Jump to content
Dogomania

z hodowli bez rdowodu?


ganjunia

Recommended Posts

  • Replies 128
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

To proste - ktos widzi "z" 900, "bez" 600 i co robi?

Kupuje sobie kundelka za 600, bo przecież zaoszczędził te 300 złotych !!!

A to, że piesek nie jest rasowy to dowie się później... jak psiak dorośnie i wyrośnie z miniaturowego pudelka - cos w rodzaju sznaucera olbrzyma

Link to comment
Share on other sites

Jeżeli ten zwierzak miał kiedykolwiek prawo do metryki to 300 złotowa różnica w cenie jest bezsensowna.

Metryczka + tatuaż dla jednego psa kosztuje zaledwie 37 złotych!

Pozostałe koszty tzn. karta krycia, kontrola miotu, karta miotu - kosztują tyle samo bez względu na ilość szczeniąt!

Koszty utrzymania suki, karmienia szczeniąt, szczepień i odrobaczania będą takie same niezależnie od tego czy pieski dostaną "papiery" czy nie!

No chyba, że ktoś nie dba o miot i suczkę :roll:

Ale wtedy to szczeniak z takim "rodowodem" jest tak samo mało wart jak ten bez.

Link to comment
Share on other sites

no to jak to jest ?? moze rodowod jest lewy ?? (czy w ogole da sie podrobic rodowod ?? :-? ) dziwne to wszystko..... :roll:

Podrobienie rodowodu jest tak łatwe jak zrobienie zakupów w Tesco czy Leclerku... :lol: Ze zrozumiałych względów nie zamieszczam "instrukcji obsługi"... 8)

Link to comment
Share on other sites

Byłam, widziałam - i jak dla mnie to on jest taki "czarno-srebrny" jak mieszanka z "pieprz sól" - i to by wyjaśniło tą sprawę. Nie ma papierów!

Upss. taką dostałam odpowiedź od sprzedającego :

"No Witam ... Niestety juz piesek zostal sprzedany ale moge podac info. piesek jest ostatni ma tatuaż , byly 4 szczenieta w miocie , ojciec interchampion , matka 3 razy ocena bardzo dobra na wystawach , 3 miesieczny piesek P.S. przepraszam za fatyge pozdrawiam "

Link to comment
Share on other sites

Ciekawe, który to właściciel czarno-srebrnego Interchampiona zdecydował się na krycie suczki 3 x bdb :o

W koncu wlasciciel reproduktora dostaje za to kase - pewnie taka sama jak za krycie championki. Dla wielu jest to wazny argument.

A tak na marginesie to uwazam ze lepiej aby suke pokryl pies z tylulem Interchampiona niz "zwykly" reproduktor. Zawsze jest wieksze prawdopodobienstwo na to ze szczeniaki beda "lepsze". Zreszta wazne jest tez przeciez jakie geny nosza suka i pies. Przeciez z krycia pomiedzy dwoma championami nie zawsze rodza sie wybitne psiaki. A z dobrze dobranego i przemyslanego krycia moga "wyjsc cos fajnego". Nie ocenialabym tego tak ogolnie - kazdy przypadek jest indywidualny.

Link to comment
Share on other sites

Właściciel reproduktora ma prawo udostępnić psa dla wszystkoich suk zakwalifikowanych, ale ma też prawo odmówienia pokrycia suczki przez jeog psa bez podania przyczyny.

Celem hodowli jest doskonalenie rasy, a więc krycie psami najlepszymi z najlepszych a więc nawet tych bdb suczek interchampionem (jeżeli jest tylko lepszy od tego psa 3 x doskonałego)

Ale ten przypadek "szcznucerka" jest dla mnie metny jeżeli chodzi o pochodzenie ...

Link to comment
Share on other sites

Mnie wydaje sie ,że to "chwyt reklamowy", a nie prawda. Normalnie hodowca napisałby, że "szczenięta zostały już sprzedane, ale były po psie.... od suki..... Gdyby była Pani zainteresowana, polecam miot u znajomego hodowcy ....." Hodowca rodowodowy zna "środowisko", i poleci szczenięta u znajomego, a nie odeśle kupca z "kwitkiem"...

Link to comment
Share on other sites

Zgadzam się z Tobą Zabajka w 100% :D

A poza tym zastanówcie się ile jest tych czarno-srebrnych sznaucerów z tytułem Interchampiona i w czyich są rękach :roll:

Czy te osoby zdecydowałyby się na krycie jakiejś "tajemniczej" suczki, której właściciel nie zapewni im pełnego rozgłosu , że "oto urodziły się kolejne udane, obiecujące czy wręcz wyjątkowwj urody szczenięta po Interchampionie ..." :evilbat:

Link to comment
Share on other sites

No właśnie. Urodziny szczeniąt, to miłe wydarzenie w każdej normalnej , "prawdziwej" hodowli... Tata Inter - to tym bardziej powód do zadowolenia. Więc jeszcze jedno "ZA" , że to tylko kity reklamowe...

A znając życie- 99 % ew. nabywców wybierze kupno bez rodowodu, po tańszej cenie. Czy właściciel Intera pozwoliłby by "jego" szczenięta poszły bez papierów...????

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Ja wrócę do tematu " z hodowli bez rodowodu" .Jestem bezpośrednio tym zainteresowana .Siostrę mojej suczki ukradziono bezczelnie z podwórka gdy miała 16 m-cy .Mojej koleżance gwizdnięto młodziutka suczkę dobermankę spod sklepu .Na moim osiedlu kobieta spacerująca z roczną suczką yorka podniosła krzyk .Jej pieszczoszkę na jej oczach młodzi ludzie zapakowali do samochodu i szybko odjechali. Te trzy przypadki osobiście znam .A ile jest mi nie znanych?I jak myślicie w jakim celu kradną młodziutkie rodowodowe suczki?Dodam że wszystkie trzy były naprawdę ładne!Dalej myślcie sami...I proszę-walczcie z handlarzami!

Link to comment
Share on other sites

W temacie tych ....piesków bez papierów "po rodowodach". Powiem ,że to jest obecnie popularny proceder natomiast nie zawsze jest tak jak piszecie. Powiem ,że zdarzył mi sie kiedyś może i niechlubny przypadek ,...niestety w życiu nie zawsze jest tak jak byśmy chcieli czy byc powinno. Mój 2 letni reproduktor pokrył mi suczkę (która nie była jeszcze suką hodowlaną ). Byliśmy wtedy w szpitalu (bardzo poważnie mi dziecko zachorowało.... mieliśmy ponad rok lecznia klinicznego) a nikt nie był w stanie upilnować cieczki. Pewnego dnia rano ,...bramka leżała na ziemi a pieski szczęśliwie biegały sobie luzem. W 9 tygodni później pojawiły się piękne szczeniaki (z nieprawego łoża) jak to się mówi po rodzicach rodowodowych (ale oczywiście jak piszecie "bez papierów"). Logicznym było że pieskom należy znaleść dom .... Obecnie suczka jest juz suką hodowlaną,...zaczynam ją tytułować .

Chcę tylko powiedzieć ,że nie zawsze jest to celowe działanie hodowcy i nie kazdy ma "złotówy" w oczach....

Link to comment
Share on other sites

A w jakim wieku byla wtedy suczka? Czy przed szczeniakami byla choc raz wystawiana? Moze trzeba bylo zlozyc w ZK prosbe o uznanie warunkowe miotu - czasami nawet jak pies/suka nie spelnia jeszcze wymogow hodowlanych ZK wyraza zgodze - przy czym trzeba potem wystawy "dojezdzic".

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...