Jump to content
Dogomania

samodzielne trymowanie


lerka

Recommended Posts

Największe problemy mam z głową: policzki, uszy, podgardle... Muszę chyba wpaść do Nitencji na stronkę i pooglądać z bliska Alexa ;)
tamer, wszystkie te miejsca, które wymieniłaś trymuje się "na płasko" - najprościej na jakieś dwa tygodnie przed wystawą (ale dokładnie ile zależy od konkretnego psa - jak szybko zarasta) wyskubać te miejsca na golasa, a potem tylko wyrównać to, co wyrośnie.

Jeżeli chcesz się kiedyś spotkać, to mogę Ci ewentualnie dać jakieś konkretne wskazówki.

A która pani fryzjerka trymuje Twoją sunię?

Link to comment
Share on other sites

Flaire - dzień dobry :D

Mam jedno pytanie: proszę napisz mi jak powinnam potraktować głowę od uszu do nosa??? czy do wysokości oczu też trymować??? czy też użyć maszynki?

Ja trymuję wszystko. Niektórzy w Polsce używają maszynki np. do podgardla, ale głowy to chyba żaden poważny wystawca maszynką nie traktuje.

Wyobraź sobie linię prostą od zewnętrznego rogu oka do rogu gęby. wszystko w tył od tej linii jest trymowane na krótko. Wprzód od tej linii jest zostawiane długo - tzn. porządkuje się to, wyciąga się kłaki w miarę jak się robią dłuuuugie i martwe, ale te części mają być raczej dłuższe, patrząc z boku pyska.

Patrząc z góry, wyskubuje się sporo pomiędzy brwiami - brwi zostawia się po wewnętrznej stronie oka, a po zewnętrznej - skraca. Oczywiście co jakiś czas te po wewnętrznej stronie też trzeba wyskubać, bo włos umiera i robi się brzydki - ale chodzi o to, że brwi są dłuższe od środka pyska niż od zewnątrz, a między brwiami jest krócej. Moim zdaniem, ta właśnie część jest najtrudniejsza dla początkującego do osiągnięcia i to jest główna różnica w trymowaniu welsha i Lakelanda.

Jeżeli czytasz po angielsku, to w necie są niezłe opisy, jak to ma wyglądać... Trymowanie po angielsku to "stripping".

Link to comment
Share on other sites

Myślałam o części uszy (te zostawiam trzepiaste) - oczy :D tu posiada jeszcze miękkie i już nieładne futerko. Poza tym włoski są długie i zasłaniają widoczność. Broda hm to podstawa u tej rasy. Jestem w niej zakochana.

Jeślli chodzi o czytanie po angielsku to raczej słabo :( właśnie myślałam o opisie trymowania Lakelanda, które kiedyś mi podałaś na welshu. Muszę tylko sobie skopiować i dać koledze do przetłumaczenia. :D tam był bardzo ładny - szczegółowy opis :D

Link to comment
Share on other sites

właśnie myślałam o opisie trymowania Lakelanda, które kiedyś mi podałaś na welshu. Muszę tylko sobie skopiować i dać koledze do przetłumaczenia. :D tam był bardzo ładny - szczegółowy opis :D
Tylko właśnie u welsha głowę trymuje się inaczej, niż u Lakelanda... :)
Link to comment
Share on other sites

Flaire a jak szybko wlos odrasta ? :roll:

Aby w razie czego zatuszowal sie brak obycia wlasciciela z trymerem :wink:

To naprawdę zależy od rasy, od indywidualnego psa i od miejsca na psie... Na moich psach, nadłużej zawsze zdawały się rosnąć te włosy, które miały być najdłuższe :wink:
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Tak z ciekawości, to ile czasu zajmije Wam wytrywowanie erdela?

Ja od jakiegoś czasu samodzielnie to robię i zajmuje mi to 2 popołudnia. To chyba sporo czasu (a może nie) ale faktycznie warto. Sierść trymowana jest zupełnie inna niż strzyżona! Poza tym moja Fu to najwyraźniej lubi, a nawet zaryzykowałbym stwierdzenie, że poprzez te zabiegi bardziej przywiązuje się do mnie :-).

Link to comment
Share on other sites

Tak z ciekawości, to ile czasu zajmije Wam wytrywowanie erdela?

Ja od jakiegoś czasu samodzielnie to robię i zajmuje mi to 2 popołudnia. To chyba sporo czasu (a może nie) ale faktycznie warto. Sierść trymowana jest zupełnie inna niż strzyżona! Poza tym moja Fu to najwyraźniej lubi, a nawet zaryzykowałbym stwierdzenie, że poprzez te zabiegi bardziej przywiązuje się do mnie :-).

Wojtek, to bardzo zależy, od wielu czynników, począwszy od rodzaju sierści, a skończywszy na jej stanie. Ja z reguły Misię trymuję w trzech kawałkach. Grzbiet zajmuje nie więcej jak godzinę, tył i przód - po półtorej. Potem jeszcze tylko godzinka, żeby wszystko "uładnić" (np. dłuższą sierść na łapach i pysku), ciachnąć pazury, itp.

Ale ja nie jestem zbyt szybka, a Misina (wyjątkowo twarda) sierść nie jest tak łatwa, jak niektóre. Osoba szybka z łatwym psem potrafi zrobić Airedala w dwie godziny.

Link to comment
Share on other sites

O mamo, :o widzę ze długa droga przede mną do osiagnięcia doskonalości... Ale wszystko przed nami. Na razie najwięcej problemów nastręcza mi trymowanie karku, podgardla i rufy... :lol:

I jeszcze pytanko, Flair, czy lepiej skubać Fu np. raz na 3 miesiące, czy może częściej?

Link to comment
Share on other sites

I jeszcze pytanko, Flair, czy lepiej skubać Fu np. raz na 3 miesiące, czy może częściej?
To zależy ile czasu chcesz temu poświecić i jaki efekt chcesz osiągnąć. Jeśli chcesz, żeby suczka zawsze wyglądała jak wytrymowany Airedale, to musisz to robić częściej, niż raz na 3 miesiące - raz na tydzień lub dwa, ale dokładnie jak i co wtedy robić to opisać tak łątwo się nie da. Natomiast jeśli chodzi Ci wyłącznie o to, żeby nie leciała z niej sierść i żeby nie była zbyt zarośnięta, to raz na 3 miesiące wystarczy i jest dużo łatwiejsze i w sumie mniej czasochłonne niż regularne trymowanie.
Link to comment
Share on other sites

Flaire podziwiam Cię z tym trymowaniem :D

Trymowałam swoją małą, ale znacznie więcej czasu na to poświęcam (tak mi się zdaje). Tę pielęgnację sierści wykonuję podczas dłuższego spaceru, bo w domu mała jest niechętna na takie zabawy. Może to się zmieni. Z drugiej strony cały bałagan pozostaje na zewnątrz.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

A tak z innej beczki. Czy ktoś z Was pracował trymerami mars? Podobno niezła firma i ceny nie za wysokie.

Gdzieś w sieci czytałem, że model M326 najlepiej nadaje się do trymowania czapraka erdlela, a M330 do głowy i uszu. Warto to kupić?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...