Jump to content
Dogomania

Malamuty - wymiana doświaczeń


Lakers

Recommended Posts

  • Replies 561
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Erni, dziś byłam u weta. Pytałam m. in. o karmy. Powiedział, że lepij gotować: ryż, wołowinka, kurczak, dużo marchewki i chudego białego sera. Ale Kadziumia miała rację - malamuty nie są wybredne. Moje uwielbiają gruszki - prosto z drzewa! I jeszcze śliwki. Potem znajduję wolno leżące pestki, lub też owe pestki w...............

Pozdrawiam :hand:

Link to comment
Share on other sites

Temat jedzenia był wielokrotnie przerabiany, takze musisz poszukać- karmy, zywienie, dobre karmy, itp. Jednocześnie możesz być pewien, że ile ludzi tyle zdań na ten temat. Jedni tylko suchą, inni tylko gotowaną, jeszcze inni mieszają. Ja powiem jak my karmymi Timura- najpierw jadał gotowaną- dużo kłopotu, duże koszty, rozwolnienia. Teraz przez ostatnie 6 tygodni jadł suchą Belcando- przyzwoita, 116zł za 15kg. Kupka ok, choć ostatnio wet stwierdził, że pies jest za gruby. Teraz od wczoraj je Bewi doga- 98zł za 15kg. Do suchej dostaje zawsze rybki, serek, kefirek, lub cokolwiek innego, żeby nie miał wrażenia, ze wsuwa tylko suchą karmę i tak jest mu lepiej. Poza tym kostki, rybki wędzone, ale niewiele, żółtko 1 w tygodniu. I to mniej więcej tyle. Nero nie miałe lekko i pewnie nieraz był głodny, więc myslę, ze nie będzie problemu. pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

Co do warzyw i owoców to nie mam najmniejszego problemu: aktualnie Nero dostał przydomek Elektrolux Ultra Silencer - nie zapomnij go wyłączyc :D, marchewkę, pietruszkę i jabłka najchętniej jadłby cały czas. Najbardziej interesuje mnie właśnie kwestia suchej karmy; każdy radzi inną.

Link to comment
Share on other sites

Zastanawiam się nad kupnem kagańca.Ale wcale nie dlatego żebym się bał że Artu kogoś ugryzie ale dlatego żeby nie pochłonął wszystkich papierów (zwłaszcza chusteczek) w okolicy.Próbowałem przekupstwa (smakołyk) i zapinania go na smycz po każdym zjedzeniu papieru.Nie pomaga.Kiedy podniesie papier z ziemi ucieka i pochłania go z szybkością światła.Czy kaganiec oduczy go oczyszczania miasta?Czy wasze malamuciki noszą kagańce?

Link to comment
Share on other sites

Zastanawiam się nad kupnem kagańca.Ale wcale nie dlatego żebym się bał że Artu kogoś ugryzie ale dlatego żeby nie pochłonął wszystkich papierów (zwłaszcza chusteczek) w okolicy.Próbowałem przekupstwa (smakołyk) i zapinania go na smycz po każdym zjedzeniu papieru.Nie pomaga.Kiedy podniesie papier z ziemi ucieka i pochłania go z szybkością światła.Czy kaganiec oduczy go oczyszczania miasta?Czy wasze malamuciki noszą kagańce?

Kaganiec to go nie oduczy. My tez przerabialismy kaganiec, ale wieczorem kiedy znikal w krzakach i nie moglam zobaczyc czy nie sprzata.

Doslownie jakby mial pol etatu w MPO. Natomiast na spacerach "przy swietle" do znudzenia bylo fe, wypluj itd. Dzis ma 2 i pol roku i w kiedy zobaczy smakowity papierek od razu sprawdza czy nie patrze.A ze oka z niego nie spuszczam nie zostaje nic innego tylko spuscic leb, pomamrotac i maszerujemy dalej.

Zycze cierpliwosci i wytrwalosci.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...