Jump to content
Dogomania

101 Psich Sztuczek


Olka_Olga

Recommended Posts

  • Replies 109
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...

[quote name='Atkaaaa']my tez juz mamy :D Fajna jest :D
Nawet jak pisze żeby psa LEKKO przydusić żeby usiadł czy zawarował to pisze żeby to robić lekko bez przemocy itp nie jak w innym książkach- super książka[/QUOTE]

jak się przydusza bez przemocy?:crazyeye:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='WŁADCZYNI']jak się przydusza bez przemocy?:crazyeye:[/quote]
oj tam:diabloti:
chodziło mi o np. sposób uczenia warowania, jeśli gdzieś wystąpi jakaś wzmianka która psiarzom może sie nie spodobać to raczej zawszę piszę jakieś "sprostowanie"

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

uwazam, ze ogladajac filmiki na youtube, mozna sobie wypisac rozne sztuczki i nauczyc ich psa. wiele nie jest az tak skomplikowanych, zeby trzeba było miec na nie szczególny przepis. A na owych filmikach tez czesto tłumacza jak sztuczki nauczyc.
Mnie zabrakło inwencji, dzis zasiadłam do youtube i z dwoch filmikow wypisałam 11 sztuczek. za darmo:)

Link to comment
Share on other sites

"A kuku" nauczył swojego psa synek mojej koleżanki której książke, po pobieżnym przejrzeniu pożyczyłam. Ja kupiłam z ciekawości bo tak za dużo nowych propozycji dla mnie tam nie ma. Spróbowałam zawijania sie w kocyk ale moja Figuśka nie chce być hot-dogiem i sie wygłupia. Może uda sie samo nakrywanie kocykiem ale musze odczekać aż zapomni to owijanie które nie bardzo jej pasowało.
Fajne są sztuczki, znakomicie wzmacniają więź, inaczej uczymy takich zbędnych na codzień rzeczy, potrafimy sie naturalnie ucieszyć że pies coś zrozumiał i że nam sie udało coś mu wytłumaczyć. A jak sie nie uda to nie ma nad czym ubolewać. Ucząc przywołania częściej sie niecierpliwimy, denerwujemy, pies to wyczuwa i też jest spięty, niepewny, nie zawsze chce przyjść do zdenerwowanego pana. Warto docenić zalety sztuczek, mnie sie wydaje że na nich można sie samemu nauczyć pracy z psem. Gdybym dziś zaczynała edukować jakiegoś psa - zaczęłabym od prostych sztuczek właśnie.
Filmików na YouTube też można kilka naszych znaleźć :)

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

[quote name='Olusia']Oglądałam ją w empiku, nie kupiłam jej ze względu na to, że wiele sztuczek i pomysłów jest np. na liście klikerowej. Po co mi książka, z której raczej bym nie korzystała. :roll:[/quote]

A ja mam tę książkę, ale to według mnie głupstwo. Można nawet zabić psa sztuczką ,,Pchanie wózka". Kiedyś mi się to podobało, ale nie teraz...:shake:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

A ja odświeże temat. W przyszłym tygodniu bedę w Łodzi i chcialabym wypatrzec tę ksiażkę, ale nie wiem w jakiej ksiegarni bedzie. Może ktoś będzie widział i mi napisze, że była w tej ksiegarni na tej ulicy i w jakiej cenie, bo w necie z dostawą sa za ok. 50 zł

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Erica']To w necie jest gdziekolwiek dostępna? Szukałam jakieś 2tygodnie temu i nigdzie nie było.[/QUOTE]
Ja znalazłam, zamawiają w jakieś 2 dni a potem realizują Ci zmaówienie, ale wraz z przesyłką zamisat 38 zł wychodzi ponad 50:roll:
Dlatego chciałóam się dowiedzieć, czy nie ma gdzies w Łodzi, gdzie zaoszczędze te pare złotych ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...