Jump to content
Dogomania

Wakacyjny obóz agility 2008


Zielsko

Recommended Posts

Teoretycznie nie jest tak źle, bo jesli opiekunem nie musi byc opiekun prawny, to taka pełnoletnia osoba moze wziac paru uczestników na siebie. Sęk w tym, że np. ja bym w życiu nie wzięła nieznajomej osoby. Cóż, pogadam z rodzicami co do kosztu.

A skoro namioty moga być (i wtedy taniej) to moze byc i przyczepa kempingowa (oczywiscie "moja")...? Wtedy by mi odpadł koszt kennela bądz trud poszukiwania kogoś, kto mógłby pozyczyć.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 579
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Guciek']Prponuję czytać ze zrozumieniem i sprawdzać dokłądnie info :) Agata nie napisała, ze na pewno w Łodzi będzie, tylko, że szanse na wyjazd rosną (cóż, na obóz niektórym też rosły, i co?) :) Za to mojego tollera owszem, można będzie spotkać :lol: :lol: :lol:[/quote]

Proponowałabym przestać prowadzić ten niezbyt miły dialog i
łapać mnie za słówka. :roll:
Aczkolwiek skoro chcesz dalej dyskutować - proszę bardzo.
Jeśli mamy być dokładni to nikt nigdy nie ma w 100% pewności czy pojedzie gdzieś czy nie. Różne wypadki oraz problemy chodzą po ludziach.

Pees. Rzeczywiście, mój błąd. Agata napisała że [B]może[/B] będzie na wystawie. :lol:

Agata - właśnie dyskutujemy o tobie. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Jesli chodzi o opiekuna, to nie musi to byc prawny opiekun, ale moze to byc osoba, ktora podejmie sie na pismie opiekowac sie Wami na czas obozu. Rodzice rowniez musza na pismie zadeklarowac, ze sie zgodza zeby dana osoba sprawowala opieke nad Wami na obozie.

Zakwaterowac mozna sie w proponowanych pokojach, lub w namiocie. Zadnych przyczep nie mozna ustawic na terenie.

Link to comment
Share on other sites

Ja uważam że bardzo dobrze że obóz jest od 18 lat! Części osób naprawdę mi szkoda bo mają psy stworzone do agility [czytaj: Agata z Nex, Paulina z Weną i Wix z Rastą i może jeszcze kilka innych osób których nie znam więc się nie wypowiem na ich temat ;)]. Przez to że napalone 12-latki kłóciły się na wielu forach dogryzając sobie która pojedzie a która nie!!! Przecież to jest chore jak jadą osoby z psami które nigdy nie widziały toru po to aby zobaczyć jakąś koleżankę z dogomanii !!! A co lepsze później się z nią pokłócić i robić awantury typu : '' Ja z nią w pokoju nie będę! ". Jeszcze raz brawo dla zielsko!!! Na taki obóz powinny jechać osoby zainteresowane agility a nie później rozwalać całe zajęcia (Byłam na seminarium w Szczecinie [które akurat prowadziła zielsko ;)] dla średnio zaawansowanych i zaawansowanych SKACZĄCYCH, przyjechały naprawdę przemiłe osoby, ale ich psy pierwszy raz chyba widziały przeszkody!) I uważam że niektórym osobom dobrze zrobi jak poczekają te kilka lat do 18 :) W takim razie my pojedziemy za dwa latka :loveu:

Pozdrawiam
Karolina & Boogie

Link to comment
Share on other sites

Palma, może i obóz od 18 lat jest dobrym rozwiązaniem, ale dlaczego za 12 latki z problemami ma obrywać reszta? Nie chcę czekać 3 lat, aż z Duckym pojadę na obóz, a jednak znalezienie opiekuna i całe zabawy z podpisywaniem oświadczeń itp. to jest jakiś problem.
Właśnie, może ktoś chętny na opiekuna dla mnie? ;)

Magda i rudzielec Ducky

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Madia']ale dlaczego za 12 latki z problemami ma obrywać reszta? [/quote]

Dlatego napisałam że:

[quote name='Palma'] i może jeszcze kilka innych osób których nie znam więc się nie wypowiem na ich temat ;-)] [/quote]

Jeśli jesteś osobą która zaawansowanie ćwiczy agility to również mi Cię szkoda, ale jeśli miało to być dla twojego psa pierwsze zetknięcie się z torem to stanowczo Ci odradzam .... radzę poszukać jakiegoś kursu dla początkujących. No ale jeśli twój pies jest już dość obcykany w agility to naprawdę szkoda że tyle osób będzie cierpiało przez kilka małolat. Ja przynajmniej nie mam żalu że tyle super osób będzie a mnie nie :turn-l::evil_lol: :eviltong:.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='palma']ale jeśli miało to być dla twojego psa pierwsze zetknięcie się z torem to stanowczo Ci odradzam ...[/QUOTE]


Dlaczego ? Nie byłas na takim obozie i raczej trudno wywnioskowac z samych wypowiedzi na forum, że STANOWCZO nie warto jechać. Ja uważam, że warto jechać.

Madia mysle, że jest spora szansa żebyś się wybrała. :cool3:

Ja sie teraz zastanawiam na który turnus, bo na dwa to jednak cena nie do przeskoczenia.

Link to comment
Share on other sites

Palma, Ty jesteś jakoś z klubem związana, że wiesz, że decyzja odnośnie ograniczenia jest przez, cytuję: małolaty? :o A może FORT ma ku temu inne powody? ;-)

[QUOTE]ale jeśli miało to być dla twojego psa pierwsze zetknięcie się z torem to stanowczo Ci odradzam .... radzę poszukać jakiegoś kursu dla początkujących.[/QUOTE]

To dlaczego nazwa obozu to "początkujący i średniozaawansowani" ? :) W zeszłym roku były psy, które nie miały przedtem kontaktu z prawdziwym torem (czytaj np. Gofer :o ), a szło im całkiem nieźle (przynajmniej ja tak sądzę, mój pies na próbnym biegu poszedł bardzo ładnie, nie znał tylko tunelu, więc go minął...). Czyli co ćwiczysz=o jak mi Cię żal, nie ćwiczysz=nie masz czego żałować, i nie jest mi cię szkoda? Super :lol: Przekażę rudej :lol:

Link to comment
Share on other sites

[B]Polna[/B] Chyba że dla początkujących ... no to ok. Ja myślałam że jest dla średnio zaawansowanych i wyżej. Mój błąd ;) .

[quote name='"Guciek"']Palma, Ty jesteś jakoś z klubem związana, że wiesz, że decyzja odnośnie ograniczenia jest przez, cytuję: małolaty? :-o A może FORT ma ku temu inne powody? ;)[/quote]

Wyczytałam na forum .... ;)

[quote name='"Guciek"']Czyli co ćwiczysz=o jak mi Cię żal, nie ćwiczysz=nie masz czego żałować[/quote]

Nie. Po prostu ja będąc na seminarium jak każda grupa miała po godzinę .... a ktoś 15 minut nie mógł przebiec prostej sekwencji (seminarium dla średnio i wyżej zaawansowanych ) to naprawdę gotowało się we mnie .... ale szczerze mówiąc ja też miałam tak że z mojej winy Boogie nie wbiegała w tunel (źle pokazywałam .... a tunele były dwa obok siebie ;) ).

Link to comment
Share on other sites

Może te pytania już padły, ale nie mam czasu przeglądać całego wątku a mam kilka pytań:
- Czy obóz poziom średniozaawansowany przeznaczony jest dla psów na poziomie A1? Rozważam pojechanie a zależy mi głównie na Asti. (Poza tym on jest jednak tańszy a cena odgrywa rolę znaczącą dla mnie ;-))
- Co uznajecie za ważne szczepienie na choroby wirusowe? Powszechnie wiadomo, że szczepienia na choroby wirusowe uodparniają na wiele lat i tak naprawdę szczepienie co rok nie ma najmniejszego sensu a może być wręcz szkodliwe. (W wielu krajach jest nawet wymóg szczepienia wścieklizny raz na 3 lata.) Ja na wściekliznę szczepię co rok, bo takie są przepisy, ale na pozostałe rzadziej. Myślę, że te 3 lata to jest bardzo rosądny odstęp. Jaki jest uznawany na obozie, uwzględniając najnowszą wiedzę naukową? :cool3: (Co innego to bakteryjne a np. szczepienie na lepto podobno nawet pół roku nie działa i nie jest skuteczne 100% więc oczywiście to byłabym skłonna doszczepić w jakimś rozsądnym terminie przed wyjazdem).
- O jakie konkretnie ubezpieczenie chodzi - od wypadków czy od OC za szkody wyrządzone przez psa? I jakie tow. ubezp. i jaki pakiet byście polecali?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Aussie']Może te pytania już padły, ale nie mam czasu przeglądać całego wątku a mam kilka pytań:
- Czy obóz poziom średniozaawansowany przeznaczony jest dla psów na poziomie A1? Rozważam pojechanie a zależy mi głównie na Asti. (Poza tym on jest jednak tańszy a cena odgrywa rolę znaczącą dla mnie ;-)) [/QUOTE]

Tak, obóz jest również dla takich psów :)

[quote name='Aussie']
- Co uznajecie za ważne szczepienie na choroby wirusowe? Powszechnie wiadomo, że szczepienia na choroby wirusowe uodparniają na wiele lat i tak naprawdę szczepienie co rok nie ma najmniejszego sensu a może być wręcz szkodliwe. (W wielu krajach jest nawet wymóg szczepienia wścieklizny raz na 3 lata.) Ja na wściekliznę szczepię co rok, bo takie są przepisy, ale na pozostałe rzadziej. Myślę, że te 3 lata to jest bardzo rosądny odstęp. Jaki jest uznawany na obozie, uwzględniając najnowszą wiedzę naukową? :cool3: (Co innego to bakteryjne a np. szczepienie na lepto podobno nawet pół roku nie działa i nie jest skuteczne 100% więc oczywiście to byłabym skłonna doszczepić w jakimś rozsądnym terminie przed wyjazdem). [/QUOTE]

Wymagamy, zeby pies byl zaszczepiony na wszystkie wymienione choroby maksimum na rok przed obozem.

[quote name='Aussie']
- O jakie konkretnie ubezpieczenie chodzi - od wypadków czy od OC za szkody wyrządzone przez psa? I jakie tow. ubezp. i jaki pakiet byście polecali?[/QUOTE]

Chcemy ubezpieczenie od wypadkow, jesli ktos chce moze rowniez OC za szkody wyrzadzone przez psa, ale wiem, ze z tymi ubezpieczeniami jest jeszcze problem w Polsce.

Link to comment
Share on other sites

Słuchajcie, dopiero teraz się zorientowałam - dlaczego piszemy o tegorocznym obozie w temacie z zeszłego roku...? :lol:
[SIZE=4][COLOR=DarkGreen][B][SIZE=3]Może nasz drogi moderator się zlituje i wydzieli?[/SIZE][/B] :cool3:[/COLOR][/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...