Jump to content
Dogomania

Malamuty - wymiana doświaczeń


Lakers

Recommended Posts

  • Replies 561
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Myślę, Barbapapa, że masz problem. Nasz Timur też najchętniej łaziłby tam i z powrotem lecz balkon jest teraz zamknięty, choć w dzień wypuszczamy go często, gdy tylko chce. Jak chce wracać, to drapie w szybę i wraca. Czasami wypuszczam go w nocy gdy się kręci, lecz wtedy wracam do łóżka, a gdy przyjdzie idę zamknąć.

Link to comment
Share on other sites

Hej

mój pieszczoch to Nero. Zdecydowaliśmy sie wraz z Ernim na wzięcie piesia, przeglądaliśmy ogłoszenia "psy do adopcji". Było tam ogłoszenie właśnie o Nero. Jakoś potem udało nam sie znaleźć jego opis w necie na stronie Jany Wiśniewskiej, która ma hodowle i poza tym pomaga malamutom znaleźć nowych właścicieli. Nero ma 3 lata i waży 40 kg. Umaszczenie wilkowate. Oto link dla zainteresowanych co ten pies przeszedł, jest tam też jego fotka.

http://tau8.ceti.pl/~mamut/malamuty/Sausimayok/Nero/nero.html , o ile jeszcze jest dostępna.

Mamy go w sumie od początku września. Jest poprostu uroczy. Pierwsze dwa tygonie docieraliśmy się do siebie. Teraz jest O.K. .

Link to comment
Share on other sites

No Ernestynka, jeśli to jest ten pies, o którym myślę i o którym kiedyś było dosyć głośno, że miał trudne dzieciństwo, to jestem pod wrażeniem :o Jeśli tym bardziej udało się Wam go oswoić do prawie normalnego zachowania, to należy bić Wam brawo. Fajnie, że jesteś na forum, witam Cię jeszcze raz :D

Link to comment
Share on other sites

Witam i ja - erni. Musze powiedzieć że największy wkład w resocjalizację NERO ma Jana i Bibi. Oni nauczyli tego psa jak wrócić na miejsce, my tylko kontynuujemy ich pracę. Pies w tej chwili jest ogromnym pieszczochem, wręcz domaga się swojej porcji pieszczot i zabawy. Gdy ktoś nas odwiedza Nero nie da mu spokoju, musi zostać wygłaskany :). Praktycznie nikt z naszych znajomych nie chciał uwierzyć w to co spotkało tego psa i to w jaki sposób on się zmienił. Doskonale się zaaklimatyzował u nas i nie mieliśmy z nim najmniejszych problemów. Mamy nadzieję że uda się nam wychowac go na spokojnego i zrównoważonego psa.

Gdy w końcu sie zmobilizuję postaram się stworzyć stronke o nim i publikowac tam jego zdjęcia.

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Fajnie że jest nas coraz więcej i że jest taki temat o malamutach.A ja właśnie dowiedziałem się jak się mierzy wysokość w kłębie.Mój Artu ma 59 cm.Od 10 dni utrzymuje wagę 30 kg i staje się bardziej smukły.Do ilu miesięcy rosną malamuty?Mój za 10 dni będzie miał 5 miesięcy.

Link to comment
Share on other sites

Jeżeli rosną aż do 2 lat to mój naprawdę będzie niemały.Bardzo się z tego cieszę.Prawdopodobnie jego zdjęcie znajduje się na stronie www.alaskany.com w galerii pod podpisem "rodzinka w komplecie".To ten z otwartym pyszczkiem.Dlaczego prawdopodobnie?Bo pochodzi z tamtej hodowli i jest kropka w kropkę do niego podobny(bardziej niż bliźniak).

Link to comment
Share on other sites

Teoretycznie w/g literatury fachowej pies Malamut przestaje rosnąć w wieku 2 lat.

"Lupak 5 czerwca skonczyl 2 lata, a wczoraj zauwazylam, ze od urodzin urosl jeszcze ok 2cm." No i tu sprawdzałaby się teoria pani Joli Sołek, że tak w praktyce to nawet do trzech. Podobno od trzeciego roku życia Malamut pies wyglada najlepiej, pod warunkiem, ze jest wybiegany. :Dog_run:

Link to comment
Share on other sites

Prosze mi wybaczyć to pytanie które niestety jest off topic i powinno znaleźć sie w innym dziale ale zapytam fachowców: jakie karmy są odpowiednie dla malamuta który umiarkowanie biega i przy okazji cena karmy nie spowoduje u mnie zawału serca, w końcu nie należę do grupy osób z dochodami w okolicach średniej krajowej a trochę niżej.

Link to comment
Share on other sites

Ale Malamuty naprawdę nie są wybrede, jeśli idzie o karmienie. Ktoś tu już napisał, że praktycznie każda niesupermarketowa karma jest dobra. Jeśli zaś chodzi o inne żywienie, to należy unikać cebuli, ostrożnie z wątrobą, no i AM nie trawią żadnej kaszy. lepiej podawać im ryż lub makaron. lubią ryby, wołowinę, należy sprawdzić czy nie są uczylone na wieprzowinę. Moje np. ostatnio nie chcą jeść drobiu, ale to nie tylko u mnie, doszliśmu do wniosku, że poprostu czują świństwa, którymi teraz drób jest pędzony.

Moje piją mleko (ale ostroznie, bo wiem , że Malamuty potrafia mieć po mleku rozwolnienie), jrdzą twrogi, jajka, ryby, najlepiej mrożone, marchew, jabłka, uwielbiają winogrona ( no ale to już rozposta). I jeszcze jako ciekawostkę napiszę, że przepadają za kromkami suchego chleba.

Sucha karmę daje Eukanubę, wiem, że jest droga, ale wcale nie jedzą jej aż tak dużo. Podobno Purina ma też dobry skład i jest tańsza.

czy chcesz coś jeszcze wiedzieć?

Link to comment
Share on other sites

Hej erni ! ciesze sie, ze wzieliscie Nera ! tez znam jego historie, juz jakies poltora roku temu znalazlam na stronce Sausimayokow ja i szczerze mowiac watpilam, by Nero znalazl dom, a jednak ! :D

Koniecznie piszcie jak sie sprawuje :)

Pozdrawiamy :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...