Jump to content
Dogomania

Malamuty - wymiana doświaczeń


Lakers

Recommended Posts

  • Replies 561
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Przyznam się szczerze, że ja jeszcze Sunce szelek nie zafundowałem - Edyta odradziła, mówiąc że mogą doprowadzić do krzywicy - chodzi o przeciążenia itp. (już nie pamiętam).

Sunka kończy jutro 10 miesięcy i jest to pretekst aby jej coś kupić, i to będą jej pierwsze szelki.

Nie wiem jak inni - sam jestem ciekawy.

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Nat napisała:

tzn. mozna go juz przezwyczajac

Myślę że przyzwyczai się w tydzień, a kupowanie szelek gdy pies ma 3 i pół miesiąca uważam za zbyt wczesne - szybko z nich wyrośnie.

Malamuty pomiędzy 3 a 6-tym miesiącem przybierają strasznie na wadze i bardzo szybko rosną. Na miejscu Dolpine, wstrzymałbym się jeszcze przez 3 miesiące. Ale to oczywiście moja opinia.

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Dolphine jeśli chcesz psiaka oduczyć ciągania to nie można zrobic większego głupstwa niż założyc mu szelki , bo przecież wiadomo w jakim celu sie je zakłada ( właśnie do ciągania) On powinien nie ciągnąć mając założona obrożę , musisz sie poprostu postarać i nie pozwolic sie dać ciągać (może więcej zdecydowania w stosunku do niego) . Jest jeszcze młody ( i bardzo dobrze bo będzie Ci łatwiej) i na pewno sobie z tym poradzisz .

Pamiętaj ze jak będzie starszy i nie nauczy sie chodzic tak zeby nie ciagnął to będziesz miała problem (wcale nie mały)

Z futerkiem to jest tak , ze jedne psy maja go wiecej inne mniej i nie zawsze warunki w jakich psiak jest trzymany duzo tu pomogą.

Fakt ze psiak trzymany na dworze obrosnie ładnie w podszerstek ale nie jest powiedziane ze musi miec zaraz ładne futerko (czyli odpowiednią długość) Twój jest jeszcze mały , choc pewne predyspozycje co do wygladu jego futerka juz widac i mozna sadzic ze do zbyt futerkowatych moze nie nalezec to jednak nie powinnas sie obawiac ze będzie łysy (to nie mozliwe) . Moze miec poprostu krótsze futerko .

Link to comment
Share on other sites

Mewa, Lakers, bardzo dziekuje za odpowiedzi i podpowiedzi. O takie informacje mi chodzilo. Szelki jeszcze poczekaja, az je kupimy, poki co sprobuje sobie poradzic z ciagnieciem na spacerach i wyrywaniem reki z barku :) . Mewa masz racje, na razie chyba mozna to zwalczyc, ale potem bedzie za pozno. Bedziemy wiec trenowac nieciagniecie. Usciski dla wszystkich.

PS. co sie dzieje z Cezarem? zyje jeszcze? :D

Link to comment
Share on other sites

Kuleczki hahaha teraz to takie wielkie urosło ze tylko szczeniackie spojrzenie jeszcze zostało no i oczywiscie chęć do brykania . Tylerowi ostatnio sie urosło i ma juz teraz 65,5 cm , ciekawe ile jeszcze (moze juz dosyc , ja nie chce więcej) Dziaj mu sie troche narozrabiałało , materac na którym sobie lezy na tarasie uszkodził , wyciągnąl z niego troche gąbki (moze za miękko mu w dupsko bylo?)no ale ze to dzisiaj jego święto to odpuściłam mu (ciekawe czy przyjdzie mu ochota dokończyć dzieło)

Wątpię zeby wiedzial ze akurat dzisiaj jak sie tym materacem zajmie to mu Pani odpuści (wczesniej nic nie uszkodził) A co u Waszych psiaków , ostatnio popisali sie swoimi mozliwościami .

Tyler przesyła życzenia wszystkiego najlpepszego dla rodzeństwa , no i dla zaprzyjaźnionych psiaczków takze .

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Tyler, Sunka, Fazzi - sto lat :new-bday: jeszcze chwila i pierwsza swieczka na torcie. Ale ten czas szybko leci!

Co do zjedzonych rzeczy to Conor opedzlowal wczoraj robota Bionicla z klockow lego, generalnie dal sie zlozyc ponownie ale brakuje 2 kolek zebatych, cale szczescie malych, ciekawe czy je wydali? :D

Link to comment
Share on other sites

Oszuje i tak milczycie ?!

A kiedy ?

A mam pytanko bo ja - Silme ma troche ponad 4 miechy - nic na ten temat jeszcze nie wiem. Czy ktos w skrocie moze mi opisac od kiedy mozna z psiakiem pojechac na wystawe zeby odpekac te 3 ktore sa potrzebne na przedluzanie linii ?

Link to comment
Share on other sites

Hejka!

Pytanie było do malamuciarzy więc chyba z Was nie za specjalni malamuciarze :cry: skoro nie wiecie o wystawie międzynarodowej , zresztą jednej z najważniejszych o ile nie najważniejszej . Dolphine jak widze najlepiej zorientowana .

Tatsu wejdź sobie na stronke do jakiegokolwiek Związku Kynologicznego i poczytaj w jakich klasach i od jakiego wieku mozna wystawiac psiaka.

Poza tym masz sukę więc wystarczy Ci juz ocena bardzo dobra zeby mógła miec papiery hodowlane . Ale zeby zaczac otrzymywać conajmniej takie oceny pies musi miec 9 m-cy .

Link to comment
Share on other sites

Tatsu - Conor skonczyl w sobote, 16.11. cztery miesiace, czyli i Slime i Conor lapia sie w klasie puppy, ale nie wiem czy w Poznaniu jest ta klasa, chyba nie, bo nasza hodowczyni nic nie wspominala o wyjezdzie, pewnie oboje musimy czekac do wiosny :( az potworki skoncza pol roku i przejda do klasy szczeniat :).

Link to comment
Share on other sites

oj Tatsu ! nieladnie - czyzby tylko kasa cie interesowala?

A tak w ogole to mam jedno wazne pytanie

Conor drugi dzien jest osowialy, smutny, nie ma ochoty sie bawic, tylko ciagle spi i spi, i tylko przenosi sie z miejsca na miejsce. Apetyt mu dopisuje, zalatwia sie normalnie, wiec to nie zoladek. Zajrzalam mu do pysia i zauwazylam ze brakuje mu 4 zebow, 2 na gorze i dwa na dole, tych co sasiaduja z klami, ma spuchniete dziasla, jeden zab zaczyna byc juz widoczny... i stad moje pytanie: czy jego zle samopoczucie moze byc spowodowane wyrastajacymi zabkami? czy mam w te pedy leciec do lekarza? napiszcie jak wasze psiaki znosily zabkowanie?

Link to comment
Share on other sites

Rajca złapał kleszcze w marcu na łące . Kleszcze najłatwiej złapać w wysokiej trawie. Jeśli pies nie jest zabezpieczony np. Frontline lub czymś podobnym może zachorować na coś podobnego do boreliozy . Pies staje się senny traci siły a po kilku dniach jest już po nim .Przejrzyj mu sierść czy nie ma na sobie paru kleszczy które chętnie wczepiają się w miejscach do których pies nie ma dostępu np w pachach i na karku .

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...