Jump to content
Dogomania

Berneńczyki


Recommended Posts

  • 2 months later...

Pani Kasiu, korzystając z Pani życzliwości na pewno pozwolę sobie na wiele pytań dotyczących berneńczyków i z góry bardzo serdecznie dziękuję za odpowiedzi. Bardzo odpowiedzialnie podchodzę do posiadania psa, dlatego chciałabym jak najwięcej się dowiedzieć o tej rasie zanim zapadnie decyzja o kupnie. Zdobyłam już trochę "oczytania" teoretycznego, zapoznałam się z wzrocem, charakterystyką psychiki

i tym co można przeczytać w podręcznikach, ale oczywiście nic nie zastąpi słów i możliwości wymiany opinii z doświadczonym hodowcą.

Proszę mi tylko powiedzieć bo na tym forum jestem nowa, (pierwszy post napisałam tutaj jako Gość :) ) teraz mam nadzieję, że pojawię się już pod nickiem: Xena, więc proszę mi powiedzieć, jaki panuje tutaj obyczaj czy pytania (może dla niektórych oczywiste) zadaje się na forum, czy też lepiej adresować ją na prywatną pocztę e-mail konkretnej osoby?

Ja na pewno napiszę do Pani Kasi :D i będę wdzięczna za wszystkie informacje związane z wspaniałymi berneńczykami.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Jestesmy szcześliwymi posiadaczami berneńczyka który w kwietni 2004 skończy 12 lat a kiedy wychodzimy z nim na spacery ludzie mówią :jaki piękny szczeniak, bynajniej nie o wzrost ani muskulature im chodzi.

David to cudowny pies i przeszed z nami wiele(narodziny i odchopwanie jako-tako, 2 dzieci)wypadek samochodowy, wiele wystaw, operacje, a teraz razem przechodzimy jego nowotwor, meczymy sie i my i on ale wiem ze on czuje ze jestesmy z nim i ze nie chce zeby go uspić- bo to jest straszne. Zycze kazdemu potencjalnemu właścicielowi berneńczyka zeby trafił na takie cudo jak my.

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

A-szka trzymaj się :cry:

Jezeli można w ogóle zauważyc cokolwiek pozytywnego w tej sytuacji to to, że David zył prawie 12 lat...niestety niewielu właścicieli berneńczyków ma szczęście cieszyć się nimi tak długo :(

Najważniejsze, że dożył późnej starości i był przez całe swoje życie szczęśliwy i kochany.

Pozdrawiam

Agata

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 4 months later...

O :o

Dawno tu nie zaglądałam i nawet nie wiedziałam, że dyskusja na ten temat dalej sie toczy :evilbat:

Agardo możesz mi napisac cos więcej o swoim Berneńćzyku? :)

Po jkaich jest rodzicach, z jakiej hodowli, ile ma, czy będzie wystawiany? :lol: Jeżeli nie chcesz napisać tutaj to może na maila? :wink:

[email protected]

Pozdrawiam Wszystkich

Agata z potworem :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Wracam do Was drodzy bernomaniacy, nie myslalem ze tu takie dyskusje rozgorzaly :o

Pewnie prawie wcale mnie nie pamietacie, no wiec przypomne, ze moj bernenczyk ma teraz 5 miesiecy a zwie sie Benek.

Nie wiem czy platac sie w Wasze dyskusje :roll: musialbym wszystko dokladnie przeczytac, teraz niestety nie mam zbyt wiele czasu...

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...
  • 1 month later...
  • 6 months later...
Guest bernulka

[quote name='Atena']Oczywiście zawsze znajde tu wiernych własćcieli i miłosników Berneńczyków P. Katrzyne i Agate :)[/quote]

A ty...?? Kola??

paździoszki

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
Guest bernulka

[quote name='orasek']Witam, ja też kupiłam berneńczyka, śliczną sunie :lol: szkoda że was tu tak mało i że tu nikt prawie nie rozmawia... :roll:[/quote]

Ja tu czasem zaglądam ;) Opowiedz o swojej suni. Jak sie wabi? czy ma rodowod? z jakiej jest hodowli? ile ma?

paździoszki

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[quote name='bernulka'][quote name='orasek']Witam, ja też kupiłam berneńczyka, śliczną sunie :lol: szkoda że was tu tak mało i że tu nikt prawie nie rozmawia... :roll:[/quote]

Ja tu czasem zaglądam ;) Opowiedz o swojej suni. Jak sie wabi? czy ma rodowod? z jakiej jest hodowli? ile ma?

paździoszki[/quote]
O Hera:d

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 4 weeks later...

Ad 1. Jak najbardziej można wystawiać nawet 10 letniego psa:) Musisz mu wyrobić rodowód i zgłaszać na wystawy:)
Ad 2. Są bernenczyki z niebieskimi oczami, to wada wykluczająca z wystaw i hodowli, takie tez się zdarzaja w rodowodowych hodowlach, nie znaczy to o genach husky
Ad 3. Zjazd bedzie w Bydgoszczy podczas weekendu majowego a poza tym zjad w Krakowie w kwietniu

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 1 year later...
  • 1 year later...

Hej Bernomaniacy:)
Tutaj Paula z Esta(może niektórzy mnie znają :)). A dla tych, którzy nie znaja:
Jestem 14 latką z obrzeża Przemyśla w woj. podkarpackim. Ale co ja się będę rozpisyweać o mnie :)
Od lipca 2007r. jestem szczęśliwa posiadaczką bernuśki Esty z hodowli Cicha Nadzieja z Surochowa:) Niunia urodziła się 7 czerwca 2007r. wśród 2 swoich braci i jednej siostry. Jej mama to Desaire Strba-Vysoke Tatry (imp. Słowacja), w domu Nina, a tatuś Wholly Yours Altura, w domu Winnie :)

Pozdrawiamy :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...