Jump to content
Dogomania

101 Psich Sztuczek


Olka_Olga

Recommended Posts

  • Replies 109
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 1 month later...

Ja już mam tą książkę - po angielsku, po polsku w sprzedaży będzie dopiero pod koniec maja a ja już nie mogłam się doczekać :lol:
POLECAM!!!!! Książka świetna. Jak znajdę linka to wkleje i można sobie zobaczyć parę stron jak wyglądają i oczywiście spis treści.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kinia']to czekamy:)
A książke można zamówić tutaj: [URL]http://www.volumen.pl/product_info.php/products_id/1042[/URL][/quote]

tutaj dopiero od czerwca dostępna. W empiku chyba szybciej będzie.
a tutaj link gdzie można sobie pooglądać: [url]http://www.amazon.com/gp/reader/1592533256/ref=sib_dp_pt#reader-link[/url]

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[quote name='Enchantress*']Joanika
A jakie sztuczki opisane są w tej książce? ;)[/quote]
Każdą jaką tylko zapragniesz :eviltong:

Książka to w sumie same fotografie krok po kroku jak szkolić

Podstawowe komendy: chodzenie na luźnej smyczy, siad, waruj, aport.
Elementy agility i dog dancing. Najróżniejsze skoki (przez nogę czy obręcz, slalom między nogami, wskakiwanie na ręce, wyskoki z dyskiem ....)
Trzymanie przedmiotu na psim nosie.
Otwieranie drzwi, lodówki; przynoszenie przedmiotów, sprzatanie zabawek;
Nakrywanie się kocykiem
Odbieranie telefonu, gaszenie światła
Gra na pianinie, gra w kosza, w hokej :lol:
Machanie łapką na dowidzenia
Skakanie przez skakankę
Wchodzenie na drabinę ............

Książka bez zbędnego gadania Same sztuczki i rzeczywiście jest ich ze 100 :D

Link to comment
Share on other sites

[U]Kinia[/U] - Nie jest nic wspomniane o klikerze w tej książce (jeśli o to pytasz ;))
Metoda raczej tradycyjna ale bez nacisku, naprowadzanie smakołykami. Ja nie widzę problemu wprowadzenia klikera bo sama go używam w szkoleniu Lany.
Z tymże autorka wiele sztuczek jakby pokazywała "na odczepne" Autorka i jej pies Chalcy (ta weimarka z okładki) wygrały Pet Star Show i mają to wszystko opanowane w "jednym paluszku", ale uważam że zakup tej książki to z pewnością pieniądze nie wyrzucone w błoto.

Zainteresowanych zapraszam na stronę: [URL]http://www.kyra.com/pages/index.html[/URL]

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 4 weeks later...

[COLOR=royalblue][I]Ksiązka nie jest klikerowa, ale też nie do końca pozytywna. Przy uczeniu "siad" Kyra podciąga Chalcy za obroże i naciska na zad. Wymusza warowanie naciskając na łopatki, a przy "do mnie" ciągnie psa smyczą do siebie. Jenak jeśli ktoś potrafi odróżnić korekty od szkolenia pozytywnego, myślę, że książka się nada. Mimo to, muszę powiedzieć, żę są w niej bardzo ciekawe sztuczki podzielone na stopnie trudności a także elemanty potrzebne do uprawiania sportów - frisbee, doggie dancing, agility.[/I][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

ja wlasnei sobie zamowilam :lol:, przegladalam ta ksiazke i starsznei spodobal mi sie stopien trudnosci oraz rubryczka co pies powinin potrafic przed rozpoczeciem nauki danej sztuczki, no i rozmawitosc sztuczek, fotki, hehe no i to ze wiekszosc sztuczek pokazuje nie border a... wyzel weimarski- czyli od razu wiem ze z moim psem moze tez mi wyjdzie ( ze wzgl na mozliwosci fizyczne chociazby :evil_lol:) kurcze nie zauwazylam tam jakis negatywnych sposobow ale tez tylko przegladnelam ksiazke, jak przyjdzie to wypowiem sie ardziej szczegolowo ;)

pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Mam tą książkę i jak dla mnie jest na prawdę bardzo fajna. To prawda że nie ma tam o szkoleniu klikerowym, ale ja wszystko robię z klikerem bo przecież nikt mi nie może tego zabronić, a z klikerem jest jeszcze łatwiej dla mnie i dla psa :) w wakację wezmę się w garść i książka pójdzie w ruch, troszkę pouczę Kodę. Autorka pisze jak można nauczyć psa danej sztuczki/komendy, ale przecież to samemu trzeba się dostosować do danego psa. Jest tam np. sztuczka "zawijanie się w koc" polegająca na wejściu przez psa na środek ręcznika/koca chwycenie rogu i przeturlanie się. I lada moment pies jest przykryty bo zrobił to sam, ale to jedna z trudniejszych sztuczek ;-) Są stopnie trudności i autorka nie narzuca, że to trzeba zrobić tak, a nie inaczej - daje porady, a zdjęcia pokazują jak to ma wyglądać. Jak dla mnie bardzo fajna książka i polecam wszystkim którzy mają cierpliwość i chęci do szkolenia psa. :razz:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...