Jump to content
Dogomania

Witam zarażonych Rottweilerowirozą


Rottie

Recommended Posts

[quote name='Rottie']A skoro przyszedł temat o modzie to opowiem o moim pierwszym psie (suce).
Pamiętam czasy, gdy przygarnęłam Sheilę, starszą już rottweilerkę. W tamtym czasie panowała moda na rasę i często słyszało się w radiu o pogryzieniach przez "bestie". Wiele razy ludzie schodzili mi i Sheili z drogi, czasami nawet ogromnym łukiem. Szkoda, że nikt z nich nie wiedział, że Sheila należała do najłagodniejszych rottków (a ci co poznali ją na dłużej mówili, że jest jak baranek :lol:), wychowała się w towarzystwie dzieci szarpiących ją za uszy, wkładających palce do oczu :angryy: Nawet u kresu swojego życia, z widocznymi guzami na sutkach, idącą powolnym krokiem i to zwykle za mną (dysplazja) sytuacja się nie zmieniała. Cieszę się, że rottków jest teraz mało, ale stosunkowo 'młoda' sytuacja z Pabianic znowu daje ludziom "do zrozumienia", że psy z Rottweil są agresywne, że to mordercy.. :cool1: :placz:[/quote]
Bor na spacerkach jest grzeczniutki, olewa obcych ludzi, chyba, że mają coś ciekawego w ręku (jedzonko, piłeczka, balonik :lol:), albo mogą pogłaskać (pieszczoch jeden). Ale tylko wyjątkowe jednostki zapytają się czy można pogłaskać :roll:.
Lecz niestety w domku Bor robi złą reklamę rasie, tzn. jeśli są goście, to Bor bezproblemowo może poruszać się po pokoju między ludźmi. Ale niech tylko ktoś będzie za płotem - to zmieniamy się w krwiożerczą bestię :angryy:
(nooo, przesadzam, to nie jest szczekanie "zabiję cię", tylko "hau, hau obszczekam cię, bo cię nie znam")
Oczywiście, znajomi nas nic nie obchodzą, można na nich tylko popatrzeć, ale obcy! :chainsaw:
Mamy pakudną, piaszczystą drogę i po deszczu jest okropne błoto. Już kilka razy widziałam jak Bor szczeka na kogoś obcego, a ten przezornie włazi w błoto i przechodzi na chodnik po drugiej stronie ulicy :shake:
I co ja mogę? Otwieram drzwi, wołam psa, a ten posłusznie biegnie do domu i jeszcze merda ogonkiem, zadowolony, że kogoś przestraszył :mad:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 289
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

To i ja sie ujawnie, moj stary nick wcielo wiec zalatwilam sobie nowy:cool3:
Witam serdecznie rotkomaniakow z dogo :)
Na imie mam Julia i mam rotka sztuk jeden (Borg vel Czort vel Kupa vel Fafenkufen vel TORTOJAD ) ale daje w kosc za dziesiec:diabloti:

Link to comment
Share on other sites

wrazenia z klubowki niezapomniane :p Atmosfera byla bardzo fajna. Tyle rottkow w jednym mjiejscu, to musi robic wrazenie. Borg spisal sie pieknie i jestem z niego dumna normalnie:loveu: Minusem wystawy bylo to, ze bardzo mocno palilo sloncea nie bylo tam nigdzie ani grama cienia (z wyjatkiem namiotu przy CATANIobusie:lol: )

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Fafenkufen']aha i dodam jeszcze, ze sedzia mowil wlascicielowi co nie tak a co fajne u psa, co wiecej sugerowal z jakimi sukami (tu mowie o mom psie) powinno sie krzyzowac zeby uniknac, lub nie poglabic jakis niepozadanych cech.[/quote]
Super! Mało który "opisuje" w ten sposób psa - przynajmniej nie można mieć pretensji do sędziego za taką, a nie inną ocenę psa, bo wiadomo czym się kierował.
A jaki był ten jego "typ"? Starszy - cięższy? Lekki? Sportowy - atletyczny? Czy nieokreślona wizja? :evil_lol:

Magd@ - mogłabyś edytować post ze zdjęciami i wstawić między nie "enter", bo ustawiają się jedno obok drugiego (przynajmniej u mnie)
Swoją drogą, ładna ta "poczwarka" :D

Link to comment
Share on other sites

[quote name='revii']Swoją drogą, ładna ta "poczwarka" :D[/quote]
O tak, zgadzam się z tym :loveu:

Brawo dla sędziego :cool3: W Opolu atmosfera średnia była, nieczęsto widzę rottki na wystawach więc dajesz mi nadzieję na dobry poziom polskich hodowli :cool3: Skoro już temat zszedł na hodowle to proponujcie mi te najlepsze, ale z uzasadnieniem ;) Czytając różne informacje na stronach internetowych hodowli, jeśli już nawet wszystko wydawało mi się być ok, to psy okazywały się być starsze.

Link to comment
Share on other sites

Ekhm...
Wetniemy się trochę nie na temat, ale mamy prośbę do "zarażonych Rottweilerowirozą" :evil_lol:
Razem z [B]Rottie[/B] bawimy się w plus/minus i staramy się wspierać naszą rasę.
Może od czasu do czasu mógłby ktoś jeszcze dodać plusika?

Zabawa polega na dodawaniu [U]lub[/U] odejmowaniu [U]raz[/U] dziennie po [U]jednym[/U] punkcie [U]jednej[/U] rasie. O tu:
[URL]http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=103982[/URL]

Link to comment
Share on other sites

Rottki zwyciężają 2oma punktami! :multi: :multi: :multi:

Rozpoczęłam dyskusję na temat hodowli rasy w Polsce, a nie otrzymałam odpowiedzi!

[quote name='Rottie']Skoro już temat zszedł na hodowle to proponujcie mi te najlepsze, ale z uzasadnieniem ;) Czytając różne informacje na stronach internetowych hodowli, jeśli już nawet wszystko wydawało mi się być ok, to psy okazywały się być starsze.[/quote]

Link to comment
Share on other sites

No cóż, nie znam zbyt wielu hodowli (tzn. tylko te które są w internecie)
Ale myślę, że całkiem fajna jest Bleper's. Uzasadnienie: tylko dlatego, że podobają mi się ich psy (ładne zdjęcia :roll:) i w Dobrym Mieście widziałam suczkę od nich - też całkiem dobrze się prezentowała (Zw. Młodzieży)

Link to comment
Share on other sites

Tak w ogóle to baaardzo niebezpieczny temat. Prędzej czy później dojdzie do porównywania hodowli i krwawej wojny na forum :angryy:
Bo każdy będzie chwalił to, z czym jest związany, a konkurencję będzie gnębił i wdeptywał w ziemię...:mad:
Choć nie wiem, może akurat mamy kulturalną i potrafiącą się wyrażać obiektywnie grupkę...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...