Jump to content
Dogomania

Poronienie?


Moniqua00

Recommended Posts

Powinna urodzić wszystkie. Poronienie jest możliwe, ale raczej nie w takim stadium ciązy.
W czasie porodu zdarzają się przerwy między szczeniętami, jednak nie powinny one trwać dłużej jak 2-3 godzin. Jeśli coś Cię niepokoi to skontaktuj się z wetem.

Link to comment
Share on other sites

Gdy moja suka poronila- lekarz powiedzial ze nie ma mozliwosci porodu jednego szczeniaka i pozostawienia reszty. Akcja porodowa już sie zaczęła!!! jesli nie ma kolejnych szczeniąt oznacza to ze sie ona zatrzymala- my w podobnym wypadku robilismy cesarkę!! po porodzie jednego szczeniaka drogi rodne pozostają otwarte zanikają tylko skurcze.
U nas zaden szczeniak nie przezyl- urodzily sie ok 52 dnia- tez byly lyse.
Ja na Twoim miejscu nie czekałabym- nie ma mozliwosci sprawdzenia na takim etapie czy wszystkie szczeniaki żyją (chyba ze wiesz na 100 % ze masz jeszcze 1 lub 2 szczeniaki)... oby nie doszlo do zakazenia matki (na skutek smierci malucha!!)

Link to comment
Share on other sites

Licząc z tym, którego zjadła to było 6...
Nie chciała się nimi opiekować. Rodziła i zostawiała.
Zostawiliśmy 1 suńkę, którą mam nadzieje damy rade wykarmić (będzie ciężko, bo to najprawdopodobniej wcześniaki, odruch ssania nie za dobry i uszy posklejane).
Jeden chłopiec był piękny pręgusek, ale miał coś z klatką piersiową, bardzo ciężko oddychał i jak brał wdech to zapadała się.
Dziękujemy za życzenia :)

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

[quote name='Irviers']We wczesnej ciąży moze to byc tylko wyciek z pochwy (krwawy), czasami z tkankami. W pozniejszej ciąży rodzą się poprostu szczenieta które są jeszcze niezdolne do zycia.[/quote]

Mam duży problem bo suka była kryta, powinna rodzic, a w ogole nie widac zeby byla w ciąży...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Błyskotka']Nie każde krycie kończy się szczeniętami. Czy suczka była na usg ?[/quote]

nie była. Wydawało się, że wszystko jest dobrze ale kiedy powinno być widać to nie było zmian. Jest możliwość, że ma szczeniaki a miot jest nieliczny? proszę o pisanie na nr gg. 9515834

Link to comment
Share on other sites

Wydaje mi się, że zmiany hormonalne nie zależą od ilości szczeniąt. Moze nie mieć powiększonego brzucha. Ale wg mnie powinno zmienić jej sie zachowanie+ inne typowe dla ciąży objawy- śluz, powiększone i zaróżowione sutki.
Radzę wybrać sie w najbliższym czasie do lekarza na usg. Jeśli suka rzeczywiście jest w ciąży a minął już termin porodu- trzeba działać (szczenię może byc juz np martwe- nastąpi rozkład gnilny, który moze zając także macice a skutki mogą być tragiczne!!).
Chociaż wydaje mi się, że jesli nic nie zauważyłaś to suczka po prostu nie zaszła w ciąże. Ale dla własnego spokoju doradzam wizytę u lekarza.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 9 months later...

[quote name='Irviers']We wczesnej ciąży moze to byc tylko wyciek z pochwy (krwawy), czasami z tkankami. W pozniejszej ciąży rodzą się poprostu szczenieta które są jeszcze niezdolne do zycia.[/quote]

przepraszam,że podnoszę może nie potrzebnie ale przeglądam dział po dziale tego forum i...nawet nie wiedziałam,że może wystąpić poronienie(jak już pisałam wcześniej-i tu jest chyba 1 przykład-ja nie nadaję sie na maluszki).jak to sie objawa?wczesna ciąza to jeszcze jak cieczka jest czy juz po cieczce zostawia plamki/plamy(zależy od rasy)krwi czy jak?
Moja Luna krwawiła jeszcze 4 dni po cieczce-nie była dopuszczana,bo jest bez papierkow-ale wet ja zbadal i jest wszystko ok-po prostu palmienie jej tjk.sie przeduzylo...
czy ktos z was mial przypadek poronienia?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

[quote name='megi82']przepraszam,że podnoszę może nie potrzebnie ale przeglądam dział po dziale tego forum i...nawet nie wiedziałam,że może wystąpić poronienie(jak już pisałam wcześniej-i tu jest chyba 1 przykład-ja nie nadaję sie na maluszki).jak to sie objawa?wczesna ciąza to jeszcze jak cieczka jest czy juz po cieczce zostawia plamki/plamy(zależy od rasy)krwi czy jak?
Moja Luna krwawiła jeszcze 4 dni po cieczce-nie była dopuszczana,bo jest bez papierkow-ale wet ja zbadal i jest wszystko ok-po prostu palmienie jej tjk.sie przeduzylo...
czy ktos z was mial przypadek poronienia?[/QUOTE]

dziś nad ranem moja sunia urodziła. to był 54ty dzień ciąży. jeden szczeniak o wadze 20gram urodził się martwy. drugi(40gram) i 3(55gram) urodziły się żywe ale po kilku minutach zmarły. niestety urodziły się za wcześnie i nie miały szans. na szczeście suczce nic się nie stało.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

U suki to jak poród się zacznie musi się skończyć.Natomiast kiedyś dawno temu kotka urodziła kocięta było to o wiele za wcześniej urodziły się martwe ,a po 10 dniach urodziła jeszcze raz kotek był żywy ,donoszony i spokojnie przeżył.Mnie to bardzo zdziwiło bo wiem,że u psów coś takiego jest niemożliwe.

Link to comment
Share on other sites

niekoniecznie. zdarza się że staje akcja porodowa jeśli suka się wyciszy. u nas raz tak było. teraz też weterynarz położnik kazał suczkę samą w pokoju zamknąć, żeby miała spokój, bo były minimalne szanse że poród zostanie przerwany. ale niestety nie został, był już za bardzo zaawansowany-rozwarcie szyjki.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...