Jump to content
Dogomania

Zmiany w zachowaniu PO - jak u Was?


M&M

Recommended Posts

Po jakim czasie sa 'efekty' kastracji? Moj pies byl wczoraj kastrowany, dzis wyszlismy na spacer i
1. znaczyl teren (jak zawsze)
2. wyrywal do suk (jak zawsze)
3. lizal siki (jak zawsze)

zmiany nie zachodza od razu, prawda? czy po prostu w moim przypadku nie bedzie zmiany w zachowaniu?
troche sie martwie bo zrobilismy zabieg z powodu jego rwania, szarpania, agresji do samcow - jesli to sie nie zmieni to szkoda.... a jak wasze psy- byly roznica od razu?

Link to comment
Share on other sites

Zmiany w zachowaniu psa zazwyczaj następują dopiero w ciągu kilku miesięcy.

Po pierwsze, na drugi dzień męskie hormony ot tak nie wyparują z organizmu. Po drugie - w im starszym wieku pies jest kastrowany, tym zmiany będą mniej widoczne. Agresja, skojarzenia z zapachem suki czy szarpanie na smyczy to przecież nie tylko zachowania wywołane przez hormony, ale i najzwyklejsze w świecie przyzwyczajenia, skojarzenia nabyte w ciągu całego życia, zachowania wyuczone.

Link to comment
Share on other sites

moj pies ma 2 lata.

domyslam sie, ze na drugi dzien nie ma calkowitej zmiany... ale z twojej wypowiedzi wynika ze sama kastracja w ogole nie wplynie na zmiany w charakterze - a w watkach w tym dziale czytam, ze psy m.in. uspokoily sie, nie szarpia (za sukami), sikaja na raz i nie sa tak rozkojarzone na spacerach. "to co w koncu?" , chcialoby sie zapytac.:)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='M&M']z twojej wypowiedzi wynika ze sama kastracja w ogole nie wplynie na zmiany w charakterze - a w watkach w tym dziale czytam, ze psy m.in. uspokoily sie, nie szarpia (za sukami), sikaja na raz i nie sa tak rozkojarzone na spacerach. "to co w koncu?" , chcialoby sie zapytac.:)[/QUOTE]

Po pierwsze jest to cecha indywidualna, na ile kastracja wpłynie na danego psa :)
Po drugie jest różnica, czy kastrujemy psa rocznego, czy 8-letniego. U tego drugiego różnica będzie tak czy siak mniej widoczna, bo wszystkie zachowania o których piszesz są już silnie utrwalone w jego psychice i zależą nie tylko od hormonów.

Link to comment
Share on other sites

Mój pies był kastrowany w połowie listopada i zmiany następujące:
- nie biega za sukami (wcześniej był to duży problem, potrafił wyrwać na 400 m i nie było zmiłuj żeby go zawrócić) ogólnie psy go nie interesują, wręcz przeciwnie, nie podoba mu się jak jakiś przeszkadza mu w wąchaniu kwiatków
- ma większy apetyt
- nie chce mu się biegać tak jak kiedyś
- bardziej się mnie pilnuje na spacerach
- nadal znaczy teren
- zrobił się strasznie zazdrosny o swoją towarzyszkę Florkę, ale to może dlatego, ze ona ma teraz cieczkę. Nie pozwala podchodzić innym psom, warczy (nawet na te większe psy, których kiedyś się bał) no i stara się ją pokryć :shake: mam nadzieję, ze to mu minie.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

jestesmy juzz prawie 3 miesiace po:
nie wachamy cieczek
umiemy sie lepiej dogadac
bardziej nakrecony na pilke i zabawki
je tak samo malo jak jadl
agresja hmm zmalala ale tylko troche (chociaz on nigdy nie byl jakos specjalnie agresywny po prostu niektorych niie lubial i tyle a w wiekszosci olewal)

jestem baaaaaaardzo zadowolona a zabiegu;]

Link to comment
Share on other sites

Czyli zmiany są dość szybkie.. po jakim czasie dało się je zauważyć? My jesteśmy.. tydzień po :p jutro będzie miał zdejmowane szwy. Pewnie za 3 tygodnie będzie miał wyjazd weekendowy i mam nadzieję że jakieś przynajmniej małe zmiany będzie widać..

Link to comment
Share on other sites

[quote name='martita']Mysle nad kastracja, bo tak wygodniej, szczegolnie ze w moim domu pojawila sie suczka.Watpie, zeby jego zachowanie uleglo jakims wiekszym zmianom, chodzi mi glownie o kontakty z suczkami:cool3:Jednak jestem swiadoma, ze jest to ryzykowne...[/QUOTE]

Jeśli masz sunię i nie chcesz jej sterylizować to faktycznie warto wykastrować psa. Z tym że w tym wieku perzed operacją najlepiej zrobić komplet badań plus EKG.

Link to comment
Share on other sites

Uważam, że kastracja suki będzie w tym wypadku lepsza bo wyeliminuje cieczki, które nawet u wykastrowanego psa będą wywoływać podnietę i chęć rozmnażania:cool3:
Nie ma cieczki-nie ma podniety a co za tym idzie-problemów:)
Jeśli będziesz mogła sobie na to pozwolić, w późniejszym terminie możesz też wykastrować psa bo ten zabieg ma tez wiele zalet choć nie będzie już niezbędny po kastracji suki.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...