Jump to content
Dogomania

obcinać czy nie obcinać?


Recommended Posts

Moja Lunka miała obcięte uszka, nie drapała, nie piszczała.

Potem nie upilnowaliśmy dzieci i Capo niechcący rozwalił szwy Lunce, musiała mieć drugi raz szyte i też ją wcale to nie obchodziło. Wręcz była niezadowolona, że jej tutaj świetną zabawę psujemy i do weta ciągniemy, a krewka się troche polała...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 123
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Moja 5 letnia suka AST ma kopiowane uszy - nie drapała, nie piszczała nie zwracała na to wogóle uwagi, nie nosiła kołnierzy i szokiem dla mnie było czytanie poraz pierwszy topików o kopiowaniu, bo znam przynajmniej kilka psów z obciętymi uszami, które przeszły to tak bezstresowo jak moja suka, a tu naczytałam się prawdziwych okropności, kołnierze, zrywanie szwów, bryy na szczęście tego nie znam, ale współczuję psom i właścicielom, którzy przez to przeszli.

Kopiowanie jest wedłóg mnie indywidualną kwestią, podobają mi się psy zarówno "naturalne" jak i kopiowane, jednak najważniejsze jest by pies nie cierpiał i nie znam osobiście takich przypadków więc może nie jestem obiektywna dla świętego spokoju następny pies nie musi "podlegać" :wink: kopiowaniu staffik lub bull

Link to comment
Share on other sites

Moj psiak Spkie nie interesowal sie szwami na uszach nie drapal ich i wogule mial to gdzies. Dopuki nie wyszedl na podwurko sam uszami sie nie interesowal ale zato inne psy bardzo. Zaraz chcialy mu te uszka lizac, ale najgozej jak wam psisko wskoczy wy krzaczory. Moj w ten sposob zerwal sobie dwa szwy i od tamtej pory na spacery chodzil w kolnierzu. Wiec jesli pies nie intersuje sie szwami to kolnierz powinien zakladac przynajmniej na spacery.

Link to comment
Share on other sites

Z tego co mi powiedziala pewna znajoma, ktora co nieco sie orientuje to np wilki mialy zawsze stojace uszy a jesli rodzily sie z oklaplymi to ginely bo slyszaly a nie wiedzialy skad dzwiek dochodzi

To była wada .. ast itp. psy rodzą się z oklapłymi bo taka ich natura ... przecież nie są od razu stojące, to człowiek do tego doprowadził, napisał wzorzec ... itd.

Każdy pies myśliwski ma oklapłe uchole i musi wszystko słyszeć.. ;) ucho wilka jest przystosowane inaczej ...

tak, tylko, że to oklapłe ucho jest tworem człowieka :wink: ponieważ to my wyhodowaliśmy rasy psów, które maja takie uszy.

Ja mam psa z niekopiowanym ogonem, u corgi sprawa ogona przedstawia się w taki sposób, ze to po częsci przez ludzką głupotę cześć corgi( myśle tu o pembrokach) rodzi się z długim ogonem :wink:

Link to comment
Share on other sites

Tez tak myslę.. ;)

I choć na początku wydawał mi się jakiś taki dziwny (zwłaszcza,ze jadąc po psa nie miałam pojęcia,ze ogoniaste boksie wogóle istnieją :oops: ) to teraz nie wyobrażam sobie by mógł tego cudnego merdacza nie mieć.. :)

Link to comment
Share on other sites

oklapłe ucho jest tworem człowieka :wink: ponieważ to my wyhodowaliśmy rasy psów, które maja takie uszy.

Dokladnie, jezeli czepiac sie ucha i ogona to moim zdaniem trzeba zaczac sie czepiac psow z genetyczna dysplazja,dyskopatia i innych chorob ktore pojawily sie przypadkiem stworzenia ras ...

A tak na marginesie, wolalabym aby DC mialy naturalnie stojace ucho, ale sie nie da :roll: , a wole obcietego, genetycznie zdrowego psa(rase) niz obciazonego genetycznie ale naturalnego, ale jak juz ktos wczesniej napisal kazdy wybiera sobie rase taka jak chce.

Link to comment
Share on other sites

Hanya mnie się cięte ucho podoba i to nawet bardzo.. Nie zmienia to jednak faktu,ze jestem przeciwniczką cięcia..

Moze to moje jakieś wymysły ale mnie byłoby żal psa i już.. Jakoś nie chce mi się wierzyć,ze ten "zabieg" jest dla niego bezbolesny.. :(

No ale cóż.. Każdy ma prawo do własnego zdania.. I napewno przeciwników i zwolenników cięcia nadal bedzie sporo a dyskusje będą trwały jeszcze dlugo..

Warto jednak pamiętać,ze tu chodzi o żywe stworzenia,które odczuwają tak samo jak i my i nie wydaje mi się by były zadowolone,ze dla własnego widzi mi się (bo chyba tak to mozna nazwać) pozbawiamy ich uszu czy ogona i narazamy na ból.. :(

Link to comment
Share on other sites

Ja rowniez jestem przeciwnikiem ciecia, choc moze to dziwnie brzmi bo Luna jest cieta :roll: , ale jestem wiekszym przeciwnikiem ras psow skrzywdzonych przez czlowieka,takie ktore naprawde cierpia i to przez cale swe zycie a nie przez 10dni.

Link to comment
Share on other sites

BOKSER Jest SUPER - wlasnie taki :D :D

W Kielcach pregowany Bokser z niecietymi uchami i ogonem wygral najpierw RASĘ , a nastepnie GRUPĘ II - a wiadomo ile ta Grupa liczy sobie przedstawicieli 8)

I o ile mnie "sluchy" nie myla prawdopodobnie :roll: jeszcze raz mówie prawdopodobnie wylansowal sie bardzo wysoko na BiS-ie - chyba :roll: I :)

BARDZO mi sie podobal ,grupe jeszcze widzialam ,ale do BiS- u nie doczekalam :( po III opuscilam teren wystawy :-?

Link to comment
Share on other sites

BOKSER Jest SUPER - wlasnie taki :D :D

W Kielcach pregowany Bokser z niecietymi uchami i ogonem wygral najpierw RASĘ , a nastepnie GRUPĘ II - a wiadomo ile ta Grupa liczy sobie przedstawicieli 8)

I o ile mnie "sluchy" nie myla prawdopodobnie :roll: jeszcze raz mówie prawdopodobnie wylansowal sie bardzo wysoko na BiS-ie - chyba :roll: I :)

BARDZO mi sie podobal ,grupe jeszcze widzialam ,ale do BiS- u nie doczekalam :( po III opuscilam teren wystawy :-?

cos mi się zdaje , ze widziałam tego psa, ponieważ boksery były oceniane na tym samym ringu co my. Był bardzo ładny :wink:

Link to comment
Share on other sites

BOKSER Jest SUPER - wlasnie taki :D :D

W Kielcach pregowany Bokser z niecietymi uchami i ogonem wygral najpierw RASĘ , a nastepnie GRUPĘ II - a wiadomo ile ta Grupa liczy sobie przedstawicieli 8)

I o ile mnie "sluchy" nie myla prawdopodobnie :roll: jeszcze raz mówie prawdopodobnie wylansowal sie bardzo wysoko na BiS-ie - chyba :roll: I :)

BARDZO mi sie podobal ,grupe jeszcze widzialam ,ale do BiS- u nie doczekalam :( po III opuscilam teren wystawy :-?

Kosmos wziął faktycznie BIS :D

To wielki przełom-pomimo zapewnień zwolenników cięcia że naturalne są bez szans-Kosmos przełamał tą barierę i mamy całego BIS-a :D

Link to comment
Share on other sites

jadąc po psa nie miałam pojęcia,ze ogoniaste boksie wogóle istnieją :oops:

Ostatnio spotkalem sie z identyczna reakcja dwuch kumpli (jeden ma boksa uszy cale, ogon ciety) nie mogli wyrobic ze smiechu jak im foto ogoniastego pokazalem

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...