Jump to content
Dogomania

Kali i jej córka Milka


Iwona

Recommended Posts

Mam dwie suczki- Kali i jej córkę Milkę. Obie bardzo się różnią charakterami.
Miałam tylko jeden miot, ale chyba się już na więcej nie zdecyduję, chociaż jedyny synuś zaczął robić karierę- dwie wystawy- Kraków res CACIB i Rzeszów CWC - tak więc brakuje jednego wniosku na championa- w tym roku nie zdążą bo brakuje odstępu czasu. Moim zdaniem pies jest piękny- i w dodatku bez żadnych korekt weterynaryjnych :D .
Poznałam kiedys na wystawie w Katowicach psa z Twojej hodowli- Korn od Zbójnika Ondraszka :D .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Iwona']Mam dwie suczki- Kali i jej córkę Milkę. Obie bardzo się różnią charakterami.
Miałam tylko jeden miot, ale chyba się już na więcej nie zdecyduję, chociaż jedyny synuś zaczął robić karierę- dwie wystawy- Kraków res CACIB i Rzeszów CWC - tak więc brakuje jednego wniosku na championa- w tym roku nie zdążą bo brakuje odstępu czasu. Moim zdaniem pies jest piękny- i w dodatku bez żadnych korekt weterynaryjnych :D .
Poznałam kiedys na wystawie w Katowicach psa z Twojej hodowli- Korn od Zbójnika Ondraszka :D .[/quote]A tych z Draczyna nie poznałaś. Moja sunia miała 2 mioty i też - nigdy więcej

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agama']a twoja pierworodna to po kim bo ta czekoladka to nie przypadek ijeszcze budowa misi piekna niunienka[/quote]

Milka to AMELIA Elita zmarszczek po PARWATI KA-LI Volarius i SAMSARA SAINT NICK by KORMEESE. Czekoladowy kolor przewija się w obu liniach i jest ona jak najbardziej przedstawicielką chocolate dilutte -wszystko ma czekoladowe / pazurki, nos/, lawednowy język oraz bursztynowe oczy, dodatkow piękny obwarznkowy ogon tak rzadko widywany na naszych ringach. Jest przesłodką sunią :D , bardzo kochaną.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agama']napisz cos o zachowaniach twoich dziewczynek czy w domu ulegle kumate i slodziutkie a na spacerach upiorki[/quote]
Kali/ mamuśka/ jest , ja to tak nazywam, "autystyczna"- czyli sama dla siebie, nie lubi pieszczenia , głaskania- chyba ,że sama tego sobie zażyczy :lol: , w domu najczęściej śpi, nie lubi sie bawić. Taka była od szczenięcia.Bardzo stateczna , flegmatyczna. Na spacerach chodzi swoimi drogami, wącha wszystko z wielką dokładnością doprowadzając mnie do "szewskiej" pasji, ogólnie jest posłuszna tylko to jej posłyszeńtwo też jest w zwolnionym tempie- czyli powoli wraca / zimą można przymarznąć do trotuaru :evil: / oczywiście dokonując ostatniego przeglądu węchowego :evil:
W stosunku do ludzi jest obojętna ,czasami podchodzi i z własnej woli się wita, czasem potrafi mruknąć zaznaczając w ten sposób,że nie życzy sobie spoufalania i za wylewnego miziania.Komendy podstawowe zna i je wykonuje, ale jest trudna w szkoleniu bo nie jest łakoma na nagródki / za wyjątkiem drobiowej smażonej wątróbki/, mimo to jest ułożona- w zwolnionym tempie :evil: . Dla pozostałych suczek jest "alfą" / na razie- bo nie wiem co będzie z Kesi jak dorośnie/, córę w dalszym ciągu myje - pysk, ząbki, oczy uszy, dupcię/ i niedawno zaczęła tak postępować z Kesi / grzywaczka/ - mam takie wrażenie,że to przypieczętowało akceptację smarkuli w stadzie, bo dotychczas to było tak- jesteś ale daj mi święty spokój, teraz nawet Kali czasem z małą bawi się.
Milka / córcia/ -przeciwieństwo mamusi. Bardzo ochocza do pieszczot i miziania/ ale tylko przez domowników i dobrze znajomych osób, obce osoby zazwyczaj traktowane są mruczeniem do momentu zapoznania się i zaakceptowania/ .Jest energiczna, żywa, lubi biegać / ostatnio coraz mniej- robi się bardziej poważna/. Uczyła się bardzo szybko ,bo jest dla odmiany łakoma :lol: , ale też jest niezależna i nie od razu wykonuje komendy- musi pomyśleć i pokazać ,że z łaski swojej zgodzi się ją wykonać :evil: .
Na spacerach nasze suki biegają luzem / jakoś na razie im to uchodzi płazem- mamy trochę skwerów na osiedlu- straż jakoś do nas nie chodzi a na osiedlu mamy baaardzo dużo psiarzy i psów i z tej strony nie ma "wstrętów"/, zawsze oczywiście pod naszym czujnym okiem i opieką, bo mimo że są łagodne to tylko psy i nie dam sobie "za nie uciąć ręki".

Link to comment
Share on other sites

Nie wydaje mi się, żeby Kali miała pozostałości z hodowli- wzięliśmy ją w wieku 7 tygodni- była jeszcze bardzo malutka i socjalizowana u nas. To poprostu taki charakter :D Spokojna , poważna, stateczna, dominująca / ale to jest pod kontrolą i nie jest uciążliwe :lol: /. Stateczny pies dla statecznych ludzi :lol:.

Link to comment
Share on other sites

W miocie była płowa suczka / a właściwie złota- naprawdę piękny złoto zakończony włos- widoczne to było zwłaszcza na słońcu, mieniła się jakby była posypana złotym proszkiem :lol: /, czarny piesek no i czekoladowa suczka- do koloru do wyboru :lol: .

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...