark (Crok v. Erlenbusch - Mink Haus Wittfeld)
Harry v. Neandertal (Danny v. Lesimo- Xato bosen Nachbarschaft)- przyszły
Paco Lubinov Slovakia (Chico di Dranel- Orry Haus Antverpa)[/QUOTE]

A z ciekawosci - jakie maja wyszkolenie repy z KHRONu?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dorplant']Darius jest czarny tak?[/quote]
Zgadza się całkowicie czarny wyszk. SchH3 FH
Paco Lubinov o ile się nie myle PSO1 i też całkowicie czarny
Harry v. Neandertal wilczasty w trakcie szkolenia SchH1-SchH3 w Niemczech

Link to comment
Share on other sites

Każdy ma prawo hodowac jak chce..dla mnie jedynym własciwym sposobem hodowli dla dobra rasy jest prowadzenie hodowli na bazie psów i reulaminów SV-WUSF-FCI-ZKwP ..w tej dosłownie kolejności
Dla mnie sprowadzenie porządnych psów a potem wystawienie im własnych papierów to niszczenie czyjejś pracy hodowlanej.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='nenemuscha']
Dla mnie sprowadzenie porządnych psów a potem wystawienie im własnych papierów to niszczenie czyjejś pracy hodowlanej.[/quote]
Dobrze, że niektórzy hodowcy w KHRON traktują hodowle z pasją i starają się sprowadzać dobre psy by osiągnąć swój cel hodowlany. To jest pasja do której trzeba mieć serce a nie biuro "papierkowo-rachunkowe".
Co do wystawiania własnych papierów to nie wiem czy się orientujesz ale w Niemczech psy też mają rodowody i z nimi trafiają do naszego kraju. To nie auta powypadkowe przewożone na lawecie, którym wyrabia się dowód rejestracyjny w Polsce. Na psach z niemieckim rodowodem można hodować zarówno w ZKwP, KHRON, ZOND, PKPR, czy innych organizacjach na całym świecie niekoniecznie zrzeszonych w FCI ...:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

JA nie neguje ich pochodzenia..poprostu poprzez wcielenie ich do własnie takich organizacji nie wcielonych do FCI czy SV..traci sie to sprawdzone i udokumentowane pochodzenie u potomstwa..
A do takiej chy innej hodowli potrzeba serca i zamiłowania..czy jest się w KHORZE czy FCI

Link to comment
Share on other sites

Nie widzę by w KHRON psy traciły pochodzenie. Dostają prawny dokument jakim jest rodowodów (można egzekwować zakwestionowane pochodzenie na drodze sądowej jeśli takie podejrzenie wystąpi). Każde urodzone szczenię w tejże organizacji jest tatuowane więc posiada znak identyfikujący je.
A odbiegając od tematu to oszustów nie brakuje - znane są przypadki nieprawidłowego pochodzenia np. czołowych psów w Niemczech w ostatnich latach w tak "porządnej" organizacji jaką jest SV...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='arian']Dobrze, że niektórzy hodowcy w KHRON traktują hodowle z pasją i starają się sprowadzać dobre psy by osiągnąć swój cel hodowlany. To jest pasja do której trzeba mieć serce a nie biuro "papierkowo-rachunkowe".
Co do wystawiania własnych papierów to nie wiem czy się orientujesz ale w Niemczech psy też mają rodowody i z nimi trafiają do naszego kraju. To nie auta powypadkowe przewożone na lawecie, którym wyrabia się dowód rejestracyjny w Polsce. Na psach z niemieckim rodowodem można hodować zarówno w ZKwP, KHRON, ZOND, PKPR, czy innych organizacjach na całym świecie niekoniecznie zrzeszonych w FCI ...:evil_lol:[/quote]

No niezupełnie, bo rodowód to jedno, a prowadzenie psa i wyszkolenie to drugie. Miałam sukę z uprawnieniami hodowlanymi z KHRONU, swietny rodowod czesko niemiecki (eksterior), tylko, to co było w papierach (np. opis psychiki) to była kompletna bzdura wyssana z palca. A suka była rozmnażana... U mnie natychmiast została wysterylizowana :p

Ale żeby nie było, to moje zaufanie do ZKwP jest takze raczej nikłe.

Link to comment
Share on other sites

W każdej organizacji znajdzie się takie sytuacji. Kiedyś miałem sukę z Niemiec która miała kkl1 i SchH3... Nie wiem jak zaliczyła korung bo bała się własnego cienia. Pewnie zdawała go "przy zgaszonym świetle". O takich rzeczach można książki pisać. Ale czy warto...
Mimoza a czy twój piesek będzie szykowany na reproduktora. Ma bardzo ciekawy rodowód. Pochodzi chyba z Saarlandu czy się nie mylę? Tam zawsze były dobre psy leistung i czołowi trenerzy.

Link to comment
Share on other sites

Balto jest z zupełnie "innej strony" Niemiec, bo ze Schleswig-Holstein, czyli samej północy.
Nie wiem, czy Balto będzie kiedykolwiek reproduktorem, na razie ma 14 miesięcy i dopiero jest na etapie odkrywania, czym różnią się dziewczynki od chłopców ;)
Zobaczymy za kilka - kilkanascie miesięcy.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...