Jump to content
Dogomania

biegunka u szczeniaka


anas

Recommended Posts

Mam 2 miesięcznego Onka, karmię go ęukanubą. Ma dobry apetyt, rośnie i jest wesoły. Do tej pory kupy robił często i duże ale prawidłowej konsystencji. Dzisiaj ma biegunkę, kupy wodniste, strzelające leją się z tyłka. Czy mam mu zmienić karmę, a jeśli tak to na jaką? Pomóżcie, nie wiem co robić. Karmę daję mu moczoną do tego pije dużo wody.

Link to comment
Share on other sites

zmien karme-eukanuba byc fuj dla onka:cool1:.moze byc proplan losos dla szczeniat na przyklad.i do weta.moze zlapal taki badziew ktory zbiera zniwo od ponaddwoch lat:piesczujesiepsoko ale przelatuje przez niego i robi woda,albo ma wymioty,albo jedno i drugie.antybiotyk trza.przede wsyzstkim do weta i zmienic karme-to i tak trzeba.:cool3:.

Link to comment
Share on other sites

a wiecie ze ostatnio robilismy male konsultacje z źabowym łokciem, wet. (sporo zajmowal sie chorobami apar.ruchu u koni i u psow duzych ras ) wypytywal co kiedy jak sie pojawilo ,co bylo robione ,objawy kiedy ,w jakich sytuacjach pogorszenia itd , a potem pytanie , czym był karmiony ,,czy przypadkiem nie eukanubą " :crazyeye:.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='rekus']jesli jadl eukanube przez dwa tygodnie i nie mial biegunki, to nie eukanuba jest winna.[/quote]nie no nie pisalam ze przez eukanube-eukanuba jerst fuj dla onka,radze zmienic karme.a wogole to do weta.o to chodzilo.
mch-o to to...;):cool1:
ps.zebyneibylo....;)
nie mam nic do eukanuby.napewno to dobra karma.ale nie dla ona.to moje prywatne zdanie.

Link to comment
Share on other sites

Bylam u veta chociaż biegunka przeszła, pies jest zdrowy, ale mimo bardzo dobrego apetytu i zdania veta że Eukanuba jest dobrą karmą ja nadal nie jestem przekonana. Pies robi często kupy i są one bardzo obfite, wydaje mi się że tych kup jest dużo/ objętościowo/ Po skończeniu zakupionej karmy planuję zmienić karmę, chyba na Purinę Pro Plan z łososiem bo taką je mój starszy pies labrador i bardzo dobrze mu służy, kupy małe sierść śliczna. Dziękuję za wszystkie rady

Link to comment
Share on other sites

złota zasada: nie to jest dobre, co jest polecane, tylko to co służy TWOJEMU PSU:lol:
my przerobiliśmy karmy z najwyższej półki i młody robił 3,4 wielkie koopy dziennie:shake: po przestawieniu na gotowane/surowe - okazuje się, że pies może załatwiać się 1(!!!) raz dziennie, nie 'zagazowuje' najbliższego otoczenia, co przy suchym akurat u niego było przykrą normą; więc jak dla mnie jedyną drogą do odkrycia najlepszego sposobu karmienia jest niestety, albo i stety próbowanie i obserwowanie swojego psa.

Link to comment
Share on other sites

Moja tyz najładniejsze koopy(o ile koopy mogą byc ładne:razz::evil_lol:) robi po gotowanym.juz ponad pół roku jest na takim żarciu i bardzo jej słuzy.Ale tylko kurak,porcje i wołowina.
Minusem jest czas poświecony na przygotowanie no i trza suplementować.Ale je wychodze z założenia,że jak gotuje sobie obiada to nic mnie nie kosztuje postwienia miesa na ogniu i dosypaniu warzyw i ryżu.:p
A z suchych dobrze przyswajała nutre nuggets i dog club.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Kupiłam 6,5 tygodniowego szczeniaka u hodowcy. Była 2 razy odrobaczona i zaszczepiona. Pierwszego dnia (u nas jeszcze nic nie jadła) miała jasną i luźną kupę. Hodowca ostrzegał nas, że zmiana w życiu szczeniaka może powodować różne rewelacje więc początkowo nie przejmowałam się tym. Gotowałam jedzenie zgodnie z instrukcjami (ryż+mięso+warzywa), dawałam suchą karmę (Pedigree Junior) jako przekąskę. Niestety dolegliwość się pogłębiała. Mała miała cały czas biegunkę (różnego koloru). Poza tym wszystko było ok. Szczeniak pełen energii, chętny do jedzenia... Hodowca poradził mi przestawić się wyłącznie na suchą karmę. Pomijając fakt, że mała nie chciała jej jeść to nic to nie pomogło. Biedna co zjadła to musiała wydalić!
Wybrałam się do weterynarza. Ten dał miłej zastrzyk, by się nie odwodniła i lekarstwo. Taki biały proszek. Miała go dostawać do pyska w suchej postaci. Kazał zmienić karmę na Royal Canin Gastro Intestinal Junior. W ramach łakoci miałam jej dawać czerstwą bułkę. Ciągłe biegunki ustały, ale wieczorem i w nocy kupa nadal była luźna. Po kolejnym tygodniu poszłam do innego weta. Kazano mi odstawić proszek i dawać żel który reguluje florę bakteryjną (czy coś takiego) muszę powiedzieć, że widać różnicę. Kupa na moje oko jest już ok. Zobaczymy co powie wet we wtorek i czy w końcu będzie mogła być kolejny raz zaszczepiona. Niedługo skończy 10 tygodni i powinna dostać kolejną szczepionkę.

Link to comment
Share on other sites

Przede wszystkim hodowcy nie sprzedają szczeniąt przed 7-8 tygodniem życia, bo szkodzi to ich rozwojowi psychicznemu i może powodować problemy z agresją wobec innych psów w dorosłym wieku. Regulamin Hodowli zabrania zresztą wydawania szczeniąt przed 7 tygodniem - dla ich dobra. Nie kupiłaś więc szczeniaka u hodowcy, tylko w pseudohodowli, w rozmnażalni... A karma tak niskiej jakości jak Pedigree sama w sobie może powodować problemy gastryczne.

Dobrze, że z psiakiem już lepiej; miejmy nadzieję, że będzie zdrowy...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...