Jump to content
Dogomania

Parę słów o naszej "potforce"


Katerinas

Recommended Posts

No więc ożywię temat. Napiszę parę słów o naszej "potforce" :D

Nasza Sabcia w grudniu została wysterylizowana (przyczyny zdrowotne: regularne urojone ciąże, nieregularne cieczki i ciągle mocno powiększone gruczoły mlekowe). Bardzo się baliśmy aby wszystko było oki. Dodatkowo, ponieważ Saba jest raczej mocno anty nastawiona do innych psów, obawiałam się czy sterylizacja nie pogłębi tego jej zachowania. Operacja udała się i teraz już brzuszek pomału zarasta sierścią. Natomiast charatker Saby ulega zmianie, ale na lepsze, z czego się bardzo cieszymy :D Odmłodniała, więcej bawi się z naszą drugą psicą... zupełnie jakby była w wieku szczenięcym :D Do innych psów też już lepiej podchodzi... wprawdzie podejść od tyłu nadal nie znosi, ale już zaczyna merdać ogonkiem i czasami robi pozycję "żaby" do zabawy... czego kiedyś wogóle nie było :D

Sterylizacja nie zmieniła jednak jej upodobania do kopania dołów w ogrodzie. Właśnie przedwczoraj wykopały z Gają następną gustownie dużą dziurkę w ziemi ... Ale nic... na wiosnę znów się zakopie doły i zasieje nowa trawę :D

Tu - Saba po sterylizacji w białym kaftaniku wyleguje się na specjalnie dla królewny rozłożonej kanapie... towarzyszyła jej wówczas Gaja, która nie mogła pojąć dlaczego Saba jest taka spokojna, tak mało się rusza i nie chce się bawić :D

_200003_n.jpg

Sylwestrer jak zwykle był ciężki... a może cięższy niż poprzednie. Obie suńki wariowały ze strachu... :(

Poza tym Saba bardzo lubi jesień i zimę. W czasie spacerów do lasu wariuje i niucha nosem zapachy... szczególnie miejsca gdzie dziki ryją ziemię w poszukiwaniu pożywienia. :D

Tu Sabcia na jednym z zimowych spacerów. Błagalna mina do Marka aby w końcu dał jej ten smakołyczek który trzyma w ręku :D :D

_200225_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

slicznosci 8)
A dziękuję :wink: :D
a ze sterylizacji jestes zadowolona ? I jak sie Sabka czuje ?I Gaja oczywiscie tez jak sie miewa ? 8)
Ja ze sterylizacji jestem bardzo zadowolona... mam nadzieję że Saba też :wink: To czego się najbardziej obawiałam (no... oprócz samej operacji), czyli charakter Saby, zmienia się na lepsze :D Więc tym bardziej sie cieszymy :D Zaczepia obce psy do zabawy (czego kiedyś nie było), biega i harcuje jak szczeniak... jest po prostu super. W sumie teraz dochodzę do wniosku że powinniśmy Sabę wysterylizować już dużo wcześniej. Niepotrzebnie męczyła sie tymi urojonymi ciążami i pełnymi mleka sutkami. Teraz jest wszystko oki :D

Gajka miała się dobrze do dzisiaj... właśnie wróciliśmy od weta z szycia opuszki którą sobie rozcieła... :( napiszę co nie co na wątku w weterynarii aby juz tu nie zmieniać tematu :cry: :cry:

Link to comment
Share on other sites

Carry: Mina smutna bo mi smutno z powodu Gai... :(

Narazie dużo śpi... widocznie "głupi jaś" zrobił swoje. Opuszek zszyty, łapa zabandażowana. Jak z nią wyszliśmy na siusiu to stara się wogóle na niej nie stawać. Musi ją boleć... :( Ja wpadam na chwilę do komuptra na górę, po czym lecę na dół do Gajki... kanapa znów rozłożona... jak się kładę Gaja zaraz się przesuwa tak aby łeb na mnie położyć...

Ale będzie dobrze... dobrej myśli jestem ...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Uniosę trochę temat do góry ... bo troszku opadł :)

Piszcie co tam słychać u Was? Jak Wasze rottki?

Gosia - jak oczko Ala? Czy już dobrze?

Napewno będziecie na wystawie warszawskiej :) Ja już nie mogę się doczekać :)

Napiszcie mi tylko jeśli możecie o której zaczynają się rottki :)

U nas Sabcia po staremu.

Przez zimę wykopała tyle dołów, że zastanawiamy się z Markiem czy nie zmienić ukształtowania ogrodu :lol: :lol:

Po co wyrównywać... jak można zostawić dołki, górki i ciekawe formaty korytarzy :roll: :lol:

A to jedne z ostanich zdjęć Sabci :D

Na spacerze w lesie :)

"Oddawaj tego patyka :)"

_236591_n.jpg

A to u nas na ogrodzie :) Sabcia zastanawia się co tu teraz zmajstrować :wink:

_237045_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

a ja chce wiecej fot 8)
A dasz swoje? :wink: 8) To znaczy najnowsze Cerrego :)
I dobrze by bylo jakby Gaja na nich byla takze zlapana 8)
:D Trochę wklejałam do topiku "A może się poznamy". Ale co tam :wink: wkleję raz jeszcze :)

Wspólne zabawy i przepychanki moich psiaków :D

_235635_n.jpg

_235637_n.jpg

3 sekundy przerwy ... bo coś się działo przy bramie :lol: ...

_235638_n.jpg

... i dalej zabawa :D

_235640_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...